999 rezultate për

gostivari

Regjistrohet tjetër tërmet afër Gostivarit Është regjistruar një tërmet tjetër prej 2.8 ballë sipas Rihterit sot në ora 14:46 në pjesën perëndimore të vendit.
Tërmet në afërsi të Gostivarit Një tërmet është regjistruar sot në afërsi të qytetit të Gostivarit. Tërmeti ka qenë 2.6 ballë me epiqendër 20 kilome
Tërmet në Maqedoninë e Veriut, ja ku ishte epiqendra Tërmet me intensitet prej 3.3 shkallë sipas Rihter është regjistruar mesditën e sotme në rajonin e Gostivarit. Raport
"U frikësuam shumë nga tërmeti, dolëm në rrugë me fëmijët" (VIDEO) Banorët e Gostivarit i ka zgjuar një tërmet i fuqishëm prej 5 ballësh me epiqendër në afërsi të Mavrovës. Para kamer
9 të vdekur nga Covid-19! 2200 raste aktive në Maqedoninë e Veriut 9 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Një 70-vjeçar nga
140 raste të reja me COVID 19 dhe 4 viktima në Maqedoni (VIDEO) 4 persona e kanë humbur jetën si pasojë e virusit Korona në 24 orët e fundit. Viktimat janë: një 64 vjeçar nga Shkupi, n
Rajoni i Gostivarit me mbi 217 raste aktive me COVID-19 Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, në Gostivar dhe komunat përreth ka 217 raste aktive. Deri t
Ahmeti nga Gostivari: Në gjithë këto vite asgjë nuk kemi dhuratë, të gjitha i kemi arritur me shumë sakrificë Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sonte para qytetarëve të Gostivarit ka shpalosur konceptin e tij për kryeministrin e parë shq
Gostivari tronditet nga dy vetëvrasje në orët e fundit Gostivari është tronditur në orët e fundit me dy vetëvrasje. Alsat mëson nga burimet e tij se bëhet fjalë për dy ras
CoVid19, pesë persona pozitiv në territorin e Gostivarit Shtabi i emergjencës së Gostivarit për komunat Gostivar, Vrapçisht dhe Mavrovë – Rostushë, mbanë mbledhjen e radhës ku s
Rasti i parë me koronavirus në Gostivar, numri i të infektuarve në Maqedoni shkoi në 48 (VIDEO) Një grua 42 vjeçare e cila ka pasur kontakte me një koleg të saj muzikant i cili ishte infektuar, është rasti i parë me
Sot një vit nga aksidenti me 16 humbje jetësh në Llaskarcë, homazhe në përkujtim të viktimave Sot bëhen një vjet nga aksidenti tragjik i autobusit të “Durmo Tours” afër fshatit Llaskarcë, në të cilin humbën jetën 1
E rëndë në Gostivar, bashkëshorti detyron bashkëshorten të prostituojë Një 21 vjeçar nga Gostivari është arrestuar mbrëmë pasi bashkëshortja një vjet më e re e ka denoncuar se me dhunë dhe kë
Aksident në Gostivar, lëndohen tetë persona Tetë persona kanë marrë lëndime pasi hyrje të Gostivarit janë përplasur një makinë dhe një furgon. Midis të lënduarve ës
Gjykata vendos: Kompetencat për shkollat i ka komuna jo ministria (FOTO LAJM) Gjykata Administrative ka marrë vendim në lidhje me atë se kompetencat në arsim në Gostivar duhet t’i takojnë komunës pë
Plas pistoleta në dasëm, plagosen dy persona, arrestohet një dasmor Mbrëmë pas mesnate në fshatin Çajle të Gostivarit, është arrestuar 53 vjeçari B.H, pasi gjatë ahengut familjar që është
Kolona kilometrike nga Gostivari për në Strazh Kolona prej disa kilometrash nga pika pagesore e Gostivarit deri ne Strazh paraqiten në këto momente. Trafiku i rëndu
Kondrabandë e mallrave me akcizë, arrestohet në Durrës shoferi nga Gostivari Policia ka arritur të sekuestrojë 309 steka me paketa cigare të cilat po qarkullonin kondrabandë në autobusin e linjës M
Taravari: Fshesa e Zaevit filloi nga Gostivari Kreu i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Fshesa e
Punëtori nga Gostivari bie nga ndërtesa Dyzet e katër vjeçari A.Sh. nga fshati Gradec i Gostivarit dje rreth orës 08 e 25 minuta duke kryer punë ndërtimore në G