999 rezultate për

golave

Ronaldo fantastik, arrin shifrën e 100 golave (VIDEO) Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë në formën e tij më të mirë edhe pse në moshën 35-vjeçare. Ylli i Juventusit ka real
Befasohet Chelsea, Sheffield dyfishon rezultatin (VIDEO) Sheffield është duke bafasuar "blutë e Londrës", pasi janë dukë udhëhequr me avantazhin e dy golave. Fillimisht McGol
Çfarë po ndodh? Milani përmbys Juven në vetëm 5 minuta me 3 gola (VIDEO) Milani ka përmbysur në mënyrë befasuese Juven duke shënuar 3 gola në vetëm 5 minuta. Serinë e golave e hapi Ibra me p
CR7 dhe Douglas Costa dhurojnë show, Juve merr 3 pikë të arta (VIDEO) Juventus ka triumfuar 1-3 në fushën e Genoas duke mos e vënë aspak në dyshim fitoren por duke dominuar që në fillim, shk
Setien nuk përmbahet për Messin, "lum" lëvdatash Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ka shpërthyer në lëvdata për yllin argjentinas të skuadrës së tij, ndoshta edhe me
Pas fitores në kupë, Bayerni barazon rekordin e golave Kampionët në fuqi të Kupës së Gjermanisë dhe Bundesligës shënuan golin e 128 dhe 129 të tyre në sezonin 2019/2020, pas z
Fituan Kupën e 8, klubi feston me 10.000 tifozë në stadium në kohë pandemie (VIDEO) Festë e çmendur bashkë me tifozët dhe fitimi i Kupës së tetë në historinë e klubit. E mërkura ka qenë një fantastike
Leva shënoi golin e 40 për të 5-tin sezon rradhazi, pranë thyerjes së rekordit personal Me golin që realizoi me penallti që zhbllokoi shifrat në sfidën ndaj Union Berlin, Robert Lewandowski arriti kuotën e 40
Lojtarët nuk respektuan distancimin social në festimin e golave, vjen vendimi nga DFL Bundesliga dhe Bundesliga 2 sot kanë zhvilluar ndeshjet e para pas mbylljes së Covid-19, duke dhuruar emocione për futbo
Super PSG, përmbys Dortmundin dhe kalon në çerekfinale (VIDEO) PSG ka bërë mrekullinë duke u kualifikuar në çerekfinale. Skuadra e Tuchel fitoi 2-0 falë dy golave të Neymar dhe Be
Lazio nuk di të ndalet, mposht Genoan dhe kap kreun (VIDEO) Lazio është duke zhvilluar një sezon fantastik ne Serie A. Ditën e sotme skuadra e Inzaghit mposhti pastër skuadrën e Ge
Lampardin nuk e tremb Lewandowski: Bayerni ka të tjera kërcënime Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, ka folur para ndeshjes së Champions përballë Bayern Munchen duke u shprehur se nuk ës
Heshtje në "Air Albania", Bylisi barazon rezultatin ndaj Partizanit (VIDEO) Bylisi jo më kot është një skuadrat më cilësore në Superligë këtë sezon duke u cilësuar si suprizë. Miqtë ja kanë dal
Lukaku hyn në historinë e Interit, arsyeja Ylli i Interit, Romelu Lukaku është tashëm në librat e historisë së këtij klubi për arritjen e 20 golave më së shpejti n
Ronaldo futet në histori në humbjen ndaj Veronës Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është duke kaluar një formë fantastike edhe pse "zonja e vjetër" u mposht nga Veron
"Makineria" Ronaldo arrin shifrën e 50 golave me Juventusin Cristiano Ronaldo nuk ndikohet nga kampionati as nga skuadra ku luan për të bërë atë që di të bëjë më mirë, të shënojë g
Bayerni e mbyll pjesën e parë në avantazhin e 2 golave, Muller shënon golin e 100 në "Allianz Arena" (VIDEO) Bayern Mucnhen është duke mposhtur Schalke 04 në Allianz Stadium. Ndeshja u zhbllokua shumë shpejt me Leëandioëski në
Kupa e Italisë/ Milani shkatërron Spalin e Berishës dhe kalon në çerekfinale (VIDEO) Milani ka regjistruar një tjetër rezultat pozitiv pas triumfit ndaj Kaljarit në kampionat. Kuqezinjtë e Piolit, kanë tri
Personat e famshëm që humbën jetën pas golave të ylli të Juventusit Aron Ramsey ishte një futbollist i ‘mallkuar’. Kjo pasi që në disa raste kur shënonte gol, ndërronte jetë ndonjë person
Ronaldo dy gola larg rekordit historik me kombëtaren portugeze (FOTO LAJM) Portugalia ndeshjen e fundit të eliminatoreve do ta luaj ndaj Luxemburgut në transfertë. Luzitanët do të kërkojnë me