999 rezultate për

grave

Morën fëmijët e shkuan te ISIS, ja jeta e grave kosovare (VIDEO) E lanë jetën që e kishin në Kosovë për të shkuar në një vend ku nuk kishte siguri. Tema e Orës së Fundit në Klan Koso
Papa, apel kundër dhunës ndaj grave në Kolumbi Papa Françesku ka dënuar dhunën verbale dhe fizike ndaj grave dhe ka bërë thirrje për respekt, duke iu drejtuar turmave
SHËNIM/ Që gjaku i Fildesit të mos përkthehet në më shumë zero në llogaritë e shoqatave të grave Nga Albeu.com Vrasja e gjyqtares Fildeze Hafizi si edhe dhuna e vazhdueshme ndaj vajzave dhe grave në Shqipëri k
Gaz Paja mesazh burrave dhunues: Duart i keni për t’ia dhënë gruas që të ecni bashkë Teksa gjendja në shqipëri për dhunën ndaj grave tashmë është e nxehtë duket se dhe personazhet publike kanë gjetur forc
Privati më i zhvilluar se publiku në punësimin e femrave Instituti Riinvest ka publikuar raportin “Gratë në tregun e punës”, sipas të cilit 54 përqind të grave janë të punësuara
Ivanka akuzohet ashpër se po mbështet Trumpin në politikën "anti-grua" Vajza e parë dhe këshilltarja presidenciale Ivanka Trump pati një javë relativisht të qetë në Uashington dhe pse mori s
Duhani shkurton jetën e grave me 10 vjet Përgjithësisht kur është fjala për shëndetin, gratë janë shumë më mirë se sa burrat. Para periudhës së menopauzës, rr
Rrjeti i Grave dënon dhunën ndaj Vitore Stavilecit Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) dënon ashpër dhunën e ushtruar ndaj Vitore Stavileci, duke theksuar se dhuna është e pa
Numri i vogël i kandidateve për kryetare komunash shihet shqetësues për demokracinë (VIDEO) Gjashtë gra mësohet se do jenë kandidate për kryetare komunash në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. 22 gushti ishte afa
Ish-deputeti i PS-së armën në kokë ish-gruas, Albina Deda: Protestoj Ish­ deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Hamit Kosta u arrestua dje pasi kishte kërcënuar me armë ish bashkëshorten e tij.
ISIS vazhdon gjenocidin, sulme brutale ndaj 3 mijë vajzave dhe grave në Siri Komisioni i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka thënë se grupi militant, “Shteti Islamik” është duke kryer gjenocid k
Metoda e re për të shpëtuar jetën e grave shtatzënë Çdo dy minuta, një grua në botë humb jetën duke lindur fëmijë për shkak të hemorragjisë. Zgjidhja është një produkt q
Bebe Rexha uron Monika Kryemadhin dhe tregon forcën e grave Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha duket se i mbron shumë të drejtat e grave. Këtë gjë e ka dëshmuar me
Papunësia e grave në Kosovë më e larta në rajon Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadori Jan Braathu, tha se shkalla e papunësisë së grave në Kosovë është më e
Ky është ishulli ku ndalohet hyrja e grave Ishulli japonez Okinoshima të dielën e kaluar ishte marrë nën përkujdesjen e UNESCO’s, edhe pse në këtë ishull, gratë e
“Burrat hekurosin” në Prizren FEMaktiv me anë të performancës publike “Burrat Hekurosin” të mbajtur në Prizren kanë për synim që të sfidojnë rolet tra
Kuvendi “popullohet” nga gratë, për herë të parë 39 deputete Më 25 qershor shqiptarët kanë votuar për 39 deputete nga 140 ose 27.85 përqind. Ky është niveli më i lartë i përfa
Ishin kthyer në tmerrin e grave të Lezhës, kapen dy 14 vjeçarët Janë vetëm 14 vjeç dhe zgjidhjen e jetës e kanë gjetur tek grabitja e pronës së tjetrit. Policia e Lezhës ka arrestuar d
Gratë në krye të partive, Monika Kryemadhi e 5-ta në historinë 100-vjeçare Historia politike e Shqipërisë është histori burrash? Tradita partiarkale ka ndikuar edhe në traditën shtetërore, ndaj e
Partitë shqiptare në Maqedoni nuk ua besojnë pozitat udhëheqëse grave Partitë politike shqiptare në Maqedoni nuk kanë zgjedhur asnjë grua për poste ministrore në qeverinë e re. Bashkimi D