999 rezultate për

greqise

Italia dyfishon rezultatin ndaj Greqisë (VIDEO) Italia ka arritur të shënojë golin e dytë dhe të sigurisë përballë Greqisë. Pas një 'lumë' pasimesh nga Italia Bernad
Italia kalon në epërsi përballë Greqisë (VIDEO) Më në fund Italia ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Greqisë. Penallti e ekzekutuat saktë nga Joninho në minu
Kështu u ndoqën trafikantët shqiptarë në ujërat greke (VIDEO) Operacion i madh dhe shkëmbim zjarri në ujërat detare të Greqisë. Dy gomone të nisura nga Shqipëria dhe të ngarkuar me d
Publikohen pamjet e arrestimit të skafistëve shqiptare në kufi meTurqinë (VIDEO) Kanë dalë pamjet e operacionit të madh, ku dhe u shkëmbye zjarr në ujërat detare greke. Dy shqiptarët e arrestuar, ident
Tmerr në ishujt e Greqisë, vajzat kapin "mat" burrin që hedh ilaçe në pijen e tyre (FOTO LAJM) Një grup vajzash irlandeze janë tmerruar nga gjesti i një burri në Zante të Greqisë. Teksa po festonin në party vajza
Ish kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras do jetë në Shkup më 1 tetor Ish kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras dhe lider i partisë opozitare SYRIZA, Aleksis Cipras dhe ish kryetari i Parla
Gjithë ditën mbi kokë, dronët turq shkaktojnë alarm në ishujt grekë (FOTO LAJM) Dronët e Turqisë kanë shkaktuar alarm në ishujt fundorë të Greqisë dhe Qipros. Gazeta qipriote "Libeleftheros" ka pu
Ishujt më të lirë të Greqisë ku mund të shkoni për pushime (FOTO LAJM) Greqia ka gjithnjë sukses në verë, si për bukurinë e vendeve të saj, si për çmimet e përballueshme. Ja cilët janë dhjet
Vetëvritet shqiptari në paraburgimin grek, ngjarja nuk bëhet publike Një tjetër shqiptar ka humbur jetën ditën e sotme në burgjet greke. Ai është Gani Hila dhe është viktima e 41 në inst
10 fakte interesante rreth Greqisë (FOTO LAJM) Përpos monumenteve antike dhe turistëve të shumtë që e vizitojnë çdo ditë, Greqia është e njohur edhe për disa gjëra të
38 vjeçari shqiptar gjendet i varur në burgun e Greqisë Një 38-vjeçar shqiptar, i cili vuante dënimin në burgun e Korydallos në Greqi i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur.
Në mes të Greqisë, Emina Cunmulaj e "djeg" me valle shqiptare (VIDEO) Megjithëse prej vitesh jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me bashkëshortin dhe dy vajzat e saj, modelja e njohur E
Pamje me dron nga katastrofa e Greqisë, me 7 të vdekur (FOTO & VIDEO) Shtatë persona humbën jetën dhe mbi 100 persona u plagosën nga shtrëngata e furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës
I nxehti afrikan godet Greqinë, e mërkura mbi 42 gradë Celsius Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim.
Mitsotaikis dhe njerëzit e tij të besuar: Ekstremistët nacionalistë, që mund të trondisin Greqinë dhe vendet fqinje Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i Greqisë, duket identik si një liberal perëndimor, ashtu si dhe është “rritur”. Kr
EMRAT/ Betohet Mitsotakis, kush janë ministrat e qeverisë së re të Greqisë Fituesi i zgjedhjeve të djeshme në Greqi, kreu i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis është tashmë në Presidencë për t
Tsipras kërcënon Turqinë: Kush prek territorin tonë e pëson keq Nga një repart ushtarak në Qipro kryeministri grek Aleksis Tsipras i ka çuar një mesazh presidentit turk Erdogan që dekl
10 plazhet më të bukura të Greqisë (FOTO LAJM) Korfuzi, Mikonos, Santorini, Zakintho, Symi dhe Skopelos, destinacione të përsosura për ata që njohin Greqinë dhe kërkoj
Maqedonia i trembet pengesave greke në proceset integruese Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut thonë se insistimi i tyre për marrjen sa më shpejt të datës për fill
10 minuta i mjaftuan Italisë për të siguruar fitoren përballë Greqisë (VIDEO) Italia e ka mposhtur 3-0 Greqinë. Italisë i janë dashur 45 minuta për të marrë tri pikë të plota kundër Greqisë, e vl