999 rezultate për

golashenues

Portieri shqiptar renditet i dyti në listën e golashënuesve në Superligë Janë të rralla rastet kur portierët e skuadrave bëhen golashënues. Gardiani i skuadrës shqiptare, Bylisit, Isli Hidi
Golashënuesi i "Copa America" afër transferimit te Milani Everton Sousa Soares, i njohur shkurt si Everton ose Everton Cebolinha, është rrugës për ta veshur fanellën e Milanit.
Golashënuesi i Kombëtares drejt Turqisë Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano, Armando Sadiku nga grumbullimi i kombëtares shqiptare bëri me dije se pas
Mbappe "mbret" i Francës, shpallet golashënues i Ligue One Kylian Mbappe shpallet golashënuesi i kampionatit francez të futbollit. Sulmuesi i PSG-së, përfundoi sezonin me 33 g
Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë Lionel Messi dhe Kylian Mbappe janë yjet që do t’i shkojnë deri në fund garës për "Këpucën e Artë". Me Cristiano Rona
Lewandowski tregon hapat e cilëve lojtarë ka ndjekur për tu bërë golashënues Sulmuesi i Bayern Mynih, Robert Lewandowski, në një intervistë për të përditshmes gjermane "Kicker", ka rrëfyer për idhu
Këta janë golashënuesit më të mirë në historinë e El Clasicos (FOTO LAJM) Real Madrid dhe Barcelona janë duke u përgatitur për një tjetër ‘El Clasico’ në muajin mars. Të dy këto skuadra u për
Atalanta-Juve, është sfida e golashënuesve Ronaldo-Zapata Sot në mbrëmje Juventusi do të luajnë në transfertë ndaj Atalantës së Etrit Berishës për cerekfinalen për e Kupës së Ita
Cristiano Ronaldo synon të thyej rekordin e Borrel Cristiano Ronaldo bëri një parakalim të frikshëm në tri javët e fundit të Serisë A, duke kapur kuotën 14 gola në 19 ndes
Messi apo Ronaldo? Jo, golashënuesi i 2018-s është një algjerian Ronaldo dhe Messi shënojnë gola thuajse çdo javë dhe në fund të vitit duket se askush nuk bën më mirë se ata të dy. Por
Cristiano Ronaldo e mbyll vitin si golashënusi i Serisë A me 14 gola Cristiano Ronaldo është kthyer të bëjë ligjin dhe në Serina A. Ylli Juventusit realizoi dje dy gola ndaj Sampdorias, në
CR7 hyn në histori, bëhet portugezi me më shumë gola te Juventusi Cristiano Ronaldo nuk ka të ndalur. 33 vjecari ka thyer një tjetër rekord teksa është bërë golashënuesi portugezi më i
Cristiano Ronaldo synon ta mbyllë vitin si golashënues në Serinë A Cristiano Ronaldo është lideri Juventusit dhe ajo tashmë dihet. Portguezi është ambjentuar mjaft mirë në Torino, që pas
Krzysztof Piatek golashënuesi i Serisë A, parakalon Ronaldon (VIDEO) Krzysztof Piatek nuk njeh limite . Edhe pse 23 vjec ai ka realizuar 14 gola për Genoan në 17 ndeshje duke lënë pas Crist
Lewandowski shpallet golashënuesi më i mirë i fazës së grupeve Faza e grupeve të Ligës së Kampionëve 2018-19 ka përfunduar, dhe pas kësaj faze të parë të konkurrimit vendin si "Golash
Neymar Jr bëhet golashënuesi më i mirë brazilian në Champions League PSG është duke fituar me rezultatin 2-1 kundër Liverpoolit në "Parc des Princes". Autori i golit të dytë është sulmue
Giorgio Chiellini është golashënuesi më i mirë i Italisë Lojtari me më së shumti gola në skuadrën aktuale të Italisë mund të jetë befasi për shumë njerëz, sepse ai është kapiten
Golashënuesit më të mirë në Premier League (FOTO LAJM) Kampionati anglez ka filluar ë një mënyrë perfekte pasi 5 skuadrat e para luftojnë për të fituar titullin kampion. P
I "panjohuri" që po lë në hije Ronaldon Në 7 javët e para të kampionatit Italian, ylli I Juventusit, Cristiano Ronaldo e sheh veten në kuotën e 3 golave dhe 5 a
Messi golashënuesi më i mirë në fazën e grupeve të Championst Barcelona e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj PSV në "Camp Nou". Autori i golit ishte Lionel Messi që shënoi