999 rezultate për

godines

Dy të plagosur, zbardhet grabitja e përgjakshme në Fier Ditën e sotme ka ndodhur një grabitje në Fier. Nga raportimet e para mësohet se si pasojë e grabitjes janë plagosur d
Çfarë do të ndodh me Kullën e Sahatit në Tiranë: RIP! Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka reaguar për lejet e miratuara së fundi nga Këshilli Kombëtar i Territor
Policia zbardh “shoqërimin” e Nikollë Lesit në komisariat Në orët e para të mbrëmjes së djeshme në Tiranë, policia ka rrethuar redaksinë e “Koha Jonë”. Nga raportimet e para
Zbulohet tuneli sekret që lidh tualetin e zyrës së Tahirit me daljen nga ministria Saimir Tahiri miratoi rikonstruksionin e godinës së Ministrisë së Brendshme gjatë drejtimit të saj, por duket se ka bërë
Zbulohen këmbët e Velierës dhe plintat prej hekuri brenda zonës arkeologjike (VIDEO) Punimet e Velierës në Durrës kanë ngjallur reagime të ndryshme nga banorët e Durrësit, shoqërisë civile e deri tek polit
Protesta e opozitës, Rama dëgjon live Bashën, garda shton masat e sigurisë Sytë janë mprehur më shumë në mjediset për rreth dhe brenda Kryeministrisë. Kjo gjë ndodh prej 5 ditësh. Nëse punonj
Gjurçevski: Kërcënimi për sulm ndaj godinës së qeverisë ka ardhur nga partitë në pushtet Kërcënimi i ardhur mbrëmjen e së premtes se një personi do ta sulmonte me dy raketa ndërtesën qeveritare, duhet të merr
Misteri pas vdekjes së endacakut në Korçë, fliste lirshëm anglisht dhe frëngjisht (FOTO LAJM) Në pak ditë, tri viktima në juglindje të vendit. Dy prej të cilave në Korçë dhe një tjetër në Pogradec. Një shtetas r
PROTESTA/ FRPD hedh hashash përpara Kryeministrisë (FOTO LAJM) Vijon ende me të njëjtën intesitet sikundër ka nisur që në orët e para të ditës, protesta masive e të rinjve të PD. Ata
Grabitësit e bankës në ish-bllok, 3 ditë gërmime për të arritur te kasaforta Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga tentativa e grabitjes së një banke të nivelit të dytë në zonën e ish­Bllokut në T
IKMT nis prishjen e ish-godinës së INSIG Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot operacionin për prishjen e ish-godinës së INSIG. Ky operaci
Prokuroria e Korçës kërkon 2 vjet burg për ish kreun e ISHP Devoll Prokuroria e Korçës kërkon dënimin me 2 vjet burgim për ish-drejtorin e Shëndetit Publik Devoll, Valent Nallbati, si edh
Kompania që ndërtoi vilën e Ramës në Surrel merr edhe një tender nga Albcontrol Më 17 nëntor të vitit 2014, ish-Agjencia Nacionale e Trafikut Ajror (sot Albkontrol) ka shpallur një tender me objekt “R
Konflikti Rama - Meta nga jashtë godinës së pushtetit nga Fatos Lubonja - Në shkrimin paraardhës me titull “Laguna Blu dhe kapitalizmi ynë kafshëror” e kam krahasuar pushtet
Blindohet Kuvendi (FOTO LAJM) Forca të mëdha të Policisë tashmë e kanë rrethuar ndërtesën e Kuvendit të Kosovës. Ata janë vendosur në çdo cep të go
Gazetarët të padëshiruar në selinë e VMRO-së (VIDEO) Gazetarët, të cilët ndjekin punën e inspektimit mbikëqyrës në ndërtesën e re të VMRO-DPMNE-së, nuk janë lejuar të hyjnë
Ish punonjësi ngujohet tek KLD për ta rikthyer në detyrë Një protestë e pazakondtë është kryer dje nga një ish punonjës i cili është ngujuar në KLD, duke kërkuar që ta kthejnë n
Protesta në Shkup vazhdon para parlamentit (VIDEO) UPDATE - Një grup protestuesisht vazhdojnë të qëndrojnë para parlamentit të Maqedonisë. Gjatë natës së sotme, deri më
Qeverisë i hyn frika, përforcohet rrethimi i godinës (FOTO) Teksa pritet protesta e rradhës para Qeverisë së Maqedonisë, e paralajmëruar për orën 18:00, në godinën ku punon Nikolla
Arrestohet shqiptari që sulmon nga çatia forcat e sigurisë në Itali Policia italiane ka prangosur një shtetas shqiptar nën akuzën e kërcënimeve, dhunës, lëndimeve dhe rezistencën ndaj zyrt