999 rezultate për

gradĂ

Trendi i fundit nĂ« rrjet, bikini tĂ« pĂ«rmbysura (FOTO LAJM) Trendi i nisur nga modelja italiane, Valentina Fradegrada, tashmĂ« ka pushtuar instgramin. Ajo vendosi t’i veshĂ« bikin
Rama fillon "luftën e shtrigave" në universitete: Ka sharlatanë me grada shkencore Kryeministri Rama ka paralajmëruar rishikimin e gradave dhe titujve shkencorë të dhëna në universiete, të cilat sipas ti
Ushtari me grada i UÇK-sĂ« nxjerr pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« njĂ« pĂ«rleshje me serbĂ«t Ushtari me grada i AAK-sĂ«, Lahi Brahimaj ka rrĂ«fyer momente interesante nga koha e luftĂ«s. Ai nĂ« RTV Dukagjini ka thĂ«
Bënte sport ekstrem në majë të gradaçelave, sportisti vdes tragjikisht (FOTO LAJM) Një sportist i mirënjohur kinez ka vdekur gjatë kryerjes së një sporti ekstrem duke u ngjitur në majë të ndërtesave të l
Pacolli vendos rregull, pezullon gradat e jashtëligjshme Ministria e Punëve të Jashtme ka pezulluar gradat diplomatike që, në fillim të muajit të shkuar, u janë dhënë një numri
Universiteti i Prishtinës nis heqjen e gradave shkencore të rreme Të paktën një doktoranti do t'i hiqet grada më e lartë shkencore e marrë nga Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Pr
TASS: Theren me thikë tre tifozë rusë në Beograd Mediet ruse kanë raportuar sot se tre simpatizantë rusë janë therur me thikë në Beograd, pas ndeshjes miqësore mes ekipi
Si vdes njeriu nga i ftohti? Si jepet ndihma në raste të tilla Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftoht
Policia e shtetit, shërbime shtesë kundrejt tarifave Një projektvendim në Këshillin e Ministrave ka për qëllim që Policia të ofrojë shërbime shtesë për persona apo instituci
Policia e Shtetit me shërbime private kundrejt pagesave, ja tarifat Policia pritet të ofrojë shërbime shtesë për persona apo institucione, publikë apo privatë, kundrejt pagesës. Ky ësht
Ja sa rritën pagat e ushtarakëve sipas gradave 6 750 ushtarakë në Shqipëri do të përfitojnë një rritje page, e cila varion nga 2 200 deri në 7 850 lekë. Kjo rritje për
Administrata, qeveria shkurton 7 200 vende pune dhe ngrin përfitimet nga rritja e gradave Ekzekutivi parashikon që të ulë me 7 200 numrin e punonjësve në administratën publike gjatë vitit të ardhshëm. Deri më t
‘Dije e varrosur’ nĂ«n hijen e gradaçelave NĂ« rrugĂ«t e TiranĂ«s mund tĂ« gjesh pa fund librashitĂ«s, tĂ« cilĂ«t ndoshta nuk kanĂ« diplomĂ« fakulteti, por janĂ« ndĂ«r njerĂ«z
Ja nga çfarë u frymëzua Messi për tatuazhin e ri (FOTO LAJM) Roberto Lopez është autori i tatuazhit më të fundit spektakolar të Lionel Messit, e cila është zbuluar dje në një emisio
Gradaçela mĂ« e lartĂ« nĂ« botĂ« e parĂ« nga njĂ« shqiponjĂ« (VIDEO) Kjo Ă«shtĂ« njĂ« video e realizuar nga shqiponja Darshan. TĂ« shtunĂ«n, aktivistĂ«t e “Freedom Conservation”, organizatĂ« qĂ« lu
Nostalgjikët beogradas për Prishtinën (VIDEO) Ndryshe nga politika retorike në Beograd, Prishtinë dhe Tiranë mendojnë qytetarët e Beogradit. Bashkëpunimi ndërmjet shq
Reforma nĂ« SHKB, Braho: Ligji tĂ« votohet pa nenin 73 Kryetari i Komisionit tĂ« SigurisĂ« Spartak Braho u shpreh sot nĂ« Kuvend se projektligji pĂ«r ShĂ«rbimin pĂ«r Ankesat dhe Çës
Ligji i ri i policisë: Ja si fitohet grada Projektligji për Policinë e Shtetit parashikon ndryshime në skemën e gradave dhe në kriteret që duhet të plotësohen ng
Ja cilat janĂ« gradaçelat e sĂ« ardhmes (FOTO-LAJM) Ja cilat janĂ« projektet fituese tĂ« ndĂ«rtimit tĂ« gradaçelave tĂ« sĂ« ardhmes. TĂ« publikuara nĂ« revistĂ«n e arkitekturĂ«s “eVo
Nishani refuzon ta shkarkojë, Kodheli largon me urdhër Gervenin Disa lëvizje në strukturat drejtuese të Ushtrisë ka zgjeruar më tepër përplasjen mes Qeverisë dhe Presidencës. Ministrja