999 rezultate për

greqi

"Kacifa Greqi", fshati "tronditet" nga parullat e shkruara mbi dyer Fshati Grapsh në Dropull ditën e sotme është zgjuar me dyer mbi të cilat shkruhej "Kacifa Greqi". Banorët kanë njoftu
Tampon të gjithëve që hyjnë në Greqi, 7 ditë karantinë dhe nëse testi del negativ Greqia sot njoftoi se ka vendosur të fusë në karantinë nga 7 deri 14 ditë, cilindo qytetar që futet në territorin e saj.
Kufiri me Greqinë mbetet i mbyllur, shqiptarët detyrohen të kalojnë doganën në këmbë Në pikën kufitare të Kakavijës prej orës 1 e deri më tani kanë hyrë në Shqipëri 60 shqiptarë kryesisht këmbësorë dhe pak
"Tmerri" i belgëve dhe biznesmenëve, kush është grabitësi i karburanteve që mori letrën e OFL Aleks Prifti wshtw personazhi i radhws i cili ka rwnw nw "rrjetwn" e OFL dhe duhet tw deklarojw pasurinw brenda 48 orwve
Gazeta italiane: Si fitoi Shqipëria dhe Greqia me Covid-19 Gazeta e përditshme italiane “Corriere Della Sera”, në një shkrim me titull “Koronavirusi në Evropë: pse Rumania, Bullga
U kap me 55 kilogramë "mall", arrestohet në Greqi shqiptari Një shqiptar 25 vjec është arrestuar në Selanik nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. I riu nga Shqipëria u kap
I njohur ndryshe si Poturri, kush është "tmerri" i bankave që vodhi 130 milion lekë në Krujë Ditën e sotme, 31 vjeccari Andi Rexhepi u vu në pranga nga policia pasi akuzohet për 15 vjedhje. I njohur ndryshe si
Vera vjen përvëluese, në Greqi temperaturat do të shkojnë mbi 40 gradë Celsius Vera po vjen, dhe këtë herë më me "vrull" se zakonisht. Këtë e dëshmon rritja ekstreme e temperaturave edhe në Shqip
Greqia drejt rihapjes totale: Sa plazhe janë rihapur deri më tani Greqia është një ndër vendet që është prekur nga COVID-19, ndërkohë së fundmi shteti fqinj ka nisur lehtësimin e masave.
Abuzoi me të e më pas e vrau, burg përjetë për të riun shqiptar në Greqi Ditën e sotme është dhënë vendimi për shqiptarin Aleksandër Lucaj dhe shokun e tij grek, të akuzuar për përdhunimin dhe
Punësimi në Greqi, punëtorët shqiptarë priten si heronj nga bizneset vendase Marreveshja e 1 majit mes dy shteteve fqinje për punësimin me procedura të përshpejtuara te deri në 10 mijë punëtorëve n
Qeveria greke merr vendimin se kur hapen kufijtë me Shqipërinë Qeveria greke ka marrë vendimin të hapë kufijtë me Shqipërinë në datën 16 qershor. Njoftimi në fjalë i është dërguar
Deputeti i opozitës kthen vëmendjen nga plaga e vjetër: Në Greqi kanë vdekur 38 shqiptarë për 2 vjet Deputeti i opozitës së re Kristaq Papa ka ngritur në mënyrë simbolike tre parrulla në Kuvend. Deputeti kërkon që sht
COVID-19/ Nën masa të rrepta, Greqia i hap plazhet nga e shtuna Dhe pse gjatë pandemisë, Greqia ka vendosur hapjen e 515 plazheve të organizuara të vendit nga e shtuna, 16 maj. Plaz
Ambasada në Athinë njoftim të rëndësishëm për emigrantët shqiptarë në Greqi Ambasada shqiptare në Athinë bën me dije se nga fillimi i javës së ardhshme do të rinisë puna për mijëra emigrantë shqip
Të burgosurit shqiptarë në Greqi: Jetojmë mes plehrave, pa bukë Dhjetëra të burgosur shqiptarë në Greqi ankohen për kushtet çnjerëzore që mbahen në qeli. Në redaksinë e emisionit “Fiks
SPAK mbyll hetimet, akuzat që rëndojnë mbi 6 të pandehurit që tentuan kalonin 1 ton ''mall'' drejt Greqisë Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet për 6 persona të akuzuar
Rrëmbeu djalin e gazetarit, kush është Titi i rrezikshëm që trazoi Greqinë Astrit Hasani është një shqiptar i rrezikshëm që qëndron pas një grupi kriminal në Greqi dhe vepron në zonën e Athinës.
Jeni emigrant në Greqi? Merret vendimi i rëndësishëm Greqia ka vendosur zgjatjen e lejeve të qëndrimit për emigrantët deri në 31 dhjetor 2020, nga situata e krijuar me pande
Shkoi në Greqi për të mbledhur lulen që kushton 50 mijë euro një kg, arrestohet shqiptari Nuk ka fund plaçkitja e luleve aromatike dhe medicinale nga shqiptarët, të cilët kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme