999 rezultate për

greket

Arabët braktisin Turqinë, bashkë me grekët kundër lëvizjeve në Egje Greqia është duke kërkuar aleatë në rajon dhe në botë për të përballur atë që ata e quajnë kërcenimi turk në Mesdhe.
Na rrethuan grekët: Incidenti në Egje, çfarë ndodhi sipër kokave të marinarëve turq Tensioni është në kulm në Egje me anijen turke "Cesme" që është futur në brendësi të ishujve grekë duke kryer kërkime si
Çifti shqiptar habit grekët: Mbushën arushat plot me drogë (VIDEO) Në prangat e policisë greke ka rënë një cift shqiptarësh pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Ata kishin
"Promovon grekët e serbët, mua jo", këngëtarja nuk i ndahet moderatorit Arian Çani (FOTO LAJM) Këngëtarja Rovena Stefa duket se nuk i ndahet dot sherrit që ka me moderatorin e emisionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani. Aj
Të rinjtë shqiptarë vunë në rresht ushtrinë, grekët: Ndjemë turp! (VIDEO) Vazhdon të bëjë zhurmë videoja e dy të rinjve shqiptarë të cilët drejtonin dhe u jepnin urdhra kolegeve grekë në ushtri.
"Skuadra gati! Para marsh!" Dy shqiptarët venë në rresht repartin, tërbohen grekët (VIDEO) Një video e publikuar sëfundmi në rrjetet sociale ka shkaktuar tërbim në mediat greke. Bëhet fjalë për dy të rinj sh
Turqit dhe grekët mblidhen për detin në Tiranë? Reagon Mitsotakis: Mos bëni... Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Ccavusoglu zbuloi gjatë ditës së sotme detaje përfshirja e Shqipërisë në negociatat
Greqia shtrëngon masat, kryeministri paralajmëron grekët për COVID-19 “Disa aktivitete ekonomike nuk do të funksionojnë derisa të kemi vaksina”, kështu u shpreh kryeministri grek, Kyriakos M
Prifti tërbon grekët: Do të më urreni, por Kacifas nuk është hero! Prifti grek, Elefterios Balakos ka dhënë disa detaje për ditën kur u ekzekutua Kostandin Kacifas pas përplasjes me armë
Pas turkut, Eva Murati bën grekët "të çmenden" pas saj (FOTO LAJM) Eva Murati para disa ditësh tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, pasi mori një koment si përgjigje nga Can Yaman. Moderatorj
"Diletta e Shqipërisë", grekët tërbohen pas Eva Muratit (FOTO LAJM) Eva Murati është një nga prezantueset më simpatike në vendin tonë, teksa vitet e fundit 25-vjeçarja ka shkëlqyer duke mo
Refuzuan testin COVID-19 dhe u prezantuan si agjentë sekretë, dy grekët e pësojnë keq Dy shtetas grekë nga Athina janë arrestuar në Kakavije nga Policia Greke pasi kanë refuzuar të kryejnë testin pranë auto
Rama garanton grekët nga Athina: Erdogan nuk ka ndjenja kundër jush! Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në Athina, teksa ndodhet në cilësinë e kreut të OSBE në takimin e organizuar nga “The
Gjoba, grekët na marrin 44 milionë dollarë, reagon MEI Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar përmes një deklarate për të sqaruar pse kompania greke e hodhi në g
Dardanët ndëshkohen ende pa filluar mirë sfida (VIDEO) Start katastrofik për Kosovën, të cilët ndëshkohen me gol që në minutën e dytë. Limnios bën një gjuajtje të fortë, p
Ndeshja me Greqinë, "Dardanët" ndezin fishekzjarre te hoteli ku po qëndrojnë grekët (VIDEO) Tifo-grupi kosovar, "Dardanët" e kanë ndezur atmosferën para ndeshjes, Kosovë – Greqi. "Dardanët" kanë ndezur fishekz
Kolonel Myslim Pashaj: Grekët nuk mund të zgjerohen 12 milje në Jon pa marrëveshje me ne Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Pashaj tregon hilenë e 12 miljeve: Grekët po na marrin detin me diktat Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Ambasadori në Athinë trondit grekët: Ali Pasha u përpoq të krijojë shtetin e pavarur të Epirit Ambasadori gjerman në Greqi postoi në rrjetet e tij sociale një status dedikuar Ali Pashë Tepelenës, duke ngjallur reagi
Mijëra shqiptarë në Kakavijë, shpërthen PDIU duke sulmuar qeverinë e Ramës dhe grekët Mijëra shqiptarë që punojnë në Greqi u bllokuan të premten në kufirin midis dy vendeve, duke u përpjekur të kalonin para