999 rezultate për

grade

MAQEDONI/ Parashikimi i motit Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Në mëngjes moti do të jetë i ftohtë, ndërsa nëpër luginat e vendit do të
Temperaturat shkojnë në minus, parashikimi i motit për ditët e ardhshme Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se java e fundit e muajit nëntor parashihet të jetë kryesisht e qetë. Në
Bëhuni gati për dimër! Këtë fundjavë pritet temperatura të ulta, reshje shiu e dëbore Sinoptikani Hakil Osmani ka zbuluar se gjatë fundjavës, i gjithë territori i vendit do të përballet me një dimër të vogë
E shtruan tek Infektivi pa i bërë tamponin, vdes pogradecari nga COVID-19 Një tjetër viktimë është shënuar tek Infektivi. Burimet bëjnë me dije se viktima është një 67-vjeçar nga Pogradeci. M
Gjendet i pajetë një 37 vjeçar në Pogradec, detajet e para Një 37 vjecar është gjetur pa shenja jete mëngjesin e sotëm në qytetin e Pogradecit. Mësohet se viktima është gjendur
Plas sherri mes 4 të rinjve në Pogradec, dhunohen policët që ndërhynë t'i ndajnë Policia e Pogradecit ka arrestuar katër të rinj pasi gjatë një sherri me njëri-tjetrin, kanë dhunuar edhe efektivët që k
Shpërndanin "mall" nëpër qytet, kapen dy të rinj në Korçë Policia e Pogradecit ka vënë në pranga dy persona të cilët akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike. Sipas unifo
1.5 milion dollarë dëm shtetit, ish-kreu i AKBN shpëton nga burgu Gjykata e Apelit të Tiranës, ka ndryshuar masën “në arrest shtëpie” për ish-drejtorin e Hidro-karbureve në AKBN, Klodian
"Erdha që të ngjis Besën", prezantohet Mërgjyshi: Më bindi ekipi me Pogradecin Artan Mërgjyshi merr drejtimin e Besës. Ashtu sikundër ishte paralajmëruar, ndodhi. Ai është prezantuar gjatë stërvi
Qytetet më të ftohta në botë Për shumicën e njerëzve, moti i ftohtë në dimër do të thotë vendosje e një batanije shtesë. Por ka disa vende në Tokë
Kategoria e Parë: Pesë duele në plan, vëmendjen e merr Besa-Pogradeci (FOTO LAJM) Kategoria e Parë vijon garimin, teksa për sot janë në plan të zhvillohen pesë ndeshje. Në grupin A debuton Partizani B,
Pogradeci mes talenteve dhe eksperiencës, Abazaj: Jemi pretendentë, ja pse u riktheva Marin Abazaj, këtë sezon ka kaluar në një stad tjetër të karrierës së tij. Ka provuar që të luaj me moshat e “liqenorëve
Mjeku ngre shqetësimin: Ka vetëm temperaturë 38 gradë dhe i kanë dhënë një listë me ilaçe Mjeku Erion Dasho ka ngritur alarmin për situatën në Shqipëri për shkak të koronavirusit. Në një fotografi të publikuar
Pogradecari Zguro e mbyll me Tuslan, në pritje të ofertave Vangjel Zguro, pogradecari që ka luajtur me shumë skuadra në elitën e vendit tonë, por edhe në Kategorinë e Parë, me Pog
E papritur! Ervin Salianji skualifikohet nga gara për deputet të PD Ish-deputeti Ervin Salianji nuk mundet të vazhdojnë garën për deputet të PD. Kjo pasi, Salianji është skualifikuar n
Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM) Mbi vendin tonë gjatë ditëve në vijim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Të premten në mëngjes par
Fillimisht shikoni motin, pastaj bëni planet e fundjavës Fundjava në vend pritet të sjellë mot pjesërisht të vranët dhe me riga lokale shiu. Ndërkohë do të bien temperaturat
Në Pogradec u përjashtua e në Tiranë u harrua, protestë për futjen në listë të Klevis Balliut (VIDEO) Banorat e Astirit kanë dalë në një protestë simbolike duke kërkuar Klevis Balliun, deputet në zonën e tyre. Ky veprim
Aksident i rëndë në Pogradec, plagosen dy persona (VIDEO) Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Pogradec-Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të fshatit Lin, ku mës
X6 përfshihet në flakë në Pogradec Një "BMW X6" ka marrë flakë në Pogradec. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:30, në lagjen nr. 3, ku në mjetin e parkuar