999 rezultate për

grimi

Cfarë ndodh me fytyrën tuaj nëse flini me grim Ndodh shpesh që vajzat harrojnë të pastrojnë grimin dhe flenë me të. Por diçka e tillë nuk i shërben aspak lëkurës ma
Bregu: Integrimi ne Zonën Ekonomike Rajonale një fitore për të gjithë Bratislavë - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Majlinda Bregu, u takua sot në Bratislavë me
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Shkrimi i Financial Times zbeh shpresat e shqiptarëve për integrimin evropian Gazeta e njohur, ‘Financial Times’ flet për një ‘dush të ftohtë’ ndaj shpresave të Ballkanit Perëndimor për anëtarësim t
10 pyetjet që djemtë kanë turp t’u bëjnë vajzave (FOTO LAJM) Përkundër faktit që shumë gra mendojnë se sjellja e tyre është mjaft e hapur dhe e arritshme, shumë njerëz përpiqen të k
Emigrimi, sinjal negativ për liberalizim të vizave Rritja e numrit të qytetarëve të interesuar për të emigruar jashtë Kosovës për në vendet e Evropës dhe më gjerë, nga aut
Dita Ndërkombëtare e Romëve: populli i “padukshëm” Sarajevë / Beograd - Sot është dita kur ne festojmë kulturën, historinë, gjuhën, trashëgiminë dhe përvojat e romëve. Por
Rama telefonon homologun grek Kryeministri Rama ka zhvilluar një telefonatë me homologun grek Aleksis Tipras, thekson mbarë shtypi grek. Sipas medi
Koçijançiç: Taksa po pengon dialogun dhe integrimin e Kosovës Zëdhënësja e Federica Mogherinit, Maja Kocijancic, ka përsëritur edhe një herë kërkesën e BE-së ndaj Kosovës për të hequ
Nuk e dinim, moderatorja e njohur vendoska çdo ditë paruke në emision (FOTO LAJM) Me anë të një videoje të postuar në Instastory, gazetarja e njohur, Fiori Dardha ka zbuluar se prej disa kohësh shfaqet
Rudina Hajdari merr pjesë në komision dhe ka një kërkesë për Ramën Rudina Hajdari është nga të paktët kandidatë për deputetë të demokratëve që refuzuan djegien e tij duke vijuar normalish
BE pezullon Turqinë: STOP integrimit Parlamenti Evropian (PE) ka miratuar me një shumicë dërrmuese raportin që Bashkimi Evropian (BE) t'i pezullojë negociata
"7 MARSI/ 250 shkolla u boshatisën për shkak të emigrimit" Në ditën e festës së mësuesit ish-deputetja e Partisë Demokratik Dhurata Çupi ka zgjdhur të bëjë një pasqyrim të situatë
Kush është brunia simpatike që u bë xheloze për Ramën (VIDEO & FOTO) Ditën e sotme ka bërë përshtypje videoja që vetë Edi Rama ka shpërndarë në Instagram. Në video shfaqej Rama në samiti
Ruçi takon eurodeputetët: Përmbushim objektivat për integrimin Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka takuar sot 7 eurodeputetët e PE-së që kanë mbërritur prej ditës së djeshme në Shqipëri.
Gjermani tenton të ndikojë në bllokimin e integrimit të Shqipërisë në BE Gjermania ka dërguar sinjalin e parë se çfarë do të ndodhë në mbledhjen e qershorit të Këshillit të Ministrave të BE-së,
Shqipëria jep "OK" integrimit të Maqedonisë në NATO Nënshkrimi i “Marrëveshjes së Prespës” mes Maqedonisë dhe Greqisë i dha fund mosmarrëveshjeve mes vendeve, veprim ky që
"Shqipëria vetëm humbëse, po i ikën truri" Në raportim e fundit për Shqipërinë, Fondi Monetar Ndërkombëtar ngre alarmin për nivelin e lartë të emigrimit të qytetar
Gjermania jep miratimin për integrimin e Maqedonisë në NATO Qeveria gjermane dha pajtim për pranimin e Maqedonisë në NATO dhe do të bëj përpjekje që procesi të kryhet sa më shpejtë
Bregu: Integrimi Ballkanit, jo agjendë territoriale, por transformuese Vjenë - "Integrimi evropian i Ballkanit Perëndimor nuk është një axhendë territoriale. Është një axhendë transformuese,