999 rezultate për

godina

Protesta e opozitës, apeli i SHBA: Tregoni kujdes Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë iu ka bërë thirrje qytetarëve të saj, që të shmangin në formë kat
Rama dhe Veliaj: Bashkia e Tiranës do të rehabilitojë të gjithë godinat në Universitetin Bujqësor Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin Studenti, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin
Rama publikon videon e transformimit te konviktet e inxhinierisë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj e kanë nisur ditën e sotme me publikimin e pamjeve të godinave të
Bashkia e Tiranës nis rikonstruksionin e dy konvikteve të tjera në Qytetin Studenti Para se studentët të marrin pushimet e verës, në të gjitha godinat e Qytetit Studenti do kenë përfunduar punimet për rik
Godina u bë pluhur për pak sekonda, dalin pamjet e tragjedisë në Stamboll (VIDEO) Një vajzë është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e banesës së shkatërruar gjatë ditës së djeshme në Stamboll. Ngjarja nd
Qëllohet me breshëri arme godina e Njësisë Administrative Blinisht Godina e Njësisë Administrative Blinisht në Lëzhë është qëlluar më armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës nga p
Rikonstruktohet godina Nr. 5 në Qytetin Studenti, kushte më komode për studentët Pas konvikteve të Inxhinierisë së Ndërtimit dhe Mjekësisë, ka nisur puna për rikonstruksionin e godinës numër 5 në konvi
“Fondi i Komuniteteve”, rikonstruktohen edhe godinat e tjera të pallateve “Hawai” Veliaj: “Zgjidhni administratorin e pallatit dhe aplikoni; në 4 vjet janë bërë shumë punë” “Fondi i Komuniteteve” ësh
Sulmohet godina e FSB-së ruse, ka të vdekur Një person është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një shpërthimi të ndodhur në pallatin e FSB (shërbimet e sigu
Eklipsoi Ramën me klasin e tij, kush ishte deputeti "pink" sot në Asamblenë e PS (FOTO LAJM) Fate Velaj njihet për ngjyrat në veshjen e tij dhe ato nuk i ka kuryer edhe sot gjatë Asamblesë së PS-së duke guxuar mad
Shembet godina në Laç, zë poshtë dy persona Një godinë është shembur në Laç dhe ka zënë nën të dy persona. Personat janë dërguar menjëherë në spitalin e Traumës
Arkitekti i teatrit: Godina ekzistuese nuk mund të rikonstruktohet Tirana do të ketë një teatër të vërtetë kombëtar të përshtatshëm për të vënë në skenë edhe veprat e mëdha dhe që i fton
Degjesa per Teatrin/Arkitektët dhe inxhinierët njëzëri: Godina e teatrit duhet te rindertuar Të gjithë arkitektët dhe inxhinierët shprehen njëzëri se godina aktuale e Teatrit Kombëtar duhet të rindertohet për të q
Pamje të frikshme, shkrumbohet godina 26 katëshe (VIDEO) Të paktën një person ka humbur jetën pasi një godinë 26 katëshe në qytetin Sao Paolo të Brazilit është shkrumbuar. Pa
Tërmeti i fuqishëm trondit Turqinë, sheshohen godinat (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë jug-lindore gjatë orëve të para të ditës së sotme. Mësohet së tërmeti godit
Veliaj për Teatrin: Godina me tallazh të Italisë fashiste duhet shembur Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në “Opinion”, u pyet fillimisht për godinën e Teatrit Kombëtar, për
Pamje të frikshme, si u shkrumbua nga tritoli godina 6-katëshe në Fier (VIDEO) IKMT ka shembur me lendë plasëse një godinë gjigante prej 6 katësh në Fier. Me anë të shpërthimit të komanduar, godi
Ndriçim Xhepa sfidon Ramën: Artistët të mos largohen pa u rrafshuar godina Ndërsa Teatri Kombëtar është përfshirë nga një valë tensioni, duket se aktori Ndriçim Xhepa ka qenë disi i veçuar nga ta
Parkut të Liqenit i rikthehet godina e notarëve, ja transformimi që ka pësuar Kujtdo që ka qenë nga Parku i Madh i Liqenit i ka rënë sy në hyrje të tij një objekt i rrënuar plotësisht, i mbuluar me
Gati shembja e ndërtesave përgjatë lumit Gjanicë, eksploziv për 4 godina Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur punën ditën e sotme për prisjen e ndërtesave pranë lumit të Gja