golave

Mane realizon sërish, Liverpool përmbys rezultatin (VIDEO) Liverpooli e ka mbyllur në avantazh 2-1 pjesën e parë ndaj Neëcastle në ndeshjen që po zhvillohet në "Anfield Road", shk
Rekordi i radhës pas 4 golave nga Ronaldo, portugezi vihet në ndjekje të objektivit të radhës (VIDEO) Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. Ylli i Juventusit duket se ka lindur për të thyer rekorde. Dje në mbrëmje për kua
Kane synon rekordin e Wayne Rooney-t tek Anglia Ish-sulmuesi anglez, Alan Shearer thotë se Harry Kane do ta synojë thyerjen e rekordit prej 53 golave të Wayne Rooneyt t
Lewandowski zbulon sekretin e kryqëzimit të duarve kur shënon Sulmuesi polak i Bayern Mynih, Robert Lewandowski, është pranë kuotës së 200 golave në Bundesliga. Pasi realizoi 103 me
Messi arrinë shifrën e 50 golave këtë sezon me Barcelonën Messi ka kapur shifrën e 50 golave në sezonin 2018/19. Leo Messi ka shënuar dy gola në barazimin që Barcelona po e me
Piatek dy gola larg rekordit historik Kundër Frosinone, në sfidën e radhës në kampionat, polaku i Milan duhet të tentojë të ndërpresë agjerimin e golave që zg
Kapiteni i Lyon-it drejt Juventusit Nabil Fekir ka vendosur të largohet nga Lyon-i në fund të sezonit. Së fundmi gazeta franceze "L’Equipe" raporton se p
Lufta për Champions në Serina A, kush kualifikohet nëse do ketë barazim pikësh Në Serie A dilema më e madhe mbetet skuadra që do të kualifikohet në Champions League. Për momentin, Juventusi është
Benzema lë pas Ronaldon me gola Karim Benzema e ka kaluar Cristiano Ronaldon në listën e golashënuesve më të mirë në top pesë ligat evropiane, falë het-
Lewandowski bëhet lojtari i parë jo-gjerman që arrin shifrën e 200 golave në Bundesliga Sulmuesi polak, Robert Lewandowski ka arritur kuotën e 200 golave në kampionatin gjerman. Polaku ka realizuar deri m
I papërmbajtshëm Bayern Munchen mbyll pjesën e parë në avantazhin e 4 golave (VIDEO) Bayerni duket i etur për fitore përballë rivalit direkt në kampionat Borussia e Dortmund e cila mbante vëndin e parë der
Messi rekordmen: Arrin shifrën mbi 40 gola në sezon në vitin e 10 radhazi Lionel Messi e ka kaluar shifrën e 40 golave brenda një sezoni për vitin e dhjetë radhazi, që tregon për dominimin e tij
Shpërthen Italia mbyll pjesën e parë në avantazhin e 4 golave (VIDEO) Italia është duke shpartalluar Liechtensteinin ku vetëm gjatë pjesës së parë i ka shënuar 4 gola. Fillimisht e hapi s
Barcelona mbyll në avantazhin e 2 golave pjesën e parë ndaj Betis (VIDEO) Pas atij super goli në minutën e 18’ nga kapiteni Leo Messi ka ardhur edhe një tjetër në minutat shtesë të pjesës së par
Bayern Munchen shpartallon Mainz (VIDEO) Bayern Munchen duket se ka lenë pas atë eleminim në Champions duke u fokusuar tashmë vetëm te kampionati për mos dal pa
City i çmendur, i mjoftojnë 20 minutat e fundit për të përmbysur disavantazhin e 2 golave (VIDEO) Ndeshja mes Sëansea City dhe Manchester City e vlefshme për FA CUP dhuroi pafund emocione. Skuadra vendase do të k
Pas supergolave vjen një penallti e shëmtuar nga Celina (VIDEO) Sulmuesi i përfaqësueses kosovare Bersant Celina ka kryer mbase penalltinë më të shëmtuar të historisë së futbollit.
Askush si CR7, "mbret" i golave të fazës me eleminim në Ligën e Kampioneve Cristiano Ronaldo ishte heroi i Juventusit teksa mbrëmjen e djeshme duke shënuar tripeltë kundër Atletico Madrid. Por
Është radha e Sterling për golin e 4-tët (VIDEO) Manchester City nuk di të ndalet përballë gjermanëve të Shalke 04 të cilët po përjetojnë një natë tmerri në Etihad Stadi
Bayern shkatërron Wolfsburg, Dortmund ia del në fund (VIDEO) Bayern Munich dhe Borussia Dortmund vazhdojnë të kryesojnë me pikë të barabarta (57) Bundesliga-n pas javës së 25-të. Të