999 rezultate për

goci

Tsipras nga Parsisi: Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut Ish-kryemnistri i Greqisë Alexis Tsipras, gjatë fjalimit të tij për zgjerimin e BE-së që e mbajti në senatin francez, ka
Pse nuk flet më për negociatat? Rama i zhgënjyer: Unë s'e shpika, e dëgjova mes tyre Pas përgjigjes negative që mori Shqipëria në lidhje me hapjen e negociatave, kryeministri Edi Rama është distancuar nga
Ursula Von Der Leyen jep lajmin e mirë: Ka ardhur koha për hapjen e negociatave! Pas Konferencës së Donatorëve ku u mblodhën 1.15 miliardë euro për Rindërtimin, kryeministri Rama dhe Presidentja e KE,
Dy marrëveshjet me Serbinë, Kurti: Kam rezerva, nuk isha negociator Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, është shprehur se ka rezer
Në Berlin po zhvillohen negociata sekrete, Vuçiç do t'a njohë Kosovën shtet? Politikani opozitar serb që drejton “Dverin”, Boshko Obradoviq, thotë se në Berlin të Gjermanisë ka muaj të tërë që kanë
Varheji jep dritën jeshile: BE-ja mund t’i hap negociatat me Shkupin dhe Tiranën Që ta ruajë kredibilitetin e tij, Bashkimi Evropian duhet ta përshpejtojë eurointegrimin e vendeve nga Ballkani Perëndim
A do të hapë Shqipëria negociatat, si përgjigjet Sali Berisha Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë në emisionin “Kjo javë” në “News 24”, foli ndër të tjera për negociatat
Rama për negociatat: Brukseli bën pyetje me gjemba gjatë procesit, nuk do qajmë në derën e Europës Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria nuk do të qëndrojë pas derës së Europës duke qarë që ajo të hapet. Ai
Rregullat e reja për anëtarësimin në BE, DW: Komisioni do që ta ketë mirë me të gjithë Komisioni i BE-se dëshiron ta ketë mirë me të gjithë: Edhe të marrë parasysh kërkesën e Francës për reformimin e zgjerim
Franca e vendosur: Nuk ka miratim automatik për negociatat me Shqipërinë, po Maqedonia? “Vota franceze nuk do të varet vetëm nga metodologjia e re dhe nuk kemi ndërmend një miratim automatik të çeljes së nego
Negociata të fshehta? Meta e Rama nisen të dy drejt Uashington-it Kriza politike është drejt zgjidhjes por si duket asgjë nuk do të arrihet në Shqipëri. Burimet bëjnë me dije se pres
Lajm i mirë për Shqipërinë, Franca drejt heqjes së bllokadës për negociatat Sinjale pozitive vijnë nga Franca sa i përket negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Qeve
Negociator i bandës së Julian Sinanaj, kush është Andon Mëhillaj që u gjet i pajetë në burg Andon Mëhillaj është gjetur ditën e sotme në rrethana ende të paqarta, i pajetë në burgun e Peqinit. Ai ishte i dënu
Kurti rrëfen negociatat me LDK: Kemi qarë e kemi qeshur Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një postimi të shkurtër në Facebook, ka përmbledhur periudhën e gjat
Presidenti i parlamentit austriak jep "dritën jeshile" për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka ka dhënë dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë eVeriut.
Negociatat për qeverinë në fazën finale Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë kumtuar se kanë hyrë në fazën finale të negociatave për marrë
"Rruga me gjemba e Ballkanit Perëndimor", çfarë do të ndodhë me negociatat? Që kur është bërë e qartë se politika e zgjerimit nuk është funksionale, shtrohet pyetja, nëse do të vlejë formula se “p
Merkel: Në mars duam hapje të negociatave për Shqipërinë Kancelarja gjermane Merkel vazhdon të jetë pozitive ndaj hapjes së negociatave me Shqipërinë. Këtë herë ajo ka bërë d
Trump s’do të lejojë që negociatat Prishtinë-Beograd të zgjasin shumë Pas vizitës që e zhvilloi në Prishtinë, i dërguari i Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Se
Interi pranë Eriksen, "ngecin" negociatat me Giround nteri është gjithnjë e më pranë firmës me mesfushorin e Tottenham, Christian Eriksen. Burime pranë klubit milanez rap