999 rezultate për

gruevskit

Opozita maqedonase me një deputet më pak, Sazdovski largohet nga koalicioni i Gruevskit Deputeti i Opsionit Qytetar Maqedonas (OQM), Çedomir Sazdovski, ka njoftuar kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, se në P
E FUNDIT/ VMRO pësoi disfatë në zgjedhje, kërkohet dorëheqja e Gruevskit Shtabi republikan për reforma në VMRO-DPMNE sonte dërgoi mesazh deri te lideri i partisë Nikolla Gruevski të japë dorëhe
Bogoevski: Nuk kemi nevojë për pseudo-patriotizmin e Gruevskit Në një intervistë për agjencinë bullgare BGNES, Petar Bogoevski, një nga liderët e Nismës për reforma dhe demokratizim t
Zhernovski: Gruevskit po i ngushtohet rrethi, nuk ka ku të ikë! Sot ka rënë vendimi përfundimtar që herën tjetër të fillojë gjykimi kryesor që do të thotë se nuk ka më ikje dhe ky ësht
Shtyhet sërish seanca për gjykimin e Gruevskit Për herë të gjashtë është shtyrë seanca për rastin “Shuplakat në Qendër”. Dy nga të akuzuarit nuk u paraqitën në gjy
Shtyhet seanca gjyqësore kundër Gruevskit Për shkak të mungesës së njërit nga të akuzuarit në seancën e sotme për rastin “shuplakat e porositura në Qendër”, është
Gruevskit nuk i kthehet pasaporta Kreut të VMRO-së, Nikolla Gruevski i është refuzuar kërkesa për shfuqizimin e vendimit për marrjen e dokumenteve për udh
Gruevskit, Protogjerit dhe Dimovskit duhet t’u konfiskohet pasuria Prokuroria Speciale Publike (PSP) në akuzën për rastin “Titanik” kërkon që liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevskit,
Dehari: Qeveria e Nikolla Gruevskit e humbi pushtetin në Kërçovë Qeveria e Nikolla Gruevskit e humbi pushtetin dhe komunën në Kërçovë, ka thënë kandidati për Kërçovën Fatmir Dehari nga
Avokati i Selës: Keqardhja e Gruevskit është hipokrizi Avokati i Ziadin Selës, Abedin Abduli theksoi se deklarata e djeshme e Nikolla Gruevskit, i cili tha se ndjen keqardhje
MPB-ja refuzon kërkesën e Gruevskit MPB-ja ka refuzuar kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, për të marrë 20 trupëroja. Ministri I brendsh
I riu që qëndron pas Gruevskit humb ndjenjat, ai vazhdon fjalimin (VIDEO) Një i ri që po qëndronte mbrapa shpinës së kreut të VMRO-DMPNE-së, Nikolla Gruevski ka humbur ndjenjat gjatë konferencës
Shoqëria civile nis të mbledh firmat për arrestimin e Nikolla Gruevskit Aktivistë të shoqërisë civile mbledhin firmat për burgosjen e ishkryeministrit Nikolla Gruevski. Nisma e ashtuquajtur
Zaev harron "problemet" e Gruevskit me Ramën, nesër vjen shefi i diplomacisë në Tiranë Pas një kohe të gjatë të raporteve të ngurta mes qeverisë së kaluar të Maqedonisë dhe qeverisë shqiptare, thyhet akulli,
Apeli refuzon ankesat e Gruevskit, Jankuloskës dhe të tjerëve Gjykata e Apelit ka vërtetuar vendimet e Gjykatës penale të Shkupit, pra Gruevski, Janakieski, Jankuloska, Bozhinovski,
Sela i përgjigjet Gruevskit: Sukseset tona do t'i ndjekësh nga Shutka! LR-PDSH, më në të një komunikate i është përgjigjur kryetarit të VMRO-DPMNE-së, duke i bërë të ditur lajmin se veten do
Liria e Gruevskit, Jankulloskës dhe Janakieskit “në duart” e Gjykatës së Apelit Deri në fund të kësaj jave Gjykata e Apelit duhet të vendosë për ankesat e PSP-së për mosshqiptim të masës së paraburgim
Gjykata Penale hedh poshtë spekulimet për amnistim të Gruevskit Pas disa lajmeve për ndërrimin e gjykatësve për të shpëtuar Nikolla Gruevskin nga paraburgimi, ka reaguar vetë Gjykata
Bogojeski: Tetë funksionarë të afërt të Gruevskit janë dëshmitarë të PSP-së Njëri nga iniciatorët për reforma në VMRO-DPMNE, Petar Bogojeski, dje në një emision në TV Tellma​ tha se tetë fun
Bashkëpunëtorë të ngushtë të Gruevskit janë dëshmitarë të mbrojtur të PSP-së? Tetë funksionarë të VMRO-DPMNE-së, njerëz nga kryesia e ngushtë partiake, përkatësisht nga rrethi i ngushtë i liderit të