999 rezultate për

godines

Ky është i riu që i hodhi molotov godinës së kryeministrisë Ky është Nazmi Caka i cili dy vjet më parë hyri në bankë, por nuk vodhi asgjë. Në kohën kur u arrestua ai ishte 21 vjeç
Turistët spanjollë vizitojnë Teatrin: Në vendin tonë objekte të tilla ruhen Një grup turistësh spanjollë kanë vizituar godinën e Teatrit Kombëtar duke e cilësuar si godinë me vlera kulturore dhe
Protesta e opozitës, policia bën gati terrenin, 1200 efektivë në gadishmëri Pas zgjedhjeve të 30 qershorit, opozita bëhet gati që ditën e nesërme të organizojë një tjetër protestë kombëtare në orë
Zgjidhet ngërçi i godinës ku do të vendosen organet më të rëndësishme të drejtësisë Më në fund zgjidhet edhe ngërçi i godinës ku do të vendosen institucionet me të rëndësishme të drejtësisë. RTV ORA mës
Gurë, shashka dhe ujë para godinës së parlamentit (FOTO LAJM) Teksa protesta u zhvendos para parlamentit, protestuesit hodhën gurë dhe shashka drejt policisë. Ndërsa nga ana e pol
Gardh metalik, graso e tela me gjemba: Kryeministria rrethohet para protestës (FOTO LAJM) Dy ditë para protestës së opozitës, kanë filluar të merën masat paraprake në zonat ku do të mbahen marshimet. Para Kr
Përfundon protesta studentore, kur pritet të vijojë Mesditën e sotme u rikthyen protestat studentore me theksin se nuk janë mbajtur premtimet e bëra nga qeveria. Protes
Policia hedh gaz lotsjellës dhe shpërndan turmën Po vazhdojnë tensionet para ndërtesës së kryeministrisë. Policia nuk ka mundur ta mbrojë dhe është carë kordoni i parë n
EMRAT/ Kush janë dy deputetët e rinj që betohen sot Kuvendi gjatë senacës plenare të ditës së sotme pritet që të mbajë edhe betimin e dy deputetëve të rinjë që kanë marrë m
Pako e dyshimtë pranë një zyre ligjore në Vlorë, rrethohet zona Një ngjarje e rëndë raportohet të jetë në zhvillim në Vlorë, pasi ka dyshime që mund të jetë vendosur lëndë plasëse pran
Kjo foto nga protesta po bën xhiron e botës Protesta e sotme e opozitës është bërë lajm në një pjesë të mirë të mediave të mëdha botërore, përshi edhe agjencitë Reu
Skemat e fshehta të Ramës dhe Bashës për protestën e sotme Të dyja palët që u konfrontuan në boulevard në protestën e 16 shkurtit kanë pasur një skenar të përcaktuar mirë. Nga një
Historike, hiqet emri Maqedoni nga ndërtesa e Qeverisë Në ndërtesën e Qeverisë ka filluar heqja e mbishkrimeve dhe korrigjimi i tyre, duke i zëvendësuar me emrin e ri “Republi
Bie zjarr në godinën e Autoritetit të Hapjes së Dosjeve Një zjarr ka rënë gjatë mesditës së sotme në ambientet e godinës së Autoritetit të Hapjes së Dosjeve. Mësohet se zjar
Shembet godina në Laç, zë poshtë dy persona Një godinë është shembur në Laç dhe ka zënë nën të dy persona. Personat janë dërguar menjëherë në spitalin e Traumës
Ik se do të kesh pasoja! Një ministër e spiunoi Majkon tek Rama para votimit U deshën 12 orë debate për të mbërritur tek votimi i projekt-ligjit që i hap rrugë projektit të ndërtimit të një Teatri
VMRO ka inskenuar sulmin ndaj godinës së saj Partia “Maqedonia e Vetme” (Edinstvena Makedonija) e këshillon VMRO-DPMNE-në që, siç thonë ata, t’i zbulojnë personat të
Protestuesit rrethojnë zyrën e Xhafajt, tension me policinë Situata e protestës që po zhvillohet në këto momente në Tiranë është goxha e tensionuar. Protestuesit kanë pushtuar
Qeveria konfirmon Hervin Çulin si drejtor të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli do të drejtojë edhe për katër vite të tjera Teatrin Kombëtar. Mësohet se vendimi është marrë në mbledhjen e
Cilat janë kompanitë që do ndërtojnë kullat pas Teatrit të ri Kombëtar Ndërtimi i një godine të re për Teatrin Kombëtar është vetëm preteks dhe mbulesë për projektin më të madh, deri tani, të