999 rezultate për

gregotti

Njeriu që dizajnoi stadiumin e Barcelonës, ndërron jetë nga koronavirusi Vittorio Gregotti, një arkitekt italian që dizajnoi stadiumin e Barcelonës për Lojërat Olimpike 1992, ka ndërruar jetë s
Koronavirusi i merr jetën arkitektit italian, në gjendje të rëndë bashkëshortja Koronavirusi mori të dielën jetën e arkitektit të madh italian, Vittorio Gregotti. Urbanisti dhe teoricieni i arkitektur