999 rezultate për

godines

Arrestohet shqiptari që sulmon nga çatia forcat e sigurisë në Itali Policia italiane ka prangosur një shtetas shqiptar nën akuzën e kërcënimeve, dhunës, lëndimeve dhe rezistencën ndaj zyrt
Të shtëna me armë në Kongresin amerikan Autoritetet amerikanee janë vënë në alarm pas të shtëna me armë zjarri që kanë ndodhur në afërsi të godinës së Kongresit
Asnjë i arrestuar për sulmin me granata ndaj qeverisë Ministria e Punëve të Brendshme informon publikun rreth shpërthimit të fuqishëm që ndodhi mbrëmjen e djeshme, 10 metra g
Prishtinë, vazhdon sulmi ndaj godinës së qeverisë (FOTO LAJM) Protesta në Prishtinë përfundoi para pak minutash dhe qytetarët kanë filluar të largohen nga sheshi "Skënderbeu". Po
Ja me çfarë u sulmua qeveria dhe pse u krye sulmi Ndaj godinës së qeverisë është gjuajtur me plumba të kalibrit të lartë. Kështu ka deklaruar së paku zëdhënësi i MPB-s
Racizmi serb, shqiptarët e Zvicrës protestojnë para UEFA-s Emigrantët shqiptarë do të protestojnë para godinës së UEFA-s në Zvicër. Incidenti në stadiumin e Partizanit të Beogradi
Tritol hotelit në Ksamil, shkrumbohet edhe pylli (FOTO-VIDEO) Punonjësit e Inspektoriatit Urbanistik Kombëtar dhe forcat xheniere shembën sot përmes shpërthimit të telekomanduar një
Shembet një pjesë e Repartit Ushtarak Kukës, plagoset roja Një pjesë e godinës së Spitalit Ushtarak të Kukësit ëhstë shembur para pak orësh. Si pasojë e shembjes, ka mbetur i plag
Rikonstruksioni i godinës së IIPP-së (FOTO-LAJM) Nga java e ardhshme qeveria do të fillojë pagesën e 545 të përndjekurve, të cilët nuk kanë marrë ende këstin e parë të k
Shpërthim eksplozivi para Bashkisë së Fushë Krujës Edhe një shpërthim eksplozivi në Fushë Krujë. Mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:40 në oborrin e godinës së Bashkisë së Fus
Opozita në protestë, "Rama, hiq duart nga xhepat e mi" Opozitarët do të bashkohen sot në një marshim proteste n Nën moton "Rama, hiq duart nga xhepat e mi", opozitarët do t
Rama "pastron" dritaret e zyrës Punonjësit e mirëmbajtjes kanë filluar pastrimin e dritareve të godinës së Kryeministrisë. Dy dritaret e para të zgjedhu
Mbi 10 milion euro për rikonstruktimin e godinës së Qeverisë Në projektin "Shkupi 2014" është përfshirë edhe rikonstriktimi i godinës së Qeverisë. Shpenzimet për rikonstruksion e kë
Përshkallëzohen protestat në Tajlandë Përshkallëzohen protestat në Tajlandë, dhjetëra protestues kaluan sot mbi rrethimin e godinës qeveritare dhe hynë në bre
Shembet ndërtesa, plagosen tre fëmijë në Korçë Tre fëmijë kanë mbetur të plagosur sot pasi, çatia e godinës kua ata jetonin është shembur si pasojë e reshjeve të shiut
Gjinushi rimerr çelësat e godinës (FOTO LAJM) UPDATE- Policia e Shtetit i ka rikthyer Skënder Gjinushit çelësat e godinës. Aktualisht mediat ndodhen jashtë selisë së
Vlorë, INUK vazhdon aksionin për prishjen e objekteve Kanë shërbyer si bare verore ndër vite dhe do ti hapin rrugë ndërtimit të shëtitores. Një nga objektet e shkatërruara ës
Konfrontim fizik mes Policisë Private dhe Rendit (VIDEO-FOTO) Përfaqësues të policisë private dhe policisë së shtetit janë përplasur paraditën e sotme gjatë aksionit për lirimin e go
Më në fund u shemb godina përballë Ekonomikut UPDATE - Më në fund, pas shumë përpjekjesh dhe mënyrash për ta rrëzuar, godina përballë fakultetit të Ekonomikut, është
Tritol godinës te Ekonomiku, ja 5 zonat ku nuk kalohet! Sot janë bllokuar disa rrugë që lidhen me ndërtesën 5-katëshe në oborrin e Fakultetit Ekonomik, e cila pritet të shembet