999 rezultate për

grave

Sulm seksual ndaj dy grave, dënohet me 13 vite burg shqiptari në Angli Një 42-vjeçar shqiptar është burgosur për 13 vite, pasi akuzohet për dhunë dhe sulm seksual të dy grave të ndryshme.
Kjo është arsyeja e çmendur që gratë lindin shtrirë! Hulumtime të panumërta kanë treguar se është shumë më mirë për të lindur në pozicione si mbledhje, gjunjëzim, sesa shtri
Të tmerrshmet e Europës, lista e grave më të kërkuara nga Europol (FOTO LAJM) Agjencia europiane e policisë së antikrimit, Europol, nisi sot një fushatë të re për të kapur kriminelet më të kërkuara
Alarmuese! Shqiptarët të tretët në botë për konsumin e kokainës Zyra e Kombeve të Bashkuara, për drogën dhe krimin, e rendisin Shqipërinë në vendin e tretë me 2.5% të përdoruesve të ko
15 shprehjet frymëzuese të Meghan Markle që duhet t’i dinë të gjitha vajzat Meghan Markle, jo vetëm sepse është elokuente dhe mjaft bindëse, por edhe sepse duket që është e zgjuar dhe ka aftësi –
REKORD/ Shqipëria, shteti europian me numrin më të lartë të grave që diplomohen në shkencë Shqipëria rezulton të jetë shteti me përqindjen më të lartë të grave në Europë të cilat studiojnë degë të ndryshme të sh
Abuzoi s*ksualisht me 100 gra, shoferi dënohet me burg të përjetshëm John Worboys, i njohur si “John Radford, një përdhunues i ‘taksisë së zezë’, është dënuar me dy burgime të përjetshme, m
6 frikërat më të mëdha të grave gjatë aktit Ndodh shpesh që femrat nuk arrijnë ta shijojnë seksin dhe të përjetojnë orgazmën pasi kanë disa komplekse që nuk i lejoj
10 justifikimet më të zakonshme të grave që nuk bëjnë palestër Atmosfera e festave me palestrën thjesht nuk pajtohen në asnjë pikë! Zakonet e ngrënies në këtë periudhë të vitit i nëns
Ish-deputetja thirrje grave: Kujdes nga Edi Rama, u do të veshura me... Ish-deputetja Albana Vokshi, ka reaguar sot kundër Edi Ramës dhe sjelljes së tij me gratë. Në një reagim në Facebook, Vo
Ndryshim historik në Arabinë Saudite, gratë lejohen të shkojnë në restorant Arabia Saudite ka bërë një ndryshim të madh. Nuk do të kërkojë më nga restorantet që të kenë hyrje të ndara sipas gji
Sherr masiv, plas grushti mes grave dhe burrave (FOTO LAJM) Garat me kuaj është një ndër sportet më të dashur edhe për australianët por ditën e djeshme, një event i tillë është kth
Shoqëria civile: Duhet të zbatohet Ligji për barazi gjinore Në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, gratë siguruan 38 nga 120 ulëse sa ka Kuvendi i Kosovës dhe tani çështje tjetër
Si rrallëherë me letër para, Rama prezanton paketën Anti-KÇK (VIDEO) Ashtu sikundër u paralajmërua, Kryeministri Edi Rama po prezanton sot paketën AntiKÇK. Fillimisht, Rama është ndalur
Mesazhi i Metës: "Çdo akt burracak nuk do të tolerohet" Dita e sotme njihet ndryshe edhe si dita kundër Dhunës ndaj Grave, ditë për të cilën ka reaguar edhe Presidenti Meta.
Zbulohen emrat e grave dhe fëmijëve shqiptarë në kampin Al Hawl në Siri Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin Al Hawl në Siri. Në ku
Furça e dhëmbëve "shkaktare" që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit 5 vjeçarja pëson incident, furça e dhëmbëve i krijon një vrimë në fytë Një vajzë 5 vjeçe ka pësuar një incident, deri
Djema, mësojeni njëherë e mirë çfarë pëlqejnë vajzat te ju Karakteristikat e para të pamjes së një burri që një grua i sheh gjithnjë dhe që në mënyrë të përgjithshme ndikojnë tek
Gratë japoneze në protestë, kërkojnë t’u lejohet përdorimi i syzeve në punë Gratë japoneze e kanë nisur një fushatë në rrjetet sociale për të kërkuar lejimin e të drejtës për të bartur syze në ven
Zvicra, vendi i dytë më i mirë për të qenë grua Pas Norvegjisë, Zvicra radhitet e dyta në Indeksin e Grave, Paqes dhe Sigurisë 2019. Dhjetë vendet e para ishin të gj