999 rezultate për

gola

Statistikat, diferenca e madhe mes Messit dhe Ronaldos Leo Messi edhe një herë tjetër tregoi se në El Clasico është lojtar më i mirë se sa Cristiano Ronaldo Ylli i Barcelonës
"Jashtëtokësori" Messi bën 500 gola, të gjithë i përulën "pleshtit"! Me Lionel Messin në fushë, gjithçka është e mundur. "Pleshti" u bë protagonist në "El Clasico" duke shënuar dy gola për
Barça fiton në ekstrem, ndiqni golat e "El Clasico-s" (VIDEO) Ishte vërtetë një derbi ajo mes Real Madrid dhe Barcelonës sonte me spektakël dhe shumë gola të dhuruar. Casemiro dër
Juventusi shënon dy gola ndaj Genoas (Video) Juventusi ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Genoas. Fillimisht në minutën e 17’të Munoz shënoi autogol, ndërkohë s
Kukësi turpëron Tiranën, Skënderbeu goleadë ndaj Laçit Kukësi dhe Skënderbeu marrin fitore me goleada në ndeshjet e javës së 30-të në Superligë. Skuadra verlindore mposhti 4-1
Empoli turpëron Milanin, Lazio 5 gola në 26 minuta (VIDEO) Java e 33-të në Seria A padyshim mund të cilësohet si një ndër më të çmendurat e këtij sezoni, e mbushur me shumë gola d
Sadiku-Alioski, gola dhe spektakël në fitoren e Luganos (VIDEO) Lugano nuk ka ndërmend të ndalet në Zvicër. Skuadra e Paolo Tramezzanit ka fituar në transfertën e Young Boys, falë një
Griezmann në librit e artë të La Ligas, shënon 100 gola Griezmann shkruan emrin e tij në historinë e La Ligës këtë sezon. Sulmuesi i Atleticos së Madridit arriti në shifrën e 1
Kjo statistikë e Messit "gëzon" Realin para "El Clasicos" Lionel Messi është golashënuesi më i mirë në historinë e "El Clasicos", por "pleshti" ka një statistikë mjaft negative n
Portieri pëson dy autogola të ngjashëm në 22 minuta lojë (VIDEO) Kemi dëgjuar shpesh për autogola nga më të çuditshmit, por asnjëherë nuk kemi parë që të pësosh dy të tillë në 22 minuta
Messi nuk shënon prej më shumë se dy vitesh në "El Clasico" Lionel Messi është golashënuesi më i mirë në historinë e "El Clasicos", por "pleshti" ka një statistikë mjaft negative n
"Juventini" Rama: 4 gola të Barçës, janë si katër mandate për Lulin ( FOTO) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vijon të jetë shumë aktiv në lidhje me ndeshjen e sotme të Juventusit ndaj Barcelonë
Rekordmeni Ronaldo flet pas kualifikimit: Nuk është e lehtë t'i shënosh 6 gola Bayernit Cristiano Ronaldo shënoi mbrëmë një "tripletë" duke u bërë futbollisti i parë që kalon shifrën e 100 goalve në Ligën e K
Arbitrimi skandaloz i Kassait, 3 gola në pozicion jashtë loje (FOTO LAJM) Gjyqtarii hungarez, Viktor Kassai dje ka pasur një mbrëmje të vështirë pasi arbitroi super ndeshjen ndërmjet Realit dhe
Enrique lëshon "bombën" e radhës: Duhet t'i shënojmë 5 gola Juventusit Luis Enrique vijon të mbetet një trajner që lëshon deklarata të bujshme. Trajneri i Barcelonë ka folur në konferencë për
Në 4 ditë luhet sezoni për Barçën, statistikat e mbrojtjes janë skandaloze Skuadra e Barcelonës brenda katër ditësh do të luajë fatet e këtij sezoni, Skuadra e Luis Enriques fillim do të tentojë
Messi futbollisti më vendimtar në La Liga, dy gola larg historisë Lionel messi është futbollisti më vendimtar gjatë sezonit 2016-17 në La Liga. Ylli argjentinas shënoi dy gola në fitoren
Barcelona e Sociedadi dhurojnë spektakël në "Camp Nou" (VIDEO) Barcelona dhe Real Sociedadi, kanë dhuruar spektakël në “Camp Nou”, sidomos në pjesën e parë, ku u shënuan pesë gola.
Messi arrin diçka të pabesueshme në karrierë, por... Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, Lionel Messi, ka shënuar dy gola në pjesën e parë kundër Real Sociedad, në sfidën q
Juve mund Pescarën dhe prek titullin, Berisha frenon Romën (VIDEO) Juventus nuk ka ndërmend të ndalet edhe në kampionat. Bardhezinjtë morën fitoren e radhës në transfertë ndaj Pescarës 2-
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.