999 rezultate për

gripit

A kemi nevojë për vaksinë kundër gripit edhe gjatë pandemisë COVID-19? Gjatë këtij sezoni që përgjithësisht gripi ka qënë një ndër virozat më të përhapura, shtrohet pyetja në duhet ta bëjmë v
Çfarë efekti do sjellë Covid-19 në të ardhmen e afërt? Si po ndikojnë masat kundër Covid-19 në përhapjen e gripit dhe sëmundjeve të tjera sezonale? Çfarë efekti do të kenë ato
A jemi të përgatitur për pasojat që pandemia do t’i shkaktojë shëndetit tonë mendor? Gripi Spanjoll mendohet se ka shkaktuar mbi 50 milion viktima në të gjithë botën midis 1918 dhe 1919, por kishte gjithas
A duhet të vaksinohen për gripin ata që kanë kaluar Covid? Teksa të gjithë janë përqendruar tek pandemia dhe virusi SarsCov2, në këtë periudhë të vitit që kemi hyrë si dhe në muaj
Flet ekspertja e ISHP-së: A të mbron vaksina e gripit nga Covid-19 Programi i vaksinimit ndaj gripit ka nisur që në fillim të tetorit me personelin mjekësor, atë të arsimit dhe më tej do
Nga ndryshojnë: Hapat që ndjek Covid-19 dhe hapat që ndjek gripi Duke qenë së tani shpesh ngatërrohen simptomat e Covid-19 me atë të gripit një ekip studiuesish në Universitetin e Kalif
Produktet dhe bimët mjekësore që duhet të përdorni kundër gripit Erëzat dhe bimët mjekësore janë ndër aleatët më të mirë të organizmit në stinën e gripit. Ato forcojnë sistemin imunitar
Dy mënyra fantastike si të shfrytëzoni lëngun e portokallit kundër gripit Një ndër pijet më të dashura dhe të famshme të fillimit të mëngjeseve plot energji. Lëngu i portokallit përtej shije
Simptomat e gripit sezonal, ja si ta luftojmë pa ilaçe Gripi është një infeksion akut viral, i cili shpërhapet në mënyrë të lehtë nga një person në tjetrin. Viroza qarkullon d
Skandali me vaksinat e gripit, gjobitet "Megapharma" Në një kohë kur gripi dhe virozat janë nëpër këmbë, vaksina kundër tyre bëhet padyshim e domosdoshme. Por nëse qyteta
Kujdes, këto janë gabimet që bëni kur jeni me grip Kur sëmureni, kërkoni që të bëheni mirë sa më shpejt. Por disa nga sjelljet tuaja mund të jenë duke ju bërë më keq seç j
Vaksina e gripit sezonal monopol?! Nisin hetimet ndaj depos "Megapharma" Autoriteti i Konkurrencës ka nisur hetimet ndaj depos farmaceutike "Megapharma" e cila deri më tani ka ekskluzivitetin e
Brataj tregon si ta dalloni koronavirusin nga virozat e stinës Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar dallimet dhe ngjashmëritë midis
Mbi 160 mijë vaksina të gripit sezonal pritet të shpërndahen Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se gjatë javës së ardhshme do të shpërndahen mbi 160 mijë vaksina të gripit se
Nis vaksinimi kundër gripit sezonal, kush e përfiton falas Ministrja e Shëndetësisë dhe Mborjtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka folur sot nga Poliklinika Qendrore në Tiranë lidhur
Ushqimet që duhet të konsumoni për të luftuar simptomat e gripit Në rast gripi, ilaçet e ndryshme natyrore mund të ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes së përgjithshme duke kundërveprua
Ekspertët paralajmërim për këto vende: Do ketë njerëz që kanë edhe COVID edhe grip Mjekët dhe ekspertët e shëndetit publik po i paralajmërojnë njerëzit në Hemisferën Veriore që të përgatiten për më të ke
Ndihmon kundër COVID-19, ekspertët: Bëni sa më shpejtë vaksinën e gripit! Zyrtarët e shëndetësisë po i bëjnë thirrje publikut që të bëjë vaksinën e gripit këtë vit për të shmangur mundësinë e pë
Gripi spanjoll: Si dukej bota pas pandemisë së vitit 1918 Nëse nuk keni dëgjuar për pandeminë e gripit spanjoll, kriza e koronavirusit ndoshta ka tërhequr vëmendjen tuaj për fakt
Gjysmë milioni kosovarë do të vaksinohen kundër gripit Ministria e Shëndetësisë tashmë ka bërë porosinë e parë për furnizim me vaksinat kundër gripit sezonal Aktualisht kët