999 rezultate për

greves

Pas 25 ditësh, naftëtarët i japin fund grevës së urisë Naftëtaret kanë vendosur që ditën e hënë, të fillojnë bisedimet me kryeministrin për gjetjen e një zgjidhjeje. Vendi
Rama naftëtarëve të Ballshit: Caktoni përfaqësinë dhe nesër do të jem vetë aty! Në ditën e 25 të grevës së urisë, gratë naftëtare u shprehën se janë të gatshme që të dialogojnë me kryeministrin Edi Ra
Naftëtaret e Ballshit në ditën e 19-të të grevës së urisë: Duam pagat tona, jo lëmosha Ka nisur kështu dita e 19-të e grevës së urisë, dhe gratë naftëtare të Ballëshit, janë të vendosura se do i shkojnë deri
Të vendosura deri në vdekje, naftëtaret e Ballshit hyjnë në ditën e 13 të grevës Ka nisur kështu dita e 13 e grevës së urisë së grave naftëtare të Ballshit, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore po përkeq
Nuk dorëzohen, naftëtaret hyjnë në ditën e 11 të grevës Ka startuar dita e 11 e grevës nga gratë e naftëtarëve të Ballshit. Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, ato sh
Dita e 14 e grevës së naftëtarëve, tre prej tyre nisen me urgjencë në spital Në ditën e 14 të grevës të naftëtarëve të Ballshit, gjendja shëndetësore e 3 naftëtarëve është rënduar. Ata janë dërguar
Vjen ndëshkimi për Verdi Moravën, organizatorin e grevës në burgun e Drenovës Verdi Morava, i dënuar në burgun e Peqinit do transferohet në burgun e Drenovës në Korçë. Mësohet se transferimi ësh
Dita e 9 e grevës së urisë, rëndohet gjendja e njërit prej naftëtarëve Dita e sotme shënon ditën e 9 të grevës së urisë për naftëtarët e Ballshit. Mësohet se stafi mjekësor ka shkuar në mj
Dita e katërt e grevës, naftëtarëve nuk iu shkel askush për t'i parë Edhe pse një pjesë e tyre kanë shfaqur që ditën e djeshme probleme me shëndetin, naftëtarët e Ballshit kanë vazhduar sër
Dita e tretë e grevës, 10 naftëtarë shfaqin problemet e para shëndetësore Dita e sotme shënon ditën e tretë të grevës për naftëtarët e Ballshit. Këta të fundit mësohet se kanë shfaqur shenjat
SBASHK-u padit Ministrinë e Arsimit, nuk duan të mbahet mësim Vendimin e ministrit të Arsimit për kompensim të orëve të humbura është duke e kundërshtuar Sindikata e Arsimit, për të
NISMA nxjerr të vërtetën: Ofertën SBASHK e kishte që në fillim, pse hynë në grevë? Shefi i GP-së së partisë Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, përmes një postimi në Facebook ka goditur Rrahman Jashar
Punonjësi del kundër grevës, ka njerëz që jetojnë me 75 euro në muaj Një shërbyes civil në Prizren ka refuzuar të mbajë grevë, duke thënë se ka raste tjera që kanë të ardhura shumë më pak.
Greva paralizon Kosovën, anulohen mijëra operacione Prej datës 17 dhjetor të vitit 2018 në Klinikën e Kirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë anuluar mbi
Edhe UP i bashkohet grevës, shtyhen provimet Grevës së punonjësve arsimorë i është bashkuar edhe Universiteti i Prishtinës. Përmes një komunikate për media, Unive
E tmerrshme, prapa grevës në arsim qëndron Thaçi për të goditur Haradinajn Sindikatën e Arsimit e ka futur në agjendën e tij, Presidenti Hashim Thaçi. Shefi i Shtetit është duke i bërë presion Qe
Edhe ortopedët nisin grevën në Kosovë Ka kaluar një muaj prej kur mjekët kirurgë në Kosovë janë në grevë. Ditën e mërkurë, grevës i janë bashkangjitur edhe or
Ministria kërkon që të ndërpritet greva Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka mbajtur sot një takim me drejtorët e Drejtorive Komuna
Shkolla Elena Gjika merr një vendim të ri, a do t'i bashkohen grevës? Shkolla fillore “Elena Gjika” pritet ta ndryshojë vendimin në lidhje me thirrjen për grevë nga SBASHK-u. Shkolla fill
Nesër arsimi hyn në grevë por një shkollë del kundër sindikatës Nesër pritet të fillojë greva e përgjithshme në arsim, sipas vendimit të SBASHK-ut, por në shkollën fillore “Elena Gjika