999 rezultate për

grira

Arrestohen 2 shqiptarë, transportuan kokainë brenda patateve të ngrira Dy kamionistë shqiptarë 30 e 44 vjeç u arrestuan në Portin e Barit në Itali me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.
Sallata e festave me ton Se pari perzijme salcen me majonezen,ajken e tharte,trangujt e grire ne rende,shtojme krip dhe piper te zi sipas shijes,
Ëmbëlsirë e shpejtë me bajame Përbërësit 200 gr çokollatë e zeze 60 gr bajame te grira trashe 125 gr ajkë e tharte (shmant) 100 gr pishkot
Njihuni me recetën e preferuar të nuses së vitit, Meghan Markle S’është sekret që nusja e re, Meghan Markle, po përpiqet të jetojë shëndetshëm, të humbasë peshë dhe të hajë ushqime sa
Drekë për 15 minuta Përbërësit 300 gr mish i bardhe pule 150 gr kërpudha 100 gr karrota 3 speca (te kuq,te gjelber,te verdhe)
Shokojnë shkencëtarët: Kufomat e ngrira mund të rikthehen në jetë Dennis Kowalski, 49 vjeç, është president i Institutit Cryonics në Michigan. Ai beson se shkencëtarët mund të ringjallin
Si të gatuani tortë me mollë Përbërësit 5-6 molle te medha 3 vezë 200 gr sheqer 125 gr miell kanellë sheqer pluhur Hapat 1 Mol
E mbani mend kinezin me flokë të ngrira? Atij po i bëhet një padrejtësi e madhe (FOTO LAJM) Populli kinez ka dhuruar mbi 500,000 juanë 56,335 dollarë për të ndihmuar një djalë të varfër, flokët e të cilit u ngrin
Panik në Florida, njerëzit po sulmohen nga iguanat e ngrira (FOTO LAJM) Florida është prekur nga temperaturat e ulta dhe dimri i ashpër që ka goditur SHBA-të. Iguanat bëhen të palëvizshme k
Kafshë të ngrira, macet dhe qentë do jetojnë me ju përgjithmonë! (FOTO LAJM) Pronarët e kafshëve që nuk dëshirojnë të varrosin kafshët e tyre të dashura kanë një mundësi tjetër që do të thotë se at
Si gatuhen fasulet në furrë Përbërësit: 1 kg fasule pllaqi 2 qepë të vogla, të grira në kubik të vegjel 2 karrota të grira 3 luge gjelle majda
Si të gatuajmë fasule në furrë Përbërësit: 1 kg fasule pllaqi 2 qepë të vogla, të grira në kubik të vegjel 2 karrota të grira 3 luge gjelle majda
Çfarë duhet të dini rreth frutave dhe perimeve të ngrira, a janë të shëndetshme janë ato? Përdorimi i prodhimeve të ngrira mund të jetë një mënyrë e lehtë për të rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, të cil
Asgjëso objektivin me pranga dhe duar të ngrira! Këto forca speciale të lenë pa mend (VIDEO) Forcat Speciale të ushtrisë apo policisë janë pjesa elitë e shteteve, të cilat përballen me situata të ndryshme të vësht
Pastë e ngrirë me kajsi dhe fruta të thata Kajsitë sapo kanë dalë në treg…Kush ka kundërshtime që janë një nga frutat më të mira të sezonit? Sot I kemi bërë kasatë
A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëta? A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëtat? Është kjo pyetja që na ka munduar sa herë q
Pranvera për bizelet e gjelbra e të freskëta Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produk
Sfida e flokëve të ngrira, trendi më i ri i internetit (FOTO LAJM) Është shumë ftohtë në Whitehorse, Yukon, ku gjatë shkurtit temperaturat zbresin deri në 25 gradë Fahrenheit. Por si
Kujdes nga rrugët e ngrira, mund të përfundoni kështu (VIDEO) Akulli i cili ka mbuluar rrugët, ka bërë që shumë njerëz të shmangin lëvizjet e tyre me makinë apo jashtë shtëpisë.
Rrugët ngrira kthehen në pistë “patinazhi” për makinat në Turqi (VIDEO) Si pasoje e reshjeve të dëborës dhe akullit në rrugë, me dhjetëra makina janë aksidentuar gjatë ditës së sotme ne rrugët