gola

Dy gola ndaj Lyon, Ronaldo thyen rekordin 95 vjeçar te Juventus Cristiano Ronaldo ka thyer tjetër rekord. Ylli portugez i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka vendosur një rekord të ri t
Luis Nani shënon dy gola të bukur, dërgon ekipin në finalen e "Play-Offit" (VIDEO) Ylli portugez, Luis Nani ka dhuruar ‘magji’ në përballjen e Orlando Cityt me Minnesota United. Orlando City ka arritu
Shënohen dy gola të shpejtë në Man.United - LASK (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur pa gola mes Man.United dhe LASK, miqtë kanë arritur të zhbllokojnë rezultatin në të dytën.
Partizani B fiton finalen epike me 7 gola dhe rrëzon Devollin Partizani B do të luajë sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë. Skuadra e Dritan Mehmetit mposhti Devollin në një final
Lë pas Ronaldon dhe Lewandowskin, Immobile fiton "Këpucën e Artë" Ciro Immobile është fituesi i Këpucës së Artë për edicionin 2019/20. Immobile ka shënuar 36 gola me fanellën e Lazio,
Immobile sot ka shansin të shkruaj historinë Është një shans i madh që "Këpuca e artë" të kthehet në Serinë A. Dhe këtë mund ta bëjë sot në mbrëmje, Ciro Immobile
Ashtu sic ishte parashikuar, Ronaldo lihet jashtë për ndeshjen me Romën (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht është jashtë garës për golashënuesin më të mirë në Serie A dhe Këpucën e Artë të Evrop
Immobile parakalon Lewandowskin, "Këpuca e Artë" drejt italianit Sulmuesi italian ka arritur të shënojë një gol në fitoren 2:0 të Lazios kundër Brescias, ndeshje kjo e vlefshme për javë
Tjetër sezon rekordesh për Cristiano Ronaldon Një tjetër sezon fantastik i Cristiano Ronaldos me fanellen e Juventusit. Titulli i 9-të kampion radhazi për bardhezinjt
Sulmuesi veteran mposht yjet e Premier Ligës dhe renditet i pari Sulmuesi veteran i Leiçesterit Xhemi Vardi është golashënuesi më i mirë i këtij sezoni në Premier Ligë me 23 gola. vard
14 gola në 4 sfida, rezultatet dhe golashënuesit në javën e parafundit të Superiores U luajtën në orën 17:45, katër sfidat e vlefshme për javën e 35-të të Kategorisë Superiore, ku u shënuan plot 14 gola në
Lumë golash në ndeshjen Liverpool-Chelsea, Lodinezët rrezikojnë Championsin (VIDEO) Liverpooli ka fituar me rezultat 5-3 ndaj Chelseat. Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 23-të dhe ishte Naby Ke
Anulimi i Topit të Artë, këta yje janë humbësit më të mëdhenj Për herë të parë që nga vitit 1956, Topi i Artë nuk do të ndahet për edicionin 2019/20 shkaku i ndikimit që kishte coron
Ronaldo me rekorde që Messi vetëm mund t’i ëndërrojë Numri 7 i Juventusit theu edhe disa rekorde të hënën. Në fakt Messi nuk ka gjasa të arrijë statistikat e portugezit,
Shënoi 13 gola, Sadiku e mbyll me Malagan Sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku, i ka dhënë fund qëndrimit te skuadra spanjolle e Malagas. 29-vjeçari, i cili është
Ronaldo shënon rekord: Futbollisti i parë me 50 gola në Premier League, La Liga dhe Serie A Cristiano Ronaldo e ka shkruar edhe një herë emrin në librat e historisë duke u bërë lojtari i parë që shënon 50 gola në
Juventus – Lazio, shikoni çfarë bëri pas ndeshjes Ronaldo (VIDEO) Cristiano Ronaldo dhe Ciro Immobile, të dy me nga 30 gola gjatë këtij sezoni në Serie A. Cristiano Ronaldo shënoi dy
Dopieta e Ronaldos dërgon Juven drejt titullit (VIDEO) CR7 është njeriu vendimtar për Juventusin. Portugezi ishte protagonisti kryesor në fitoren 2-1 ndaj Lazios, shkruan A
Ronaldo spektakolar, realizon dy gola në 3 minuta (VIDEO) Ronaldo i papërmbajtshëm. Portugezi ka shënuar 2 gola në 3 minuta në ndeshjen ndaj Lazios. Fillimisht CR7 Realizo
Ja kush ishin favoritët për Topin e Artë dhe rënditja e golashënuesve më të mirë France Football sot ka njoftuar vendimin e tyre për mos dhurimin e Topit të Artë në vitin 2020. Me situatën e krijuar