999 rezultate për

grek

Fundoset anija me emigrantë drejt Greqisë, 16 të vdekur Të paktën 16 persona humbën jetën si pasojë e mbytjes së një anijeje emigrantësh në ishullin e Lesbos, përballë brigjeve
Dy çanta të mbushura plot me drogë gjenden në kufirin shqiptaro-grek (FOTO LAJM) Një tjetër sasi kanabisi është sekuestruar nga policia në kufi me Greqinë. Në kufi të gjelbër me Greqinë nga Kapshtic
LIVE/ “Kalimera, kalla?”, Rama u flet në greqisht banorëve të Finiqit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama sot gjendet në Finiq, ku po shpërndan leje legalizimi. Si gjithmonë Rama shkëmben batuta me qy
SOT NË '97/ 19 ton tritol kërcënojnë Beratin, grekët zbarkojnë në Fier (FOTO LAJM) Wshtë data 21 prill 1997, rreth shtatë javë pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme dhe komisariatet e policisë në
Vodhën shtëpitë e VIP-ave në Athinë, si u kapën shqiptarët e "tmerrshëm" (FOTO&VIDEO) Katër personat që shihni në galeri janë shtetas shqiptarë dhe imazhet e tyre i ka publikuar policia greke. Mediat gre
Rrëzohet helikopteri ushtarak grek me tre pilotë dhe dy ushtarë në bord Një helikopter ushtarak grek është rrëzuar gjatë fluturimit gjatë ditës së sotme pranë Larisës. Sipas medieve greke,
Dimovski: Krahasimi i Alimit me gjuhën greke është provokim i rëndë Deputeti i BDI-së, Ejup Alimi, tha gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Maqedonisë, se përse gjuha shqipë duhet të jetë pen
Alimi: Kur nuk ju pengon gjuha greke, pse ju pengon ajo shqipe? Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim Ejup Alimi, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se nëse deputetët nuk p
Shkatërrohet organizata shqiptare më e fuqishme e Ballkanit, në pranga dhe biznesmenë Trafikimi i 1.5 ton kanabis sativa drejt Italisë kë çuar në pranga edhe 3 grekë të njohur. Dy janë vëllezër, biznesm
Arrestohet 35-vjeçari shqiptar në Greqi, transportonte 15 kg marijuanë Policia greke ka vënë në pranga një shqiptar rreth 35-vjeçar, pasi i është sekuestruar 15 kg marijuanë. Pas disa min
Alarmohen mediat greke: Shqipëria po rrit shpenzimet ushtarake Mediat greke i kanë kushtuar jehonë lajmit se Shqipëria ka vendosur të rrisë shpenzimet ushtarake në vitet në vazhdim.
7 euro grami, ja se si u kapën 7 shqiptarët me 1.5 ton marijuanë (FOTO LAJM) Policia italiane e ndihmuar edhe nga ajo greke, ka sekuestruar 1.5 tonë drogë (marijuanë) si dhe ka vënë në pranga 7 tra
Plaçkisnin vilat e këngëtarëve grekë, merr fund banda e hajdutëve shqiptar (FOTO LAJM) Policia greke ka arrestuar një shqiptar 22-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, pasi akuzohet për një seri v
Festa e çmendur e vajzave kuqezi pas fitores historike, qajnë grekët (VIDEO) Pas vërshëllimës finale në stadiumin “Elbasan Arena”, vajzat kuqezi kanë nisur festën për kualifikim historik në elimina
Ministri grek, i shqetësuar për stabilitetin e Maqedonisë Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias, ka deklaruar se ndihet i shqetësuar për lidhur me situatën dhe s
Dokumentari i Marin Memës për Prevezën "tërbon" grekët Në ciklin “Gjurmë Shqiptare” këtë të shtunë, gazetari Marin Mema solli historinë e dikurshme të qytetit të Prevezës, por
Hodhën 1.5 tonë marijuanë në ujë, si u kapën skafistët shqiptarë dhe biznesmenët grekë (VIDEO) Policia greke ka arrestuar deri tani 5 shtetas shqiptare dhe 2 greke, teksa ka sekuestruar te hedhura nga nje gomone 1 t
Mediat greke elozhe për Kaçen: PAOK rigjen "asin" shqiptar Një asist i zgjuar, PAOK-u po rigjen shqiptarin”. Kështu shkruante dje gazeta më e madhe në Selanik, “Metrosport”, duke
Reperi i njohur grek kopjon këngën e Flori Mumajesit (VIDEO) Flori Mumajesi me këngën “Nallane 2” vërtetoi edhe njëherë që këngët e tij kthehen në hite me dëgjim të parë. E njëjta g
I mori të dashurën, shqiptari hakmerret në mënyrën më të keqe ndaj grekut Një shqiptar i ka bërë një atentat me armë zjarri një shtetasi grek ditën e djeshme pas rivalitetit që kishin në dashuri
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së