gola

United gjynjëzohet para Brighton, pësojnë dy gola të shpejtë (VIDEO) Brighton e ka tronditur Manchester Unitedin duke ia shënuar dy gola të shpejtë në një ndeshje të Premierligës, që po zhv
Nga Ronaldo te Higuain e Nainggolan – Blerjet më të mëdha në Serie A Sot (e premte) është mbyllur afati kalimtar në Serie A, me klubet e mëdha që kanë bërë blerje shumë të rëndësishme. P
Ishte mposhtur 4-0 në ndeshjen e parë, Zeniti shënon 8 në të dytën dhe me karton të kuq Zeniti i befasoji të gjithë ndeshje e parë të Europa Leagu ku u mposht me rezultatin 4-0 nga Dinamo Minsk. Në ndeshje
Spektakël dhe gola në derbin e Madridit, mbyllet në barazim pjesa e parë (VIDEO) Është mbyllur pjesa e parë në Tallinn. I pari që kaloi në avantazh është skuadra e Atletikos që në minutën e parë me një
"Higuain do shpallet golashënuesi më i mirë në Serie A" Fituesi i Kupës së Botës Luca Toni parashikon se sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain do të jetë golashënuesi më i mirë k
Gjesti i Richarlison përlot tifozin e vogël (VIDEO) Richarlison ka bërë debutimin e tij me skuadrën e re, Everton duke shënuar edhe dy gola të bukur kundër Wolves mbrëmjen
Bayern Munich ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Frankfurtit (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Eintracht Frankfurt në "Commerzbank-Arena". Të dy golat i ka shënua
Shënohen dy gola të shpejtë në sfidën, Real Madrid - Milan (VIDEO) Në sfidën Real Madrid - Milan janë shënuar dy gola të shpejtë në "Statiago Bernabeu". Të parët në avantazh kalonin L
Ish-talenti italian parashikon sa gola do të shënojë Ronaldo Antonio Cassano beson se Cristiano Ronaldo do t’i shënojë 40 gola gjatë sezonit të ardhshëm dhe se Juventusi tanimë e ka
Çfarë po ndodh? 5 gola në 30 minuta në Torpedo-Kukësi Një ndeshje e çmendur po zhvillohet në Gjeorgji ku në vetëm 30 minuta lojë janë shënuar plot 5 gola. Katër janë shënu
Torpedo nuk ndal, shënon edhe dy gola të tjerë ndaj Kukësit Torpedo Kutaisi ka shënuar edhe dy gola të tjerë ndaj Kukësit në "Mikheil Meskhi Stadium". Autori i golit të tretë ë
Mbyllen pjesët e para në Champions league, 2 ndeshje 7 gola. Shkëndija... Janë mbyllur pjesët e para të ndeshjeve që luhen për raundin e tretë të Champions League. PAOK i Selanikut po fiton m
Zhduket sulmuesi që i shënoi 6 gola shqiptarëve Adekele Akinyemi u bë i famshëm pasi arriti t’i shënojë gjashtë gola Luftëtarit, në ndeshjen e turit të parë eliminator
Ajeti e Demhasaj shënojnë golat e parë këtë sezon me Baselin Dita e shtune ka qenë e mirë për dyshen me prejardhje shqiptare, sulmuesit, Albian Ajeti i Baselit dhe Shkëlqim Demhasaj
Sulmuesi spanjoll nënshkruar kontratë të re me Chelsean Pedro e ka zgjatur kontratën e tij me klubin londinez deri në vitin 2020. Spanjolli u transferua në Stamford Bridge n
Bale më i mirë pa Ronaldon? Këtë vërtetojnë statistikat Pa Cristiano Ronaldon, i cili u largua vullnetarisht nga Real Madridi për te Juventusi në këmbim të 100 milionë eurove,
Mesfushori shqiptar protagonist në kampionatin sllovak, shënon 2 super gola (VIDEO) Futbollisti shqiptar Kristi Qose e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri futbollistik. 23-vjeçari shqi
Shënohen dy gola të shpejtë në sfidën, Manchester United - Liverpool (VIDEO) Në ndeshjen mes Manchester United dhe Liverpoolit janë shënuar du gola të shpejtë në "Michigan Stadium". Të parët që
Dështaku i Milanit transferohet tek Galatasaray Galatasaray ka arritur marrëveshje me Milanin për huazimin e sulmuesit portugez Andre Silva. Sipas Fanatik, është arr