999 rezultate për

godines

Policia gati për shembjen e godinës përballë Ekonomikut (FOTO-LAJM) UPDATE - Policia e Tiranës ka njoftuar sonte se duke filluar nga orës 07:00 e datës 20 Tetor 2013 deri në një njoftim të
Ndërtimi i Kryeministrisë, ja disa foto të viteve 40-të (FOTO-LAJM) Pas publikimit të disa fotove të ambienteve të brendshme të Kryeministrisë, kryeministri Rama sjell tashmë disa fotogra
Studentët e Ekonomikut këmbëkryq para fakultetit Studentët e Fakultetit të Ekonomisë u ulën sot këmbëkryq para oborrit të mbetur të fakultetit në shenjë proteste ndaj g
Studentët e Ekonomikut protestë kundër ndërtimit të godinës pranë fakultetit Studentët e Fakultetit të Ekonomisë protestuan sot kundër ndërtimit të një godine afër fakultetit. Zv dekani Fatmir Mema
Selia e re, PD te SHQUP para 9 shtatorit Partia Demokratike do të jetë me seli të re përpara 9 shtatorit, ditë kur do të mbahet edhe mbledhja e parë e Kuvendit.
Nis rikonstruksioni i godinës së "MOST" Godina e "MOST", e cila ndodhet Çarshinë e vjetër të Shkupit ka filluar të rikonstruktohet. Investimi për kete rikonstru
Trualli i godines së 'Fondacionit Eleonorë' i kthehet pronarëve Gjykata e Tiranës ka vendosur që 'Fondacioni Eleonorë' të paguaj një shumë prej 33 milionë lekë të vjetra për pronësinë
Tentojnë ti nxjerrin jashtë godinës, përmbaruesit përplasen me banorët (VIDEO) Tentativa e përmbaruesve për nxjerrjen jashtë një godine të disa familjeve që banonin prej vitesh në rrugën “Margarita T
Nuk bëhen protestat me nëpunës të administratës Partia Demokratike lajmëroi dje mediat se do të kishte një protestë pranë asaj që PD e quan pallati i Linda Bashës, grua
SHBA, mësuesi eviton një tjetër masakër në shkollë Një tjetër masakër në shkollë është evituar nga një mësues në Shtetet e Bashkuara, i cili bindi agresorin të ulë armën e
Makina përplas motoçikletën, vdes 77-vjeçari Një 77 vjeçar ka gjetur vdekjen në qytetin e Fierit pasi një automjet ka përplasur motocikletën me të cilën ai po lëvizt
Presidenca: Lajmi për zjarrin, i rremë dhe abuziv Presidenca ka sqaruar sot lajmin e publikuar në disa media për përfshirjen nga zjarri të zyrave të Presidentit të Republ
21 Janari, gardistët: Qëlluam në ajër Gjyqi për 21 janarin, ka vijuar sot me dëshminë e tre të akuzuarve. Gardistët Mark Nikolli dhe Spartak Zilja i thanë gjy
Rritet kostoja e ndërtimit të kuvendit të ri Kostoja për ndërtimin e godinës re të Kuvendit të Shqipërisë ndertimi i së cilit ishte parashikur të kushtonte 79 milon
Nisin procedurat për blerjen e godinës për ambasadën në Washington Ministria e Punëve të Jashtme është përcaktuar për objektin të cilin do ta blejë për ta vendosur ambasadën e Republikës
Topi siguron godinën për partinë e re Edhe pse është e papërcaktuar data e zyrtarizimit të partisë së re, mbështetësit e presidentit Topi po mendojnë për elem
“Bëje tënden!”, fushatë sensibilizuese në mbrotje të trashëgimisë Fondacioni suedez “Trashëgimia Kulturore pa Kufinj” ka nisur një fushatë sensibilizuese për ruajtjen e trashëgimisë kult
Romët strehohen tek Avokati i Popullit Disa familje rome të cilat u dëbuan nga pronari i tokës në zonën e Tufinës në kryeqytet janë strehuar pranë godinës së A
Strugë, digjet flamuri maqedonas Irritimi i shqiptarëve duket se ka nisur të japë frytet e tij. Në orën 15:00, një qytetar i ka vënë flakën flamurit të M
Fondi i KE-së, një pjesë për ndertimin e godinës së drejtësisë Një pjesë e parave të dhëna nga Komisioni Europian në kuadër të fondeve të para-anëtarësimit do të shkojë për ndërtimin