999 rezultate për

gjyqtari

Akorduan penallti fantazmë, federata dënon rëndë katërshen e arbitrave Gabimet e arbitrave në fushën e lojës janë shpesh njerëzore, por ajo që ka ndodhur në një ndeshje të kampionatit të të r
Finalja Tottenham-Liverpool, gjyqtari Skomina shkruan historinë Gjyqtari Damir Skomina ka arritur të shkruhet në librat e historisë së UEFA-s, me vendimin e tij në finalen e këtij edic
Fshehu dënimin për vjedhje në Itali, 9 muaj burg për ish-gjyqtarin Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor ish-gjyqtarin Admir Thanza duke i i vendosur masën e dënimit me 9 muaj burg për fal
Konfirmohet në detyrë gjyqtari i Apelit për Krime të Rënda Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë Gjyqtarin e Apelit për Krime të Rënda, Dhimitër Lara.
Merret vendimi përfundimtar për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi pasditen e kësaj të mërkure rrëzimin e vendimit të KPK-së për gjyqtarin e Gjy
I vihet zjarri makinës së bashkëshortes së gjyqtarit në Tiranë Gjatë natës së djeshme është djegur një automjet tip "Opel Corsa" pranë stadiumit "Selman Stërmasi" në Tiranë. Mjet
Sulmi në zemër i merr jetën gjatë lojës gjyqtarit në Brazil (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në në Brazil teksa gjatë ndeshjes San Carlos-Taubate ka ndërruar jetë gjyqtari anësor, Is
Gjyqtari i Premier League feston si i tërbuar fitoren e skuadrës (VIDEO) Gjyqtari i Premierligës, Mike Dean është parë nga kamerat televizive duke festuar fitoren e Tranmere Rovers në fitoren n
Gjashtë arbitra dhe kryesori pa stemën e FIFA-s, FSHF-ja suprizon me gjyqtarin e DERBIT Në orën 16:30 në stadiumin “Selman Stermasi” do të luhet derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana. Një ndeshje që vendos sh
Ish-gjyqtari spanjoll: Barcelonës iu mohua një penallti pjesën e parë Barcelonës i është mohuar një penallti në fillim të ndeshjes së parë gjysmëfinale kundër Liverpoolit në Camp Nou, sipas
Arbitri i ndeshjes Juve-Ajax, kapet me armë, drogë dhe 1 milion euro në makinë Ndeshja e kthimit mes Juventus dhe Ajax u gjykua nga francezi Clemend Turpin, emri i të cilit krejt papritur ka përfundu
Ofendoi gjyqtarin, vjen dënimi i rëndë për Igli Taren Në ndeshjen e Serisë A mes Milanit dhe Lazios e përfunduar 1-0 në favor të kuqezinjve pati shumë incidente dhe shumë p
Ish-komandoja kërcënon gjyqtarin: Respektoj vetëm Allahun, do jepni llogari Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda e ka cilësuar të ligjshëm arrestimin e ish-komandos Erzen Uka të arrestuar
Tare: Jemi viktima të VAR, ndeshja u vendos nga gjyqtari Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, ka dalë para mediave pas ndeshjes së humbur kundër Milanit duke përsëritur se skua
Plas dhuna në Kavajë, ndërpritet ndeshja Besa-Bylis (VIDEO) Nuk ka të ndalur dhuna në stadiumet shqiptarë. Në minutën e 78 është ndërprerë ndeshja në Kavajë ndërmjet Besës dhe Byli
Zyrtare: FIFA me dhjetë rregulla të reja në futboll Komiteti Ndërkombëtar i Futbollit, një organ i FIFA-s i ngarkuar për korrigjimin e rregullave ekzistuese dhe futjen e rr
FSHF përjashton gjyqtarin e akuzuar nga Tirana Ndeshja e disa javëve më parë mes Kastriotit dhe Tiranës e luajtur në Fushë-Krujë, solli reagime të shumta nga klubi i T
Ndodh në Serinë A: Lojtari pranon simulimin, arbitri akordon penallti me VAR (VIDEO) Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në takimin mes Spalit dhe Lacios. Ekipi vendas fitoi falë një
FSHF fal dhunuesin e gjyqtarit, pasi e dënoi me 3 vjet pezullim (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit tregon edhe njëheeë anën më qesharake të saj, ndërsa pak ditë më parë mbështeti gjyqtarët
EMRI/ Shkarkohet një tjetër kryegjyqtar, probleme me pasurinë Kreu i Gjykatës së Përmetit Pashk Gjeci, wshtw shkarkuar nga KPK për shkak se i janë gjetur problem me pasurinë, si dhe