999 rezultate për

greqine

Një tjetër tërmet godet Greqinë, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Një tërmet i forcës 4.6 ballë të shkallës Rihter goditi mëngjesin e kësja të premte Kretën. Sipas Institutit Gjeodina
Acari mbërthen Greqinë, temperaturat arrijnë -18 gradë celsius Greqia është goditur në orët e fundit nga një valë e motit të acartë e quajtur “Leandros”, e cila ka sjellë në fillim re
Kristal dhe marijuanë, kapet shqiptari në kufi me Greqinë Një sasi prej 35 kg 880 gram marijuanë është sekuestruar nga policia greke në kufirin me Shqipërinë. Brenda ne qyteti
"Skuadra gati! Para marsh!" Dy shqiptarët venë në rresht repartin, tërbohen grekët (VIDEO) Një video e publikuar sëfundmi në rrjetet sociale ka shkaktuar tërbim në mediat greke. Bëhet fjalë për dy të rinj sh
Detajet e fundit nga krimi që tronditi Greqinë: Viktimat, babë e bir nga Shqipëria Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e sotme në ishullin Zakintos të Greqisë. Mediat
Deti me Greqinë, Erdogani thërret urgjentisht Ramën në Turqi Kryeministri Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare nesër dhe pasnesër në Turqi. "Anadolu Ajans" raporton duke iu r
Trupi iu gjet në valixhe, identifikohet trupi i pajetë i gruas që tronditi Greqinë Trupi i gjetur ne një valixhe në pyllin Vilia i përket një gruaje 37 vjeçare kineze. Ajo është Qiu Yun Lin e cila u zhd
Çështja e detit me Greqinë, Meta mesazh Ramës për përgjegjësinë e tij Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta në një intervistë të dhënë për Quo Vadis ka folur në lidhje me çështjen
Vajza lë Greqinë për të, djali i rritur në jetimore: Nuk kishim ç’të hanim Emanuela është bërë pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare për t’i kërkuar falje bashkëjetuesit t
Tërmeti godet Greqinë, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka goditur ditën e sotme kryeqytetin grek, Athinën. Sipas Qendrës Europiane Sizmolo
Tërmeti godet Greqinë, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter u regjistrua pak para mesnate në jug të Kretës. Sipas Institutit të A
Ish-gjenerali turk kërcënon Greqinë: Nëse merrni avionët F-35, do t’iu sulmojmë me raketat ruse S-400! Ish-Gjenerali i Ushtrisë turke, Nexhat Eslen ka komentuar spekullimet më të fundit se Greqia po merr avionët F-35 në për
Lëvizja me Greqinë, Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm MEPJ ka lajmëruar qytetarët shqiptarë që dëshirojnë të udhëtojnë drejt Greqisë që të shmangin lëvizjen nga ora 07:00 e d
Një tjetër tërmet godet Greqinë Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë rreth orës 01:10 në zonat e Etoloakarnania. Tërmeti kishte një magnitudë prej 4.
Tërmeti zbut Erdoganin, falenderon publikisht Greqinë Tërmeti si fuqishëm që preku Turqinë dhe Greqinë, ka zbutur tonet mes dy shteteve. Pas telefonatës me Kyriakos Mitsot
"Koha të kthejmë borxhin", Meta ragon pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Turqinë dhe Greqinë Presidenti Ilir Meta ka shprehur solidaritet për popullin turk dhe grek pasi u goditën nga tërmeti i fuqishëm me magnitu
Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.2 të shkallës rihter ka goditur pak pas mesnate ishullin grek të Zakynthos. Rapo
Ndarja e detit me Greqinë, Rama: Do i drejtohemi gjykatës Kryeministri Rama u shpreh se do tu drejtohen instancave ndërkombëtare për të zgjidhur çëstjen e delimitimit detar me Gr
Erdogan nuk ndalet, kërcënon sërish Greqinë: Respektoni të drejtat tona! Presidenti i Turk, Rexhep Taip Erdogan gjatë konferencës së mbajtur ditën e sotme ka paralajmëruar dhe kërcënuar Greqinë
Rikthehen tensionet e "luftës" në Mesdhe, veprimi i Turqisë tërbon Greqinë Pavarësisht se u fol për një paqe, është rikthyer tensioi mes Greqisë dhe Turqisë. Kjo për skak të dy anijeve turke t