999 rezultate për

gracanice

Gjendet i vdekur në motel një person Një person është gjetur pa shenja jetë në një motel në Graçanicë. Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se një person ësht
Aksident i rëndë në Graçanicë, plagosen 5 persona Pesë persona janë lënduar në një aksident që ka ndodhur sot në orët e pasditës në Graçanicë. Në aksident kanë qenë të pë
Grabitet blindi i parave në Graçanicë Policia e Kosovës ka bërë të ditur se katër persona të dyshuar, të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një automjet q
Aksident në Graçanicë, 21 nxënës të lënduar Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Graçanicë. Një makinë e policisë dhe një autobus që po transportont
Fushë-Kosova kërkon dy fshatra nga komuna me shumicë serbe Ndryshimi i kufijve, Fushë-Kosova ia kërkon dy fshatra Graçanicës Bëhet fjalë për Komunën e Fushë-Kosovës, e cila ka kë
Gjenden eshtra në një kishë të Graçanicës Në oborrin e kishës në fshatin Sushicë, Komuna e Graçanicës, raportohet të jenë gjetur eshtra që dyshohet të jenë të nje
Burri ther me thikë 17 herë gruan e tij në Graçanicë, ajo kishte foshnjën në duar Milan T. (25 vjeç) nga Gushterica e Epërme, Komuna e Graçanicës, është arrestuar ditë më parë me dyshimin se e ka therur
Shumë kosovarë po bëhen serbë për liberalizimin Për shkak se qytetarët e Kosovës ende nuk mund të lëvizin pa viza në vendet e Bashkimit Evropian, shumë të rinj gjejnë r
Shqiptarët po diskriminohen në Graçanicë, askush nuk po mërzitet Kryetari i komunës së Graçanicës Sergjan Popoviç që nga ardhja në krye të saj vazhdimisht është duke i diskriminuar qyte
Ministri serb anulon vizitën e sotme në Kosovë Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq ka anuluar vizitën e sotme të në Komunën e Graçanicës.
Vuçiç niset për Graçanicë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është nisur për Graçanicë. Vizitën e tij që e nisi në mëngjes duke hyrë nga pik
Mjuzikli për Milosheviqin do të shfaqet edhe në Kosovë Me titullin “Slobodan show”, mjuzikli për Milosheviqin në përgatitje të Teatrit Popullor të Beogradit e në interpretim t
Incidenti i parë në zgjedhje, përleshje fizike në Graçanicë dhe dy arrestime në Kllokot Rrjeti i organizatave monitoruese, Demokracia në Veprim ka njoftuar se në në shkollën “Kralj Milutin” në Komunën e Graça
Makina godet një fëmijë në Graçanicë Një fëmijë është goditur nga vetura të enjten rreth orës 20 e 30 minuta në Badovc të Graçanicës. Policia e Kosovës ka
Gjuriq në Graçanicë e quan Kosovën zemra e Serbisë Drejtori i Zyra Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se serbët do të vazhdojnë që të luftojnë për Kosovën dhe se kët
Senatori McCain viziton Manastirin e Graçanicës Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, në kuadër të vizitës së tij 2 ditore në Kosovë dhe pas takimi
Serbët e Graçanicës duan Vuçiçin Qytetarët serbë kanë votuar sot për presidentin e Serbisë. Qendrat e votimit u hapën në orën 7:00 të mëngjesit dhe deri
Manastiri i Graçanicës gati për mysafiren amerikane Bashkëshortja e zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden, pritet të zhvillojë një vizitë në Manastrin e Graçanicës. Jil
Mustafa pyetet në Graçanicë për flamujt serbë Kryeministri Isa Mustafa gjatë vizitës së tij në Komunën e Graçanicës, tha se Qeveria që ai drejton sheh arsye të mëdha
Anulohet fjalimi i Daçiçit në Graçanicë Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Graçanicë, aty ku po qëndron edhe eskorta e zëvendës-kryeministrit dhe mini