999 rezultate për

grip

Kujdes! Këta individë nuk duhet të vaksinohen me vaksinën kundër gripi Mënyra më e mirë e parandalimit të virusit të gripit është vaksinimi me vaksinën kundër gripit. Vaksinimi mbron vetë per
Ushqimi i vetëm që parandalon gripin Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht
Në këtë sezon gripi mësoni si t’i lehtësoni dhimbjet në fyt Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imu
Vaksina kundër gripit, grupet që e përfitojnë falas Që prej fillimit të këtij muaji, në të gjitha qendrat shëndetsore në vend po shpërndahen vaksina kundër gripit. Ditën
Këshilla me vlerë që do t'ju shpëtojnë nga gripi Në këtë periudhë të vitit, shqetësimi më i madh për shëndetin tonë është si të parandalojmë apo luftojmë gripin. Kolla,
Parandalimi i ftohjes dhe gripit përmes ushqimeve “Për të shmangur problemet e shëndetit gjatë stinës së ftohtë, të shkaktuara nga temperaturat e ulëta të motit, përveç v
Pse gripi sezonal nuk duhet neglizhuar Çdo vit në BE, 50 milionë njerëz preken nga gripi sezonal. Sipas statistikave, nga 15-70 mijë qytetarë evropiane humbin
A e dinit?! Gripi shkakton probleme në zemër Sezoni i gripit ka filluar në Hemisferën Veriore. Edhe pse është shumë herët, janë raportuar tashmë dy vdekje. Njëri ish
Kjo stinë shton rrezikun, ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Kjo lloj mandarine e lufton gripin më mirë se antibiotikët Mandarina e gjelbër, që është një frutë që rritet në Shqipëri, është e mbushur me vitaminë C, e cila është shumë e nevoj
Disa hile të vogla për t'i shpëtuar gripit të këtyre ditëve Pasojat e kapriçove të motit janë të gjitha mbi ne! Këto ditë të paktën një nga pjesëtarët e familjes apo kolegëve nëpër
Mbani shënim! 5 këshilla për të lehtësuar gripin Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Jemi në sezonin e vjeshtës, ku gripi siguron hapësirën më të mad
Merrni masat! Kur është koha e duhur të merrni vaksinën kundër gripit Vaksina kundër gripit ndihmon që në ne të mos veprojnë viruset e rrezikshme. Edhe pse ekspertët nuk munden me siguri
Jemi në periudhën më të “rrezikshme”, 4 mënyrat më të mira për të larguar gripin Jemi pikërisht në periudhën më të keqe për të na zënë gripi, ndaj ne të albeu.com kemi disa këshilla për t'iu dhënë sesi
Alarm: Ky është gripi që përhapet për 36 orë dhe mund të vrasë 80 milion njerëz Një sëmundje e ngjashme me gripin mund të udhëtojë nëpër botë në 36 orë dhe të vriste 80 milion milion njerëz, kanë para
Alarmohet Europa, rrikthehet gripi i derrit Më shumë se 120 mijë derra janë therur në Bullgari në përpjekje për të kufizuar numrin e rasteve të gripit të derrit. Nj
Çfarë është gripi i syrit dhe si mund të kurohet Në vendin tonë po qarkullon një sëmundje që quhet keratokonjutiviti epidemik, ose gripi i syrit në gjuhën popullore.
Virusi i gripit të syrit, ISHP paralajmëron qytetarët Instituti i Shëndetit Publik paralajmëron qytetarët për një virus të ri që qarkullon këtë verë në vendin tonë. Virusi i
Kujdes në pishina! Mjekët japin alarmin për një virus të rrezikshëm, por shpërndahet mjaft shpejt Nëse virozat zakonisht i kalojmë në dimër, këtë verë një virus i veçantë është në qarkullim. Njihet si gripi i syrit dhe
Ka dhe grip në mes të vapës, këshilla si ta luftoni Të shumtë janë ata që edhe pse termometri shënon lartë, i ka kapur e ftohura. Shkak për këtë mund të jetë konsumi pa kuj