999 rezultate për

gruevskit

Arratisja e Gruevskit, sot arrijnë incizimet nga Mali i Zi Prokurorja Villma Ruskoska gjatë intervistës në edicionintë emisionit 360 gradë ka bërë të ditur se së shpejti Prokurori
Deputeti zbulon skenarin, Zaev ka pasur dijeni për arratisjen e Gruevskit Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev konsideron se ka dy variante si shpjegim për arratisjen e ish-kryeministrit të
Ha drekë lirshëm në mes të Budapestit, dalin pamjet e Gruevskit nga arratia (VIDEO) Pas fotos së publikuar dje, ku dukej qartë ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski duke shëtitur në rrugët e sht
Gruevskit i jepen edhe 30 ditë burg Të arratisurit Nikolla Gruevski tiu shqiptuan edhe 30 ditë paraburgim për rastin “Titanik” për parregullsi zgjedhore.
Çudit Zaev: Di gjithçka rreth arratisjes së Gruevskit Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka deklaruar se ai i di “të gjitha detajet” dhe se është plotësisht i informuar në
Hungaria sërish merr në mbrojtje Gruevskin: PE të mos i fusë hundët Pasi që Parlamenti Evropian (PE) ditën e kaluar gjatë votimit të rezolutës për Maqedoninë miratoi edhe dy amendamente pë
Mali i Zi: Kërkoni llogari te Zaevi për arratisjen e Gruevskit Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq, ka deklaruar se është detyrë e Maqedonisë dhe jo e Malit të Zi që të kujdese
Prokurorja Ruskovska: Gruevski u arratis në mënyrë legale Prokurorja e parë e Prokurorisë për Krim të Lartë dhe Korrupsion, Vilma Ruskovska në emisionin e mbrëmshëm të televizion
Kuvendi i jep një goditje Gruevskit Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikë
Komisioni voton që Gruevski të mos jetë më deputet Komisioni i për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit, me pesë vota pro i miratoi gjashtë kërkesat e gjykatës
Orban: Gruevski është aleati ynë Përderisa Institucionet në vend hetojnë përgjegjësinë për arratisjen e Nikolla Gruevskit, kryeministri hungarez Viktor O
Prokuroria maqedonase shton edhe dy akuza kundër Gruevskit Ish kryeministri maqedonas Nikola Gruevski, i cili është duke qëndruar azil në Hungari, i janë ngarkuar edhe dy akuza të
KE shpreh qëndrimin për azilin e Gruevskit Komisioni Evropian thotë se nuk kanë marrë konfirmim nga Hungaria se i është miratuar kërkesa për azil ish-kryeministrit
Maqedonia do të kërkojë pezullimin e vendimit për azil ndaj Gruevskit Qeveria mendon dhe do të sjellë vendim të dërgojë kërkesë për tërheqje të vendimit për azil të Nikolla Gruevskit, për ar
Arratisja e Gruevskit, gazetari tregon politikanin e lartë që ka "gisht" Si mundi ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski që të arratisej para arrestimit? Kush ia mundësoi kalimin nëpër
Kush ka dorë në arratisjen e Gruevskit nëpëmjet Shqipërisë? Flet gazetari shqiptar Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski u arratis pak para arrestimit dhe kaloi nëpëmjet Shqipërisë. Gazetari
Vihet në pranga ish-kreu i i shërbimit sekret të Maqedonisë, kushëriri i Gruevskit Ish-drejtori i shërbimeve sekrete në Maqedoni, Sasho Mijallkov është arrestuar, pasi Gjykata Themelore e Shkupit i ka ca
Gazeta hungareze: Merret vendimi për azilin e Gruevskit Zyra për Emigrim dhe Azil në Hungari e ka miratuar vendimin për kesën e azilit të ish kryeministrit të arratisur, Nikoll
Dyshohet se Mickoski kishte dijeni që Gruevski do të arratisej Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vende
Markovski: Strukturat e MPB-së të mbajnë përgjegjësi për arratisjen e Gruevskit Derisa institucionet po përgatisin dokumentacionin me kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski nga