999 rezultate për

grevĂ

Rama vazhdon përrallën e shkopit magjik: Nuk do të ulemi në tavolinë pa u mbyllur greva Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një mesazh të qartë grevistëve në Ballsh. “Miqtë e mi jo, më vjen keq po ne nuk do t
Gratë naftëtare të vendosura: Rama të reagojë, nuk dalim nga greva! Në ditën e 12 të grevës së urisë, gratë naftëtare të Ballshit, janë po aq të vendosura sa ditën e parë se do të vazhdojn
Rama presion naftëtarëve: Po nuk ndaluat grevën nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim! Kryeministri Edi Rama ka reaguar për grevën e naftëtarëve duke deklaruar hapur se nëse nuk ndalohet greva, nuk do të ket
Rama-naftëtarëve: Nuk kam shkop magjik, dilni njëherë nga greva dhe pastaj flasim Kryeministri Edi Rama i është drejtuar sërish naftëtarëve të Ballshit të cilët prej ditësh kanë hyrë në grevë urie pasi
Rëndohet gjendja e naftëtarëve, në grevë do hyjnë gratë Në ditën e 18 të grevës së tyre të urisë, naftëtarët shprehen të zhgënjyer që problematika e tyre nuk është zgjidhur end
Revolta në burgje dhe greva e urisë, reagon Ministria e Drejtësisë Ministria e Drejtësisë ka reaguar lidhur me situatën në burgje, ku në shumë prej institucioneve të dënimit, ka pasur gre
Rëndohet greva e urisë së naftëtarëve, shtrohet në spital pas dy goditjeve në zemër Sokol Dautaj Kreu i sindikatës së naftëtarëve Sokol Dautaj i cili ka pësuar dy goditje në zemër është dërguar mbrëmë në spitalin e Ma
Greva e urisë në Ballsh, përkeqësohet gjendja e një grevisti Gjendja shëndetësore e grevistit Baci Muca në Ballsh është paraqitur e rënduar. Ai kishte temperaturë të lartë dhe th
Greva e shkarkime, ngjarjet më të rëndësishme të këtij viti në Kosovë 14 janar – Të gjitha institucionet arsimore në Kosovë të të gjitha niveleve hynë në grevë të përgjithshme duke kërkuar q
FRANCË/ Protestuesit përleshen me policinë Protestuesit francezë dhe policia u përleshën të hënën në stacionin e trenave Gare de Lyon të Parisit, ndërsa një grevë
Protestat dhe grevat në Francë: Turistët braktisin Parisin të irrituar Protestat dhe grevat në Paris kanë shënjuar edhe industrinë e turizmit. Pas 15 ditësh bllokade transporti që ka ndalu
Prej orës 6 të mëngjesit Greqia është e paralizuar nga greva Greqia është paralizuar prej orës 6 të mëngjesit të së mërkurës nga greva e përgjithshme 24 orëshe që ka thirrur Konfede
Të hënën fillon greva në arsim, ministria nuk ndryshon qendrim Sindikata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) të hënën ka bërë thirrje për grevë. Ajo do të jetë paralajmëruese,
Greva bllokon "Adem Jasharin", fluturimet nga Shkupi Dy fluturime janë anuluar të cilat ishin paraparë që sot të fluturojnë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës. Ato janë
Greva bllokon aeroportin e Prishtinës Kjo grevë e punëtorëve që zgjati deri në orën 09:00 për një orë ka krijuar tollovi të madhe edhe tek qytetarët që po pri
Italia në grevë, vonesa në linjën e tragetëve për Shqipëri Ditën e sotme në Itali po zhvillohen greva të cilat kanë bllokuar jo vetëm transportin publik brenda qyeteve por kanë sh
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas
Prindërit të revoltuar, edhe pse kishte grevë sërsh kanë paguar Greva e arsimit që u mbajt në muajin e parë të këtij viti përveç që ka ndikuar negativisht tek fëmijët, ajo ka dëmtuar f
Një vajzë e mitur nominohet për çmimin e paqes 16 vjeçarja e nisi e vetme një protestë në muajin gusht në Suedi, por që prej atëherë ajo ka inspiruar nxënës e studentë
Kirurgët heqin dorë nga greva Kolegjiumet Kirurgjike dhe Institutet Paraklinike të QKUK-së në mbledhjen e sotme kanë marrë vendim që të pezullohet gre