999 rezultate për

greqia

Shtyhet sërish hapja e kufirit, Greqia vendos masat bllokuese me Shqipërinë Greqia ka vendosur të shtyn sërish masat kufizuese me Shqipërinë si pasojë e shtimit të rasteve me koronavirus. Kufij
Greqia në alarm! 935 raste të reja dhe 5 vdekje nga koronavirusi vetëm sot Një numër në rritje të personave të infektuar u publikua nga “EODY” për ditën e sotme, duke bërë publike 935 raste të p
KORONAVIRUSI/ Mbyllet Greqia: Masat dhe oraret e reja të qeverisë Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis sapo njoftoi masat e reja ndaj koronavirusit për shkak të rritjes së rasteve pozit
Në Hagë për të ndarë detin, BE përshëndet vendimin e Shqipërisë dhe Greqisë BE mirëpret njoftimin nga qeveria shqiptare dhe ajo greke për të çuar përpara zgjidhjen e mosmarrëveshjes për zonat deta
Mosmarrveshje e pretendime për detin, Shqipëria e Greqia shkojnë në Hagë (FOTO LAJM) Mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mosmarrëveshje për caktimin e zonave detare dhe për këtë dy shtetet, kanë vendosur t'i dre
Ndarja e detit me Greqinë, Rama: Do i drejtohemi gjykatës Kryeministri Rama u shpreh se do tu drejtohen instancave ndërkombëtare për të zgjidhur çëstjen e delimitimit detar me Gr
Greqia, një partner strategjik: Rama tregon çfarë diskutoi me ministrin grek Kryeministri Edi Rama e konsideron Greqinë si një partner strategjik të Shqipërisë. Në konferencën e përbashkët me minis
Greqia blindon kufirin me Turqinë, ndërton gardhin 26 km të gjatë Greqia blindon kufirin me Turqinë, do të ndërtojë një gardh, që për qeverinë helene do të sjellë siguri te qytetarët.
Greqia jep lajmin e mirë: Tampon falas për punëtorët sezonalë Dogana e Qafë-Botës pritet të jetë e hapur për gjithë punëtorët sezonalë, në datat midis 25 tetor – 10 nëntor. Punëto
Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Greqia ka shtyrë sërish masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë me qëllim parandalimin e përhapje
Tensione "lufte" në Mesdhe! Greqia jep alarmin pas aksionit të Turqisë Janë rikthyer ndjeshëm tensionet në Mesdhe. Kryeministri grek mësohet se ka zhvilluar një bisedë telefonike me President
Meta i bindur: Shqiptarët do vijnë me not nga Italia dhe në këmbë nga Greqia për të votuar Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se pjesëmarrja në zgjedhjet e 25 prillit do të jetë më e madhja që ka patur ndonjëherë
Rritja e ndjeshme e rasteve me COVID-19, Greqia vetëm një hap larg vendimit ekstrem Rritja e numrit të rasteve me COVID-19 ka bërë që autoritetet greke të bëjnë të detyrueshme vendosjen e maskës në ambien
NATO jep lajmin e mirë: Greqia dhe Turiqia janë pajtuar! Greqia dhe Turqia janë pajtuar për të shmangur përplasjet aksidentale në Mesdheun lindor duke vendosur një linjë të komu
Greqia shton masat kufizuese, kufiri me Shqipërinë i mbyllur deri më 12 tetor Rritja e numrit të rasteve të reja me koronavirus në Greqi ka bërë që qeveria të zgjasë masat kufizuese. Mediat greke
Angela Merkel zbulon prapaskenat si u parandalua lufta mes Greqisë dhe Turqisë Më shumë se dy muaj pasi Angela Merkel ndërhyri për të shmangur një konfrontim ushtarak midis Greqisë dhe Turqisë, kance
Greqia gati të blejë avionët amerikanë F-35, tronditet Mesdheu Greqia është e bindur tashme se përballë Turqisë mund të rezistojë vetëm përmes një programi të avancuar armatimi. Ashtu
Greqia nuk po gjen qetësi, tronditet sërish nga tërmeti Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm. Sipas të dhënave, tërmeti ka qenë 4.7 Rihter dhe është regjistru
Greqia goditet sërish nga një tërmet i fortë Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka goditur rreth orës 01:50 të mëngjesit të së dielës 22 kilometra në jugp
Ekstradohet nga Greqia 29 vjeçari shqiptar Një 29-vjeçar i dënuar me 4 vite burg, për kultivimin të bimëve narkotikëve është ekstraduar nga Greqia. Në kuadër të