999 rezultate për

glover

Zbardhet takimi Basha-Glover, çfarë u diskutua Kryetari i partisë Demokratike ka takuar ditën e sotme, shefen e misionit të ODIHR Audrey Glover, e cila ndodhet për një
Zgjedhjet e 30 Qershorit, Audrey Glover i nis letër Ardi Veliut (FOTO LAJM) Kreu i Misionit të OSBE / ODIHR, Audrey Glover e ngarkuar për monitorimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit, ka nisur sot një
Një ditë para largimit nga Shqipëria Glover takon Zgurin, çfarë u diskutua mes tyre Shefja e grupit të vëzhguesve të OSBE/ OHDIR po Audrey Glover po përbyll misionin e saj në Shqipëri. Një ditë para largi
Opozita ngre 8 kërkesa ndaj KQZ-së, në dijeni edhe Glover Partia Demokratike njofton se në emër të koalicionit opozitar ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhje që t’i vërë në
Provat për mbushjen e kutive, Glover takon Bashën Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Adreë Glover, ka mbërritur këtë mesditë në selinë blu, ku është takuar me kreun e P
Çudirat me numrat, Glover: Do shohim nëse u mbushën kutitë në 10 bashki Përfaqësuesja e Audrey Glover OSBE OHDIR po mban një deklaratë për media lidhur me zgjedhjet e ditës së djeshme dhe pro
Glover: Qeveria ka blerë mediat Ndërkohë që prezantoi raportin paraprak të OSBE-ODIHR për votimet e djeshme, kryesuesja e këtij misioni Audrey Glover de
Shefja e OSBE-ODIHR do të vizitojë këto qendra votimi Shefja e misionit të OSBE/ODHIR, Audrey Glover do të vizitojë nesër një qendër votimi në Tiranë. Siç njoftohet, Glove
Ambasadorja e ODIHR del nga zyra e Bashës Ka përfunduar takimi i Lulëzim Bashës me ambasadoren e OSBE/ODIHR Audry Glover. Takimi zgjati reth 60 minuta teksa ku u
OSBE-ODIHR vlerëson pozitivisht mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Maqedoni Rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale në Maqedoni është zhvilluar kryesisht në atmosferë demokratike, dhe mos përjashtuar ed
Zgjedhjet lokale, arrijnë vëzhguesit e parë të OSBE/ODIHR Ekipi i parë prej 16 ekspertëve të OSBE-ODIHR të cilët do t’i vëzhgojnë zgjedhjet lokale ka mbërritur në Shkup. Shefj
President Nishani and Glover discuss elections President Bujar Nishani, met with Ambassador Audrey Glover, head of the Monitoring Mission of the ODIHR for local electi
Nishani: Zgjedhjet një test për institucionet Presidenti Bujar Nishani, priti në një takim përmbyllës Ambasadoren Audrey Glover, Kreu i Misionit Monitorues të ODIHR-i
Basha i shpreh shqetësimet e zgjedhjeve shefes së ODIHR Nga shitblerja e votave e deri tek kërcënimi i administratës publike kanë qënë shqetësimet e ngritura nga Basha, pas një
Glover: Votimet në grup të pashmangshme gjatë zgjedhjeve Në raportin paraprak për zgjedhjet, Shefja e misionit të vëzhguesve ndërkombëtarë, Audry Glover, ka bërë me dije se ka p
OSBE/ODIHR do të flasë nesër për zgjedhjet Dita e nesërme duket se do të jetë mjaft intesive për vendin tonë, e ndërsa një mesazh do të marrim nga OSBE/ODIHR, pasi
Nishani-Glover, fokus zgjedhjet dhe reforma territoriale Përpos Ilir Metës edhe presidenti Bujar Nishani është takuar me kreun e misionit vëzhgues të ODIHR në Tiranë, Audry Glo
Basha takon Glover: Dyshja Rama – Meta po kërcënojnë demokracinë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me krryesuesen e misionit të vëzhguesve në zgjedhje,
OSBE-ODIHR nis misionin për zgjedhjet OSBE-ODIHR nis misionin për zgjedhjet e 21 Qershorit, e ndërsa shefja e misionit ka theksuar se procesi elektoral do të
Ja arsyeja pse kemi dhimbje gjunjësh Dhimbja e gjunjëve është një shqetësim i madh sidomos për moshat e treta. Sipas studimeve shkaku kryesor i këtyre dhimbj