999 rezultate për

global

Analiza: Numri i vdekjeve globale nga COVID 19i mund të jetë 60% më i lartë se sa raportohet Numri i vdekjeve nga koronavirusi mund të jetë pothuajse 60 për qind më i lartë sesa raportohet nga shifrat zyrtare, sip
Një rrezik më i madh për globin nëse Kina zbulon e para vaksinën ndaj COVID 19 Globi është futur tanimë në një garë të egër për gjetjen e vaksinës. Çmimi është pushteti dhe ndikimi mbi vendet anemban
KE organizion më 4 maj samitin global të reagimit ndaj koronavirusit, cili është plani (VIDEO) Shpërthimi i pandemisë së koronavirusit ka nxitur KE të mbajë një samit lidhur me reaimin ndaj tij. Presidentja e Kom
OBSH: Ende nuk ka ardhur më e keqja e COVID 19 Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) mendon se bota ende nuk është përballur me më të keqen e pandemisë së
Çfarë do t'a ndalojë përhapjen globale të koronavirusit? Përgjigjet kreu i OBSH-së Vetëm një vaksina mund t'i japë fund koronavirusit. Tedros Adhanom Ghebreyesus nga OBSH tha në një konferencë për me
Bota nën kërcënimin e koronavirusit, shifra të frikshme nga bilanci global 108,837 persona në të gjithë botën kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit, teksa numri i të infektuarve kalon 1.7 m
Shtyhet për në qershor Kupa Botërore e Dijes (The World Scholar's Cup - WSC) ShMP “Jahja Kemal” do të presë Kupën Botërore e Dijes për here të tretë. Këtë vit konkursi do të zhvillohet nga 4 deri m
Mijëra jetë të humbura, rëndohet bilanci global Mbi shtatëqind mijë persona janë infektuar me COVID-19. Gjithsej 702.348 raste me virusin janë regjistruar deri më tani
Futboll me letër higjenike, Elseid Hysaj driblon me bashkëshorten (VIDEO) Mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj, ka postuar një video në rrjetet sociale me partneren e tij. Shkodrani ku
Koronavirusi dhe spiunazhi, si veprojnë shërbimet sekrete teksa përballemi me një sëmundje globale Në vështrim të parë shërbimet sekrete dhe pandemia Corona nuk kanë të bëjnë asgjë. Por megjithatë shërbimet sekrete në k
Për 2 arsye, koronavirusi po rrit numrin e divorceve Ndikimet anësore të shpërthimit global të koronavirusit, janë të shumta, duke nisur nga rritja e shikueshmërisë së porno
COVID-19 pandemi globale, por çfarë është një pandemi? Shpallja e një pandemie nuk ka asnjë lidhje me ndryshimet që ndodhin në karakteristikat e një sëmundjeje, por përkundraz
Pamje të rënda: Arinjtë polarë po hanë njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Një fenomen i tmerrshëm po bëhet i zakonshëm në Arktik, shfaqja e kanibalizmit mes arinjve polarë. Së bashku me ngroh
KORONAVIRUSI/ Pesë viktima të tjera në Itali, rritet bilanci global i të prekurve Vetëm gjatë ditës së djeshme, pesë persona humbën jetën nga koronavirusi në Itali. Numri i vdekjeve ka shkuar kështu në
Koronavirusi tremb bursat globale: Italia në rrezik izolimi, nuk këshillohen udhëtimet Çfarë po ndodh me koronavirusin në Itali dhe në botë, në një përmbledhje të il Sole24ore: Frika nga infektimi bën që bur
Rritet bilanci, shkon në 2128 numri i viktimave nga koronavirusi Koronavirusi vazhdon të vrasë ccdo ditë jetë njerzish në Kinë e jo vetëm. Sot sipas mediave të huaja është mësuar se num
Ish-ministri i Shëndetësisë ngre alarmin pas shpalljes së emergjences globale Vetëm pak minuta më parë është raportuar nga mediat e huaja se Organizata Botërore e Shëndetësisë ka shpallur "Emergjenc
OBSH shpall emergjencën globale nga Koronavirusi Bota ndodhet në një emergjencë globale! Coronavirus është shpallur një emergjencë globale nga Organizata Botërore e Shë
Top-10 vendet më të fuqishme, SHBA është "baba" SHBA, Rusia dhe Kina mbeten vendet më të fuqishme të planetit, ashtu si vendet e tjera kanë parë që pozicionet e tyre bi
SPECIALE/ SHBA, Irani, Turqia, Rusia dhe Izraeli: Skenaret e frikshme të një lufte globale pas vrasjes së Soleimanit Irani është zotuar për një "hakmarrje shkatërruese" ndaj forcave amerikane për vrasjen e komandantit Qassem Soleimani -