Vetëvritet me armë 57-vjeçari në Tiranë
999 rezultate për

greke

Fundoset anija me emigrantë drejt Greqisë, 16 të vdekur Të paktën 16 persona humbën jetën si pasojë e mbytjes së një anijeje emigrantësh në ishullin e Lesbos, përballë brigjeve
SOT NË '97/ 19 ton tritol kërcënojnë Beratin, grekët zbarkojnë në Fier (FOTO LAJM) Wshtë data 21 prill 1997, rreth shtatë javë pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme dhe komisariatet e policisë në
Vodhën shtëpitë e VIP-ave në Athinë, si u kapën shqiptarët e "tmerrshëm" (FOTO&VIDEO) Katër personat që shihni në galeri janë shtetas shqiptarë dhe imazhet e tyre i ka publikuar policia greke. Mediat gre
Dimovski: Krahasimi i Alimit me gjuhën greke është provokim i rëndë Deputeti i BDI-së, Ejup Alimi, tha gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Maqedonisë, se përse gjuha shqipë duhet të jetë pen
Alimi: Kur nuk ju pengon gjuha greke, pse ju pengon ajo shqipe? Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim Ejup Alimi, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se nëse deputetët nuk p
Shkatërrohet organizata shqiptare më e fuqishme e Ballkanit, në pranga dhe biznesmenë Trafikimi i 1.5 ton kanabis sativa drejt Italisë kë çuar në pranga edhe 3 grekë të njohur. Dy janë vëllezër, biznesm
Arrestohet 35-vjeçari shqiptar në Greqi, transportonte 15 kg marijuanë Policia greke ka vënë në pranga një shqiptar rreth 35-vjeçar, pasi i është sekuestruar 15 kg marijuanë. Pas disa min
Alarmohen mediat greke: Shqipëria po rrit shpenzimet ushtarake Mediat greke i kanë kushtuar jehonë lajmit se Shqipëria ka vendosur të rrisë shpenzimet ushtarake në vitet në vazhdim.
7 euro grami, ja se si u kapën 7 shqiptarët me 1.5 ton marijuanë (FOTO LAJM) Policia italiane e ndihmuar edhe nga ajo greke, ka sekuestruar 1.5 tonë drogë (marijuanë) si dhe ka vënë në pranga 7 tra
Plaçkisnin vilat e këngëtarëve grekë, merr fund banda e hajdutëve shqiptar (FOTO LAJM) Policia greke ka arrestuar një shqiptar 22-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, pasi akuzohet për një seri v
Festa e çmendur e vajzave kuqezi pas fitores historike, qajnë grekët (VIDEO) Pas vërshëllimës finale në stadiumin “Elbasan Arena”, vajzat kuqezi kanë nisur festën për kualifikim historik në elimina
Dokumentari i Marin Memës për Prevezën "tërbon" grekët Në ciklin “Gjurmë Shqiptare” këtë të shtunë, gazetari Marin Mema solli historinë e dikurshme të qytetit të Prevezës, por
Hodhën 1.5 tonë marijuanë në ujë, si u kapën skafistët shqiptarë dhe biznesmenët grekë (VIDEO) Policia greke ka arrestuar deri tani 5 shtetas shqiptare dhe 2 greke, teksa ka sekuestruar te hedhura nga nje gomone 1 t
Mediat greke elozhe për Kaçen: PAOK rigjen "asin" shqiptar Një asist i zgjuar, PAOK-u po rigjen shqiptarin”. Kështu shkruante dje gazeta më e madhe në Selanik, “Metrosport”, duke
Kujt i shërben Vangjel Dule? Paguhet nga shqiptarët, por u flet grekëve (FOTO LAJM) Vangjel Dule, kreu i partisë PBDNJ gjithashtu deputet në Kuvendin e Shqipërisë, është një ndër politikanët më aktiv në r
Vrasja e 35 vjeçarit shqiptarit në Greqi për larje hesapesh? Ja ku po heton policia Mediat greke ka publikuar te tjera detaje lidhur me vrasjen e 35 vjeçarit shqiptar. Sipas tyre behet e ditur se i riu is
Shqiptari ekzekutohet me dy plumba në Greqi, dëshmitarët: Njeri i qetë (FOTO LAJM) Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Athinë ku një 35-vjeçar shqiptar është vrarë me dy plumba. Bur
"Pilula e përdhunimit" rrezik për vajzat, si e pësoi studentja 22-vjeçare Ajo kishte dalë më shokët për të pirë diçka në kafe një lokal duke mos menduar se çfarë do të ndodhte në orët e mëvonshm
Arrestohen 2 shtetase greke në kufi, mbushën makinën me drogë nga Shqipëria Policia kufitare greke ka arritur të kapë dhe sekuestrojë 230 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Burime zyrtare
SOT NË '97/ Shqiptarët ishin të shokuar nga tragjedia e "Otrantos", forcat greke hyjnë në jug, turqit në Durrës Pranvera e këtij viti shënon 20-vjetorin e trazirave të vitit 1997, të cilat shkakton humbjen e jetës së më shumë se 3 0
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së