E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet kreut, triumfon pastër ndaj Veronës (VIDEO)
999 rezultate për

grek

Tronditet Mesdheu, amerikanët gati t'i shesin grekëve avionin ku investoi Turqia Ambasadori amerikan në Athinë ka bërë një deklaratë të fortë sot gjatë stërvitjes së përbashkët mes forcave të SHBA-ve d
Tërmeti 6.3 ballë shkundi Greqinë, Olta Xhaçka: Jemi të gatshëm t'ju ndihmojmë! "Zemrat dhe mendjet tona shkojnë te fqinjët tanë grekë në këtë moment të vështirë!" Ministrja për Evropën dhe Punët e
Turqia përballë, tronditet ushtria greke Këshilli i Sigurisë Kombëtare në Greqi ka shkarkuar nga detyra një numër të madh drejtuesish të ushtrisë greke gjatë mbl
Dalin pamjet: Momenti kur Eftimiu largohet me furgon të bardhë pasi ekzekuton Devi Kasmin (VIDEO) Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë duke dën
Sapo kaluan avionët turq dëgjohet një shpërthim i fuqishëm mbi ishujt grekë Tensioni vijon i lartë mes Greqisë dhe Turqisë, ndërkohë që të dy vendet janë duke zhvilluar stërvitje të mëdha ushtarak
Vrasja e Devi Kasmit, burg i përjetshëm për ish-komandon grek Eftimio Eftimiu Eftimio Eftimiu, dënohet me vendim të formës së prerë me burgim të përjetshëm. Gjykata e Apelit të Posaçëm Kuundër Ko
Arabët braktisin Turqinë, bashkë me grekët kundër lëvizjeve në Egje Greqia është duke kërkuar aleatë në rajon dhe në botë për të përballur atë që ata e quajnë kërcenimi turk në Mesdhe.
Alarm në Greqi, avionët luftarak turq F-16 shfaqen mbi ishujt grekë Vazhdojnë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë. Ditën e sotme një grup avionësh luftarakë turq F-16 fluturuan mbi ishujt Pa
Apeli burgos përjetë shqiptarët për vrasjen e avokatit grek: Historia e eliminimeve të bujshme mes veti pas krimit të rëndë Gjykata e Apelit e Athinës ka lënë në fuqi vendimet shkallës së parë për vrasjen e avokatit të njohur grek Michalis Zafe
Amerikanë, francezë, egjiptianë dhe grekë rrethojnë Turqinë nga Perëndimi Do të jenë dhjetë ditë zjarri këto për Egjeun duke filluar nga sot dhe në vijim. Dhjetra avije dhe avionë, dronë të
Ky është shqiptari që theri me thikë të dashurën greke Personi në foto është Jetmir Kurtsmajlaj, 27-vjeçari shqiptar i cili qëlloi disa herë me thikë të dashurën e tij greke n
Kampi grek përfshihet nga flakët, humb jetën 6 vjeçari Mbrëmjen e djeshme kampi i refugjatëve në Thivës në Greqi është përfshirë nga flakët. Zjarri i cili ka shpërthyer në
Na rrethuan grekët: Incidenti në Egje, çfarë ndodhi sipër kokave të marinarëve turq Tensioni është në kulm në Egje me anijen turke "Cesme" që është futur në brendësi të ishujve grekë duke kryer kërkime si
Mbyllja e doganës së Kapshticës, ministria sqaron situatën Ditën e djeshme pala greke shtyu sërish afatin e hapjes së doganës së Kapshticës deri në datën 8 mars, 2021, si pasojë e
"Doja ta trembja, jo ta vrisja": Çfarë tha para gjykatës shqiptari që qëlloi me thikë të dashurën greke Vajza në foto është 20 vjeçarja greke e cila u qëllua me thikë nga 27 vjeçari shqiptar në Itali. I riu Jetmir Kurtsma
Rrëfehet nëna e vajzës greke që u sulmua nga shqiptari: E goditi 5 herë në qafë, bark e gjoks! Ditën e djeshme u raportua për një ngjarje të rëndë në Torino ku një shqiptar kishte qëlluar me thikë ish-të dashurën e
Shtyhet sërish hapja e doganës së Kapshticës Pala greke ka shtyrë afatin e hapjes së doganës së Kapshticës deri në datën 8 mars, 2021, si pasojë e shtimit të rasteve
Masakroi ish-dashurën greke në mes të rrugës, kush është shqiptari i arrestuar në Itali Policia italiane ka vënë në pranga një të ri shqiptar i cili akuzohet se ka qëlluar me thikë ish-të dashurën me origjinë
Shqiptari qëllon me thikë në qafë dhe bark ish-të dashurën greke Një 20-vjeçare me origjinë greke e cila jetonte në Torino është plagosur me thikë nga ish i dashuri shqiptar. E reja
Akuzohet për pedofili, arrestohet drejtori i Teatrit Kombëtar grek Policia greke ka arrestuar drejtori i Teatrit Kombëtar grek, Dhimitris Lignadhis. Lignadhis akauzohet për pedofili te