gola

"Bisha" Ronaldo, gjeografia e 700 golave (FOTO LAJM) Edhe pse ky gol jubilar erdhi në një mbrëmje jo shumë të lumtur për kombëtaren e tij, duke qenë se Portugalia humbi, Cri
Shënoi 700 gola në karrierë, Strakosha ndihet i lumtur për Ronaldon (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo shënoi dje golin e 700 në karrierë në humbjen 2-1 që Portugalia pësoi nga Ukraina, shkruan Albeu.com.
Cristiano Ronaldo shënon rekord, realizon golin e 700-të Me golin e shënuar kundër Ukrainës këtë të hënë, me bluzën e Portugalisë, Cristiano Ronaldo u konfirmua si futbollisti i
Berisha: Duam vetëm fitoren ndaj Çekisë Valon Berisha ka thënë se është shumë i lumtur për paraqitjen e Kosovës në fitoren 2-0 ndaj Malit të Zi në kualifikimet
Cikalleshi: Ndjehem mirë për fitoren, do ndjhesha akoma më mirë nëse do kishim fituar në Turqi Sokol Cikalleshi ka arritur të shënojë një tjetër gol me fanellën kuqezi në ndeshjen ndaj Moldavisë. Ai u shpreh për "Su
Shqipëria shkatërron Moldavinë, i shënon 'poker' golash (VIDEO) Një Shqipëri krejtësisht tjetër. Një Shqipëri që shënon shumë gola dhe nuk është më ajo Shqipëria pa plan si ajo e Panuc
Me 10 lojtarë Gjermania i shënon het-trick Estonisë (VIDEO) Me 10 lojtar në fushë, Gjermania ka arritur ta mposhtë 3-0 Estoninë. Gjermania ka marrë tjetër fitore në kualifikimet
Këta janë golashënuesit më të mirë në top 5 kampionatet kryesore, mungon CR7 me Messin Tashmë janë luajtur tetë javë në kampionatet e mëdha europiane. Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga dhe Lig
Thërrisni karabinierët, ndryshe ky nuk ndalet: Ronaldo Luiz Nazario de Lima, "Fenomeni" që u ndal vetëm nga gjunjët (FOTO LAJM) “Për ta ndaluar duhet t’i shtish”… Do të shprehej kështu Miguel Angel Lotina, trajneri I Logrones, të cilës Ronaldo I sh
Një hap larg golit të 700 në karrierë, Ronaldo në ndjekje të legjedave (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. Kundër Luksemburgut ai shënoi golin e 699 në karrierë, teksa i duhet vetëm një gol p
Turqi-Shqipëri, me tension dhe plot 5 kartona të verdhë, mbyllet pjesa e parë pa gola (VIDEO) Turqi-Shqipëri, me tension dhe plot 5 kartona të verdhë, mbyllet pjesa e parë pa gola Është mbyllur pjesa e parë pa
Challandes i pakënaqur me rezultatin Bernard Challandes thotë se nuk është i lumtur me fitoren minimale, 1-0 në Fadil Vokrri kundër Gjibraltarit. Ai dëshi
Neymar,më i mirë se Messi, Ronaldo e Ibrahimovic Neymar Junior po vazhdon të vendosë rekorde. Sulmuesi i Paris Saint Germain është bërë futbollisti më i ri në histori
Ronaldo pranë 700 golave në karrierë Portugali-Luksemburg, Ukrainë-Portugali apo Juventus-Bologna? Duke marrë në konsideratë profilin e Cristiano Ronaldos, n
Viti 2019 është i Milot Rashicës, Werder Bremen publikon statistikat e yllit kosovar Milot Rashica është rikthyer nga lëndimi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ylli nga Kosova realizoi në ndeshjen e pa
Reali mposht Granadan dhe blindon kreun (VIDEO) Real Madridi ka fituar me rezultat 4-2 ndaj Granadas në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në La Liga. Pjesa e parë
Nainggolan flet për Romën: Dhashë gjithçka për atë skuadër, doja ta mbyllja karrierën në Olimpico Radja Nainggolan është rikthyer te Cagliari, skuadër që e bëri të famshëm mesfushorin belg. Pas një aventure jo të mi
Shijoni 3 golat më të bukur të mbrëmjes në Europa League (VIDEO) Edhe pse është kompeticioni i dytë për nga rëndësia në futbollin Europian, sërish golat e bukur nuk kanë munguar në mbrë
"Ylli" i Salzburgut: Kam kopjuar dietën e Ronaldos, idhulli im Zlatan Ibrahimovic Në debutimin e tij, kundër Genk, realizoi tregolësh. Këtë të mërkurë, kundër Liverpoolit, në “Anfield”, realizoi një tje
Futbollisti që i shënoi 2 gola Realit premtoi diçka para ndeshjes Mbrëmja e së martës ishte ajo që Emmanuel Dennis nuk do ta harrojë kurrë, pasi ai shënoi të dy golat e Club Brugge në ba