999 rezultate për

greke

Tensione në Egje, anija turke hap zjarr pranë ishujve grek (FOTO LAJM) Mediet greke kanë shkruar se një anije patrullë e ushtrisë turke ka hapur zjarr mëngjesin e së premtes në rrethinat lind
Kapen "mat" dy grekë me gomone në brigjet shqiptare, ja çfarë po bënin Policia kufitare ka kapur në flagrancë dy mjete lundrues që kishin për qëllim të peshkonin në ujërat shqiptare. Pas seku
Rriten tensionet, avionët turq shkelin hapësirën ajrore greke 25 herë brenda ditës Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë duket se është përshkallëzuar sërish pasi kjo e fundit, ka akuzuar fqinjin e saj për s
Shkatërrohet banda e drogës shqiptaro-greke, arrestohen 14 persona Policia greke ka arrestuar të paktën 14 persona, dhe disa prej të cilëve janë shqiptarë. Një operacion i cili ka disa mu
Grekët gjejnë "dëshminë", ja pse s'duhet të ketë marrëveshje për emrin e Maqedonisë Sipas një hulumtimi të ekspertëve grekë bazuar në rritjen e popullsisë në botë që nga viti 2010 deri në vitin 2015, përc
Ambasadorja greke mbledh vota për Vangjel Dulen në Himarë?! (FOTO & VIDEO) Gjatë ditës së djeshme në Himarë ka patur një organizim ku e pranishme ishte edhe ambasadorja greke në Tiranë, Eleni Sou
Kapen 15 pako me marijuanë në det, Policia greke në aksion Janë kapur pako të tjera me droge ne brigjet e Korfuzit. Ne zonën detare te quajtur “Ermones”, ne jug te Korfuzit, është
Nënshtetësia greke/ Ndryshojnë procedurat, ja si duhet të veproni Shteti fqinj Greqia së shpejti do të bëjë ndryshime për marrjen e nënshtetësisë greke dhe këto ndryshime kanë filluar të
Bllokohet dogana e Kapshticës, ja çfarë po ndodh në anën greke Ditën e sotme bëhet e ditur se dogana e Kapshticës është e pakalueshme nga ora 11:00 deri në orën 14:00 dhe shkak për kë
E pabesueshme/ Greqia shpall non-grata 17-vjeçarin që bëri shqiponjën Autoritetet greke kanë shpallur non-grata një shqiptar 17-vjeçar i cili pak ditë më parë postoi në rrjetet sociale një f
Deklarata e Rohrabacher për ndarjen e Maqedonisë, "top lajm" në gazetat greke Deklarata e kongresmenit amerikan për ndarjen e Maqedonisë, ka bërë që mediet greke të reagojnë për marrëdhëniet e saj m
Tremben grekët: Turqia do ndërtojë një aeroport në Vlorë që do i shërbejë planeve të saj ushtarake Pak ditë më parë, kryeministri i vendit Edi Rama zhvilloi një vizitë në Stamboll, ku ndër të tjera kanë biseduar për ndë
Transportonte 382 kg kanabis në kamionin me pleh, pranga shqiptarit në Greqi Policia greke natën e kaluar ka sekuestruar një sasi prej 382 kilogramë lëndë narkotike e llojit kanabis në Portin e Igu
Kërcënojnë fermerët grek: Do bllokojmë kufirin me Maqedoninë Fermerët grekë kanë vazhduar të bllokojnë kufirin me Maqedoninë, për shkak të mosplotësimit të kërkesave të tyre nga qev
Mediat greke ndërtojnë skemën e vrasjes në 3D të çiftit shqiptar në Athinë (VIDEO) Një shtetas shqiptar 53-vjeçar është sulmuar me armë nga persona ende të paidentifkuar që i hynë në dhomën e gjumit në l
"Aleksandri i Madh ishte grek", eurodeputetët mobilizohen për origjinën e Maqedonisë Eurodeputetët grekë kanë reaguar pas deklaratës së kryetarit aktual të Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, i cili gjat
LSI "zyrtarizon" greqishten në jug të Shqipërisë (FOTO) Duket se LSI e Ilir Metës ka zyrtarizuar greqishten si gjuhë zyrtare të partisë, duke vendosur tabelën e partisë në jug
DETAJET/ Skafi me 2 ton drogë pranë Korfuzit vinte nga Shqipëria, zbulohet skafisti Ditën e djeshme u kap një skaf me rreth 2 tonë kanabis në brigjet greke nga operacioni “Frontex”, ndërsa sot sipas media
Drogë nga Shqipëria drejt Italisë, kapet një tjetër gomone 9 metra e gjatë Një tjetër gomone e cila dyshohet se po transportonte lëndë narkotike drejt Italisë është kapur pasditen e të shtunës në
Kapen 2 tonë marijuanë në brigjet greke, në kërkim 3 trafikantët me gomone Roja bregdetare në Greqi ka njoftuar se rreth 2 tonë marijuanë nga Shqipëria janë mbledhur deri tani në det pas një oper
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.