999 rezultate për

greve

Njoftim i rëndësishëm: Nëse keni prerë biletë për të udhëtuaj drejt Italisë, kini kujdes! Autoriteti i Aviacionit Civil njofton të gjithë udhëtarët që kanë prerë biletën për të udhëtuar nesër drejt Italisë, që
Pas 25 ditësh, naftëtarët i japin fund grevës së urisë Naftëtaret kanë vendosur që ditën e hënë, të fillojnë bisedimet me kryeministrin për gjetjen e një zgjidhjeje. Vendi
Rama naftëtarëve të Ballshit: Caktoni përfaqësinë dhe nesër do të jem vetë aty! Në ditën e 25 të grevës së urisë, gratë naftëtare u shprehën se janë të gatshme që të dialogojnë me kryeministrin Edi Ra
E rëndë, naftëtarja tenton të vrasë veten Mbrëmjen e djeshme një nga naftëtaret e Ballshit ka tentuar të vrasë veten duke prerë damarët. Kanë qënë shoqet e saj
Dy greviste përfundojnë në spital: Po na bëhet presion me mesazhe anonime Dita e sotme është dita e 21 e grevës së grave naftëtare në Ballsh. Dy prej grave janë transportuar në Spitalin e Fi
Naftëtaret e Ballshit në ditën e 19-të të grevës së urisë: Duam pagat tona, jo lëmosha Ka nisur kështu dita e 19-të e grevës së urisë, dhe gratë naftëtare të Ballëshit, janë të vendosura se do i shkojnë deri
Rama e kthen në "inat" hallin e naftëtarëve: Kjo qeveri nuk bisedon me presione Kryeministri Edi Rama ka komnetuar nga Kuvendi grevën e naftëtareve, duke mos hequr dorë nga e vetja. Rama tha se ai
Rama nuk heq dorë nga e vetja: Mbyllni grevën, atëherë do të vij! Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të ndalojë grevën e urisë të naftëtareve, ndërkohë që është i vendosur që për inat
Të vendosura deri në vdekje, naftëtaret e Ballshit hyjnë në ditën e 13 të grevës Ka nisur kështu dita e 13 e grevës së urisë së grave naftëtare të Ballshit, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore po përkeq
Nuk dorëzohen, naftëtaret hyjnë në ditën e 11 të grevës Ka startuar dita e 11 e grevës nga gratë e naftëtarëve të Ballshit. Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, ato sh
Rama presion naftëtarëve: Po nuk ndaluat grevën nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim! Kryeministri Edi Rama ka reaguar për grevën e naftëtarëve duke deklaruar hapur se nëse nuk ndalohet greva, nuk do të ket
"Do fusim edhe fëmijët në grevë", përkeqësohet gjendja shëndetësore e grave naftëtare Dita e sotme shënon ditën e 6-të të grevës së urisë për gratë naftëtare. Kryeministri Rama i ka ftuar punëtoret e naf
Rama-naftëtarëve të Ballshit: Ndërprisni grevën Kryeministri Edi Rama përmes postimeve në rrjetet sociale, u ka kërkuar naftëtarëve të Ballshit që të ndërpresin grevën
Naftëtaret e Ballshit shpërthejnë në lot: Ku është Braçe që hapte gojën "yyy" Përfaqësueset e PD, Oriola Pampuri dhe Dhurata Çupi kanë udhëtuar drejt Ballshit për të folur nga afër me naftëtaret që
Vetëm pak orë që hynë në grevë, dërgohen në spital dy naftëtare Dy prej grave naftëtare që janë futur në grevë urie janë marrë nga stafi mjekësor i spitalit të Ballshit pasi kanë pasur
Rëndohet gjendja e naftëtarëve, në grevë do hyjnë gratë Në ditën e 18 të grevës së tyre të urisë, naftëtarët shprehen të zhgënjyer që problematika e tyre nuk është zgjidhur end
17 ditë në grevë urie, askush nuk kujtohet për naftëtarët e Ballshit Naftëtarët e Ballshit kanë hapur me forcë portën e Uzinës duke kaluar kordonin e sigurisë të krijuar nga policia private
Dita e 14 e grevës së naftëtarëve, tre prej tyre nisen me urgjencë në spital Në ditën e 14 të grevës të naftëtarëve të Ballshit, gjendja shëndetësore e 3 naftëtarëve është rënduar. Ata janë dërguar
Vjen ndëshkimi për Verdi Moravën, organizatorin e grevës në burgun e Drenovës Verdi Morava, i dënuar në burgun e Peqinit do transferohet në burgun e Drenovës në Korçë. Mësohet se transferimi ësh
Dita e 9 e grevës së urisë, rëndohet gjendja e njërit prej naftëtarëve Dita e sotme shënon ditën e 9 të grevës së urisë për naftëtarët e Ballshit. Mësohet se stafi mjekësor ka shkuar në mj