999 rezultate për

globale

Rusia u përjashtua me 4 vite, CAS me njoftim të ri Në një listë dëgjimesh të publikuara në faqen e saj të internetit, CAS tha që Agjensia Ruse kundër Dopingut (RUSADA) do
Analiza: Numri i vdekjeve globale nga COVID 19i mund të jetë 60% më i lartë se sa raportohet Numri i vdekjeve nga koronavirusi mund të jetë pothuajse 60 për qind më i lartë sesa raportohet nga shifrat zyrtare, sip
Një rrezik më i madh për globin nëse Kina zbulon e para vaksinën ndaj COVID 19 Globi është futur tanimë në një garë të egër për gjetjen e vaksinës. Çmimi është pushteti dhe ndikimi mbi vendet anemban
OBSH: Ende nuk ka ardhur më e keqja e COVID 19 Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) mendon se bota ende nuk është përballur me më të keqen e pandemisë së
Çfarë do t'a ndalojë përhapjen globale të koronavirusit? Përgjigjet kreu i OBSH-së Vetëm një vaksina mund t'i japë fund koronavirusit. Tedros Adhanom Ghebreyesus nga OBSH tha në një konferencë për me
Futboll me letër higjenike, Elseid Hysaj driblon me bashkëshorten (VIDEO) Mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj, ka postuar një video në rrjetet sociale me partneren e tij. Shkodrani ku
Koronavirusi dhe spiunazhi, si veprojnë shërbimet sekrete teksa përballemi me një sëmundje globale Në vështrim të parë shërbimet sekrete dhe pandemia Corona nuk kanë të bëjnë asgjë. Por megjithatë shërbimet sekrete në k
COVID-19 pandemi globale, por çfarë është një pandemi? Shpallja e një pandemie nuk ka asnjë lidhje me ndryshimet që ndodhin në karakteristikat e një sëmundjeje, por përkundraz
Pamje të rënda: Arinjtë polarë po hanë njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Një fenomen i tmerrshëm po bëhet i zakonshëm në Arktik, shfaqja e kanibalizmit mes arinjve polarë. Së bashku me ngroh
Koronavirusi tremb bursat globale: Italia në rrezik izolimi, nuk këshillohen udhëtimet Çfarë po ndodh me koronavirusin në Itali dhe në botë, në një përmbledhje të il Sole24ore: Frika nga infektimi bën që bur
Ish-ministri i Shëndetësisë ngre alarmin pas shpalljes së emergjences globale Vetëm pak minuta më parë është raportuar nga mediat e huaja se Organizata Botërore e Shëndetësisë ka shpallur "Emergjenc
OBSH shpall emergjencën globale nga Koronavirusi Bota ndodhet në një emergjencë globale! Coronavirus është shpallur një emergjencë globale nga Organizata Botërore e Shë
Top-10 vendet më të fuqishme, SHBA është "baba" SHBA, Rusia dhe Kina mbeten vendet më të fuqishme të planetit, ashtu si vendet e tjera kanë parë që pozicionet e tyre bi
SPECIALE/ SHBA, Irani, Turqia, Rusia dhe Izraeli: Skenaret e frikshme të një lufte globale pas vrasjes së Soleimanit Irani është zotuar për një "hakmarrje shkatërruese" ndaj forcave amerikane për vrasjen e komandantit Qassem Soleimani -
Studim i ri global: Depresioni dhe vetëvrasja pasojë e ndotjes së ajrit Studimi i ri global tregon se ndotja e ajrit lidhet me depresionin dhe vrasjen. Njerëzit që jetojnë në një vend me nd
"Ecolog", bashkë-nikoqire e Forumit të lartë në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, New York Ecolog me qendër në Tetovë ishte bashkëbiseduesi i vetëm nga sfera e biznesit në një ngjarje të veçantë të nivelit të
Ngrohja globale nxjerr sekretet e errëta të Everestit, sa kufoma alpinistësh mban fshehur ai mal Jo të gjithë ata që e kanë provuar ja kanë arritur qëllimin për t'u ngjitur në malin Everest. Rreth 4.800 alpinistë k
AMF nis Javën Globale të Investitorit me aktivitetin me përfaqësues të bizneseve dhe shoqatave të tregjeve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 30 shtator 2019, një takim informues me përfaqësues të bizneseve n
Një shefe në krye të FMN-së, përzgjidhet bullgarja Georgieva FMN zgjodhi zyrtarisht bullgaren Kristalina Georgieva si të dytën grua në krye të institucionit me 189 vende anëtare.
Toka drejt krizës për ushqim dhe për ujë Ndryshimet klimatike çdo ditë janë të pranishme me ngjarje të motit ekstrem, me ndryshime në tokë, oqean, ajër dhe burim