999 rezultate për

gjyqtarin

FA ndëshkon Wengerin pas debatit me gjyqtarin Swarbrick Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger është pezulluar nga një sulm i Federatës së Futbollit për një konfrontim të zemërua
Rooney gjakoset ndaj Bournemouthit, por për gjyqtarin nuk ishte as faull (VIDEO) Pjesa e parë ndaj Bournemouthit nuk i doli edhe aq mirë Wayne Rooney. Anglezi në minutën e 33-të gjatë një aksioni të Ev
Detaji interesant që duhet të dini për gjyqtarin e Izrael-Shqipëri Ka pasur mjaft kuriozitet për emrin e arbitrit, i cili do të gjykojë ndeshjen mes Izraelit dhe Shqipërisë. Ai do të jet
Gjykata Kushtetuese refuzon gjyqtarin e EULEX-it për Trepçën Gjykata Kushtetuese ka refuzuar kërkesën e një gjyqtari të EULEX-it për vlerësimin e kushtetutshmërisë së Ligjit të Trep
Rrihet keq nga kundërshtari, por më pas boksieri sulmon gjyqtarin (VIDEO) Boksieri i versionit "MMA fighter", Joseph Nehm është shkatërruar nga kundërshtari i tij Ryse Brink që në sekondat e par
E rrallë, tifozi sulmon me piper djegës gjyqtarin anësor (VIDEO) Një tjetër sulm i pazakontë ka ndodhur nga një tifoz kundrejt gjyqtarëve. Rasti i fundit vjen nga Norvegjia, në kategori
Suarez ofendon keq gjyqtarin Kuipers: Ti je një lëpirës m*ti (VIDEO) Luis Suarez e ka ofenduar rëndë gjyqtarin Bjorn Kuipers. Uruguaiani ka shpërthyer disa herë me ofendime të ndryshme dre
Goditi me grusht gjyqtarin, 7 ditë burg për lojtarin e Domosdovës Gjykata e Shkallës së Parë vendosi masën e sigurisë me 7 ditë burg për lojtarin e ekipit të Domosdovës Kristjan Lleshi
Edhe Lewandowski akuzon gjyqtarin: E kishim të pamundur! Goli i Roberto Lewandowskit nuk ishte i mjaftueshëm mbrëmë për të siguruar një biletë për në gjysmëfinale. Polaku is
Plas gallata me gjyqtarin Kassai dhe Realin pas eliminimit të Bayernit (FOTO LAJM) Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Polemikat në përfundim të ndeshjes Real-Bayern, janë shoqëruar me reagime të shumta so
Arrestohet lojtari i Domosdovës që goditi me grusht gjyqtarin Një ditë pas dhunës ndaj gjyqtarit të ndeshjes Tepelena-Domosdova, ndeshje e kategorisë së dytë, Policia ka arrestua loj
Plasi një tokë mbrojtësin dhe gjyqtarin, futbollisti përjashtohet përjetë (VIDEO) Marco Goncalves, sulmuesi i Canelas, skuadër e Ligës së tretë portugeze, është përjashtuar përjetësisht nga klubi i tij,
Messi më në fund reagon pas dënimit të FIFA-s FIFA dje dënoi Leo Messin me katër ndeshje mos lojë për Argjentinën, për shkak të fyerjeve që kishte bërë në drejtimit t
President i Mamurrasit kërcënon gjyqtarin e Itali-Shqipëri: Do të rrah nëse ... Në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos do të ketë shumë tifozë, të cilët do të mbështesin nga afër Kombëtaren shqiptar
Bëri pafund gafa ndaj PSG-së, ja vendimi i UEFA-s për gjyqtarin Aytekin UEFA ka konfirmuar se nuk do të marrë asnjë masë disiplinore ndaj gjyqtarit gjerman, Deniz Aytekin. Ky është vendimi i f
Barcelona kërkon përmbysjen e çmendur me gjyqtarin që masakroi Shqipërinë Barcelona do të kërkojë përmbysjen e madhe ndaj PSG-së në "Camp Nou", teksa ndeshja do të arbitrohet nga një gjyqtar shu
Vrasja e trefishtë në Vlorë, Llalla pezullon dhe nis hetimin për gjyqtarin dhe prokurorin e çështjes Vrasja e trefishtë e ndodhur në Vlorë në vitin 2015 ku mbeten të vdekur 3 persona pas një konflikti të armatosur akoma v
Shpallën të pafajshëm “Hakmarrjen për Drejtësi”, ja kush janë gjyqtarët me 1.7 milion Euro pasuri Janë zbuluar emrat e gjyqtarëve që vendosën sot për të nxjerrë të pafajshme të gjithë bandën kriminale “Hakmarrje për Dr
Ish-Drejtori i Policisë denoncon gjyqtarin e Vettingut: Më dënoi me 16 vite burg, pa prova Ish-Drejtori i Policisë së Tiranës Mithat Havari ka akuzuar publikisht gjyqtarin Artan Gjylbegu, ish-gjykatës ushtarak n
Akuza për rryshfet, dy vite burg për gjyqtarin e Tiranës Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 2 vite burg gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Ibrahim Hoxha, i cili u kap nga pol