999 rezultate për

gjysmĂ

Forumit Ekonomik Botëror: Gjysma e njerëzve që ka një punë, druhen se do ta humbin vitin e ardhshëm Një sondazh i ri i Ipsos, i dhëhequr për llogari të Forumit Ekonomik Botëror, tregon se më shumë se gjysma (54%) e njerë
COVID-19 paralizon BE, gjysma e shteteve futen në "listën e kuqe" Pandemia e COVID-19 ka pushtuar BE dhe gjendja nuk duket drejt përmirësimit. Gjermania ka vendosur njëmbëdhjetë rajon
Eksperti: Në Kosovë, gjysma e popullsisë është e infektuar me koronavirus Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit (AGES
Shifra të dhimbshme! Më shumë se gjysma e shqiptarëve nuk do të bëjnë pushime këtë verë Pasiguria e krijuar nga Covid-19 duket se ka prishuar planet e shumë shqiptarëve për të shkuar me pushime këtë vit. Por
Rrëfimi i babait për të bijën e abuzuar nga bashkëfshatari: E kishte zhveshur nga gjysma e poshtë Babai i dy vajzave, njëra 17-vjeçe me prapambetje mendore dhe tjetra 20-vjeçe, denoncon bashkëfshatarin Xh.L., se ka nga
"Pa leje", Luana publikon në ditëlindjen e Marinës momentet më pikante të motrave (VIDEO) Marina festoi ditëlindjen e saj të 30 dhe ndonëse në peridhë karantine, ajo ka marrë surprizat më të bukura nga njerëzit
Rritje e varfërisë, gjysma e të punësuarësve rrezikon të humbasë vendin e punës Për shkak të masave drastike kundër përhapjes së virusit të Coronës ekonomia botërore ka shënuar humbje të mëdha dhe pot
Ylli i Monacos në "ankand", e kërkon gjysma e Europës Wissam Ben Yedder do të jetë një nga protagonistët e merkatos së verës. Sulmuesi francez shkëlqeu me Monacon këtë sezon,
Polici me koronavirus, testohet gjysma e komisariatit të Kukësit Një punonjës policie i patrullës është konstatuar me koronavirus gjatë 24 orëvë të fundit në Kukës. Albeu.com mëson s
Lajm i mirë nga Infektivi: 26 pacientë të tjerë mundin Covid-19 Ndonëse ditën e sotme u identifikuan 24 raste me COVID-19, pavarësisht këtij fakti, ka edhe lajme të mira. I tillë ë
Lajm i mirë për shqiptarët: Shërohen 217 të prekur nga COVID-19, gjysma e të infektuarëve! Shqipëria sot ka shënuar edhe 20 të shëruar duke e çuar numrin total në 217 të atyre që zyrtarisht kanë fituar betejën m
"Me ty vdiq edhe gjysma ime", djali i Skënder Kurtit bën dedikimin prekës Ish-trajneri i kombëtares së boksit, Skënder Kurti pas 20 ditësh rezistencë ndërroi jetë nga koronavirusi në Spitalin In
Socialistët i binden Ramës, sa para do të japin për ''betejën'' ndaj pandemisë Pas kërkesës publike të kryeministrit, deputetët e Partisë Socialiste kanë vendosur që të heqin dorë nga gjysma e pagës
Messi sfidon CR7, ja sa ka dhuruar në luftën ndaj koronavirusit Lionel Messi është bashkuar në grupin e sportistëve të njohur që kanë bërë donacione në luftë ndaj koronavirusit. Sip
Njëri ministër me koronavirus, gjysma e qeverisë futen në karantinë 15 ministra të qeverisë polake janë futur në karantinë pasi u konfirmuar pozitiv me koronavirus një kolegu i tyre. Bëhet
Konfliktet me Elvana Gjatën dhe Olta Dakun? Burri i Jonida Vokshit lexon në emision mesazhet (VIDEO) Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi janë një ndër çiftet më interesantë për momentin, të cilët shumë shpejt do të bëhen prind
Moti i keq, mbetet pa energji gjysma e Tiranës Ka mjaftuar një shi dhe shumë lagje të Tiranës kanë mbetur pa energji elektrike. Moti i keq dhe shiu që u shoqërua me
Kërkohet nga gjysma e Europës, Haaland më në fund zgjedh klubin e ri Ylli i RB Salzburg, Erling Haaland, ka vendosur t’i bashkohet Juventusit dhe pritet të zbarkoj në Torino qysh në janar.
Digjet një shtyllë elektrike, gjysma e Mitrovicës në terr Një shtyllë elektrike në qendër të qytetit është djegur, duke lënë në terr një pjesë të Mitrovicës. Zjarrfikësit kanë
Real Sociedat befason Barcelonën (VIDEO) Real Sociedat ka arritur të bëfasojë Barcelonën që në minutat e para të ndeshjes. Për vendasit ka shënuar ylli që po