999 rezultate për

grenell

Grenell me mesazh publik për shqiptarët e Amerikës, i fton ta përkrahin Trumpin në zgjedhje (VIDEO) Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi u është shqiptaro-ame
Grenell: Marrëveshja e 4 shtatorit po implementohet Richard Grenell, emisar special i SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë po konsideron se marrëveshja mes këtyre d
Grenell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar që Ujmani të quhet Liqeni Trump I dërguari i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se Kosova dhe Serbi
Vizita e Trump dhe vendet e punës, çfarë tha Grenell për marrëveshjen sot në Beograd? Emisari special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell është takuar sot në Beograd me delegacionin serb, përfshirë pres
Premtohen 100 milionë dollarë investime në Kosovë Emisari special i presidentit Donald Trump, Richard Grenell, ka folur rreth kritikave pas nënshkrimit të marrëveshjes K
Grenell mbërrin në Kosovë, cila është arsyeja e vizitës I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell pritet që ditën e sotme të qëndr
Grenell vjen në Kosovë, Ambasada Amerikane jep detaje të vizitës Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka dhënë detaje lidhur me vizitën që pritet t’i bëjë emisari i presidentit Donald Trump
Grenell mbërrin nesër në Kosovë I dërguari Special i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në K
Konfirmohet, Trump do ta vizitojë Kosovën Emisari special amerikan, Richard Grenell, ka thënë se Presidenti Donald Trump mund ta vizitojë shumë shpejtë Kosovën dh
Grenell për radion serbe: Pse Trump nuk e detyron Serbinë të njohë Kosovën I ngarkuari nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka deklaruar në një radio serbe të Çikagos, se Shtëpia e Bardhë nuk
Grenell tregon se çfarë i tha Trump për Kosovën dhe Serbinë kur u diskutua mundësia për marrëveshje Emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka folur edhe njëherë për marrëveshjen e nënshkruar më 4 shtator
Grenell reagon ashpër ndaj Kurtit: Një gjë është e sigurt, ti je gjithnjë kundër Amerikës Emisari Special i SHBA-ve, Richard Grenell i është përgjigjur ashpër kreut të VV-së, Albin Kurti i cili tha se nëse bëhe
Grenell i përgjigjet Osmanit: Na duhen politikanë që bëjnë më shumë sesa thjesht të ankohen Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ashpër ndaj kryepar
O’Brien, Grenell dhe Kushner e cilësuan historike marrëveshjen Kosovë – Serbi Këshilltari për Siguri Kombëtare Robert O’Brien, i dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes K
Grenell plot shpresë për takimin Kosovë-Serbi Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç vijojnë ditën e dytë të takimeve në Sht
Grenell: Ta lëmë politikën mënjanë, qytetarët e Kosovës dhe Serbisë meritojnë normalizim ekonomik I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka theksuar se do të angaz
A do të jetë njohja e Kosovës temë në Uashington? Reagon Grenell Emisari special i presidentit amerikan, Richard Grenell, deklaroi se vetëm çështjet ekonomike do të jenë “në tryezë” në
Grenell përplaset ashpër me ish-asistentin e Obamas: Injoruat Kosovën dhe Serbinë për 8 vite Emisari Special i presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, është përplasur ashpër me ish
Kurti mosbesues ndaj takimit në Uashington: Ka si synim kompromisin Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh aspak me sy pozitiv ndërhyrjen e Grenell për dialogun me Serbinë.
Takimi Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, reagon Presidenti Thaçi Me një postim në Twitter, Presidenti i Kosovës, thotë se e mirëpret takimin e paralajmëruar në Shtëpinë e Bardhë. “Un