E FUNDIT/ Shqiptarët kërkojnë drejtësi, fillojnë arrestimet e protestuesve për "Mo
999 rezultate për

gota

Studimi: Pirja e 5 gotave çaj çdo ditë përmirëson përqendrimin tek të moshuarit Një studim i ri i kryer nga studiuesit në Universitetin e Newcastle tregon se pirja e çajit përmirëson funksionin e trur
Me gota shampanje në duar, Basha në krah të Aurelës në ditën e rëndësishme (FOTO LAJM) Larg politikës, kryetari i PD, Lulzim Basha dhe gruaja e tij Aurela Basha kanë festuar ditëlindjen e vajzës së tyre Dafi
Sekreti i dobësimit paska qënë fare i thjeshtë: Eskpertët tregojnë çfarë duhet të bëni Humbja nga pesha kërkon një angazhim serioz ndaj një stili të shëndetshëm jetese. Ushqyerja e shëndetshme, aktiviteti
Sekreti i dobësimit paska qënë fare i thjeshtë: Eskpertët tregojnë çfarë duhet të bëni Humbja nga pesha kërkon një angazhim serioz ndaj një stili të shëndetshëm jetese. Ushqyerja e shëndetshme, aktiviteti
Prej kohësh në vëzhgim nga policia, arrestohet 56 vjeçari në Rinas Një 56-vjeçar është arrestuar ngjatë operacionit të koduar “Lingota”, zhvilluar nga Policia Kufitare Rinas, pas një heti
I dha 7-8 gota dhe e mori në shtëpi, muzikanti p*rdhunon studenten në gjumë Një muzikant në një kolegj prestigjioz përdhunoi një vajzë studente, pas një nate që kaluan jashtë. Benjamin Williams-St
Para apo pas ngrënies, kur është koha e duhur për të pirë ujë? Trupi i njeriut humbet ujë çdo moment, madje edhe nëpërmjet frymës. Rrjedhimisht, pirja e ujit është e një rëndësie m
I doli videoja ku pinte verë dhe thyente gota, reagon Pëllumb Pipero (VIDEO) Pëllumb Pipero ka reaguar pas videos së tij që u bë virale në rrjetet sociale, ku shfaqej duke pirë verë dhe trokitur go
Sekreti i dobësimit të shpejt në verë Humbja nga pesha kërkon një angazhim serioz ndaj një stili të shëndetshëm jetese. Ushqyerja e shëndetshme, aktiviteti
Ilaçi natyral që ju shpëton nga barku i fryrë Barku i fryrë është një shqetësim i vërtetë për shumë njerëz, për shkak të grumbullimit të mbetjeve, por edhe infeksione
Për një trup të bukur dhe mendje të kthjellët duhet të pini 8 gota ujë në ditë Mesatarisht çdo ditë trupi humbet 2-3 litra ujë për arsye të ndryshme, dhe kjo sasi duhet zëvendësuar. Dehidratimi sh
Gota e ujit pihet para apo pas kafesë? Ujë para apo pas kafesë? Kjo është dilema të cilën duam ta sqarojmë. Sipas traditës në pjesën më të madhe të bareve,
Para apo pas kafe? Kur pihet gota e ujit Ujë para apo pas kafesë? Kjo është dilema të cilën duam ta sqarojmë. Sipas traditës në pjesën më të madhe të bareve,
Dieta me limon, si të humbisni 10 kilogramë në 14 ditë në kushte shtëpie Nëse dëshironi që tërësisht ta ndryshoni pamjen tuaj dhe të humbni së paku 10 kilogramë, përpos një vullneti të hekurt d
Provoni këtë sfidë për 14 ditë nëse doni të humbisni 9 kg Këtu do ju ofrojmë një mënyrë se si të bini nga pesha në mënyrë të thjeshtë brenda 14 ditëve. Dhe gjëja më pozitive e kë
Nga letrat e hamburgerit deri te gotat e verës, si i shpenzojnë qeveritarët lekët tuaja (FOTO LAJM) Qeveritarët tanë përveç se gëzojnë paratë që marrin nga rrogat, duket se herë pas hereë përfitojnë dhe ca ditë pushimi l
Nevoja për ujë ndryshon sipas peshës trupore, sa gota duhet të pini Uji është burimi i jetës… dhe kjo nuk është mësë e vërtetë. Për asnjë lëndë tjetër ushqyese, nuk kemi nevojë në sasi aq
2 gota nga kjo pije e gazuar dhe bëhesh "mik" me vdekjen Vetëm dy gota nga pijet e gazuara dietike në ditë rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme, ka konfirmuar një studim i O
2 gota hirrë në ditë bëjn mrekulli në trupin tuaj Keni dëgjuar ndonjëherë për hirrën? Ndoshta emrin nuk e ka aq të bukur sa ç’ka vlerat kurative që mbart aq sa njerëzit e
2 gota hirrë në ditë bëjn mrekulli në trupin tuaj Keni dëgjuar ndonjëherë për hirrën? Ndoshta emrin nuk e ka aq të bukur sa ç’ka vlerat kurative që mbart aq sa njerëzit e