999 rezultate për

grip

Alarmohet Europa, rrikthehet gripi i derrit Më shumë se 120 mijë derra janë therur në Bullgari në përpjekje për të kufizuar numrin e rasteve të gripit të derrit. Nj
Çfarë është gripi i syrit dhe si mund të kurohet Në vendin tonë po qarkullon një sëmundje që quhet keratokonjutiviti epidemik, ose gripi i syrit në gjuhën popullore.
Virusi i gripit të syrit, ISHP paralajmëron qytetarët Instituti i Shëndetit Publik paralajmëron qytetarët për një virus të ri që qarkullon këtë verë në vendin tonë. Virusi i
Kujdes në pishina! Mjekët japin alarmin për një virus të rrezikshëm, por shpërndahet mjaft shpejt Nëse virozat zakonisht i kalojmë në dimër, këtë verë një virus i veçantë është në qarkullim. Njihet si gripi i syrit dhe
Ka dhe grip në mes të vapës, këshilla si ta luftoni Të shumtë janë ata që edhe pse termometri shënon lartë, i ka kapur e ftohura. Shkak për këtë mund të jetë konsumi pa kuj
Dyfishohet numri i të sëmurëve me grip në Maqedoni Gjatë javës së kaluar janë paraqitur 58 raste me sëmundje të gripit, që është rritje dyfish më e madhe në krahasim me nj
3 gjëra që duhet t’i dijë çdo nënë për gripin e pranverës Tani që pranvera ka mbërritur dhe moti është i ngrohur, mund të supozoni se sezoni i gripit ka përfunduar. Kjo nuk ës
Spitali i Pejës nxjerr detajet, si vdiq 6 vjeçari që u diagnostifikua me grip (FOTO LAJM) Udhëheqësit e Spitalit Rajonal të Pejës ka përmbledhur një raport me të gjeturat e spitalit në rastin e gjashtëvjeçarit
Gripi ende merr jetë në Maqedoni, javën e kalur vdiqën pesë persona Në vetëm një javë gripi ka marrë pesë jetë të tjera, duke e çuar numrin e përgjithshëm për këtë vit në 28. Të vdekurit i
Epidemia e gripit në Kosovë drejt shuarjes Stina e pranverës po ofron dhe me atë edhe gjendja alarmante gripit sezonal në Kosovë ka kaluar. Vetëm në javët e para t
Si çaji dhe boronicat parandalojnë gripin Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Shkon në tetë numri i viktimave nga gripi breda javës në Maqedoninë e Veriut Tetë persona kanë ndërruar jetë brenda një jave si pasojë e komplikimeve nga gripi, shkruan Albeu.com Nga Instituti
Shkon në 5-së numri i viktimave të gripit në Maqedoninë e Veriut Një vajzë 14-vjeçare nga Ohri është viktima e fundit e cila ka ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve nga gripi, duke çu
Katër viktima për një javë nga gripi në Maqedoninë e Veriut 12 vjeçarja nga Shkupi me paralizë celebrale si dhe 86 vjeçari po ashtu nga Shkupi janë dy viktimat e rradhës të cilët k
Gripi bën gërdinë në Kosovë, ja si të ruheni Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike thotë se gjatë tërë vitit bën mbikëqyrjen permanente të Influencës sezonale (I
Nëna me foshnjen vdesin si pasojë e "gripit të derrit" Një nënë lehonë 36-vjeçare ka ndërruar jetë së bashku me njërën prej foshnjeve të saj si pasoje e gripit te derrit.
Vdes nëna me foshnjen në Tiranë, dyshohet nga "gripi i derrit" Një grua lehonë bashkë me njerin nga foshnjet e saj të sapolindura ka gjetur vdekjen në spital në Tiranë për shkak të gr
Pjanic kalon gripin, në fushë ndaj Napolit Miralem Pjanic pritet të rikhehet në stërvitje për Juventusin duke duke nisur që nga nesër. Mesfushori boshnjak njoft
Vdekjet nga gripi venë në alarm Kosovën Gjendja epidemike është konstatimi i parë i Komitetit për Gripin Sezonal të formuar sot nga Shërbimi Spitalor Klinik Uni
Për 5 muaj 30 mijë raste me grip në Kosovë Nga 1 tetori 2018 deri më sot, në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHP) janë raportuar gjithsej 29.938 ras