Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
999 rezultate për

goditjet

Statistikat, Ronaldo i dyti më i dobët në Seria A Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është zyrtarisht gjuajtësi i dytë i më i dobët i goditjeve të lira në historinë
Flet sizmiologu: Pasgoditjet e tërmetit po shuhen, deri tani janë regjistruar 400 të tilla Pas lajmit të rremë të mbrëmjes së të dielës, sizmologu Rrapo Ormeni ka qetësuar gjithë qytetarët shqiptarë duke thënë s
"Messi nuk dinte të ekzekutonte goditjet e dënimit, ja mësova unë" Padyshim Lionel Messi është një prej lojtarëve më të mirë dhë më të kompletuar në historinë e futbollit. Ai është një
Juventusi bën goditjet e mëdha, kjo javë është vendimtare Me të zgjidhur tashmë çështja e trajnerit, falë edhe konferencës së parë mediatike të kaluar me sukses nga Maurizio Sarr
Sporti më i ri që po thyen rekorde në Rusi, goditje me shuplakë në prapanicë (VIDEO) Një sport i ri po lulëzon në Rusi. Bëhet fjalë për sportin e goditjes me shuplakë në prapanicë. Në dukje i çuditshëm, po
Lionel Messi mësoi nga Maradona të gjuajë goditjet e dënimit Lionel Messi realizoi 2 gola në fitoren 3-0 që arriti Barcelona kundër Liverpoolit në gjysmënfinalen e Ligës se Kampione
Statistikat, Ronaldo ia kalon vetëm lojtarit të Frosinones me këto të dhëna Kristiano Ronaldo sapo u shpall kampion me Juventusin duke ndihmuar bardhezinjtë të fitojnë titullin e tetë rradhazi në
Ronaldo ka një pikë të dobët, asnjë gol nga goditjet e lira (FOTO LAJM) Goditjet e dënimet janë një pjesë e lojës që mund të vendosin fitoren. Shumë lojtarë janë ekspertë dhe arrijnë ta dër
Valverde: Messi vendos si do ti ekzekutojë goditjet e dënimit Në përfundim të derbit të Katalonjës, të fituar nga Barcelona me rezultatin 2-0, që kishin si protagonist të vetëm yllin
Kukësi prezanton dy goditjet e mëdha Kukësi ka prezantuar sot afrimin e dy futbollistëve më të rinj te skuadra verilindore. Ata janë, sulmuesi Vasil Shku
Portierët flasin për goditjet e lira të Lionel Messit Ai është vdekjeprurës nga goditjet e lira. Mund ta gjuajë topin mbi murin, nën të, në anën e djathtë apo të majtë të por
​Messi zbulon sekretin e shënimit të golave nga goditjet e dënimit Pleshti i Barcelonës, Lionel Messi, ka zbuluar sekretin prapa aftësisë së tij për të shënuar gola nga goditjet e lira, d
Goditjet e dënimit, Messi shënon më shumë se Juventus e Reali Të shënosh nga goditjet e dënimit është një art. Jo gjithmonë kur topi ndodhet në limitet e zonës mund të përfundojë në
Pamje që mund ti keni humbur, këto ishin goditjet fatale të Khabib (VIDEO) Ndeshja e arteve të përziera marciale “UFC 229” mes kampionit të peshave të lehta Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor
"Stop goditjes së topit me kokë, dëmton trurin" Goditja e Topit me kokë për moshat nën 18-vjeç duhet të ndalohet! Benet Ormalu, një nga ekspertët më të mirë në botë
Neymar tregon të vërtetën për goditjet që merr ndaj kundërshtarëve Rrokullisjet dhe shfaqet teatrale të Neymarit në fushën e lojës janë kthyer në një çështje tepër të diskutueshme dhe të
Buffon zgjedh njërin mes Ronaldos dhe Messit Kapiteni i Italisë, Gianluigi Buffon e sheh Cristiano Ronaldon si një vrastar në goditjet e penalltive, ndërsa Leo Messi
Bëni ushtrime për ta shmangur sulmin në tru Çiklizmi apo vrapimi në moshë të mesme, mund t’i mbrojnë njerëzit nga goditja në tru. Në fakt, sipas një studimi, ush
Bale rikthen shpejtësinë, Benzema kombinimet dhe Cristiano goditjet (VIDEO) Treshja e famshme BBC u rikthye të luajë përsëri bashkë pas 280 ditëve dhe kështu arriti të bëjë rikthimin më të mirë të
Merkato sapo ka filluar, por disa klube të superiores i kanë bërë goditjet e para Kategoria Superiore do të rikthehet në fushë më 27 janar dhe skuadrat deri më 31 janar do të shfrytëzojnë merkaton e jan