999 rezultate për

gjyqtaret

Xhafaj: Shpresoj që gjyqtarët të tregojnë përgjegjshmëri për zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si ish-kryetar i Komisionit që hartoi Reformën në Drejtësi, ka thënë se përzgjed
Panë Real-Barcelona qyl, krimet e Rënda dërgojnë në gjykatë tre gjyqtarët e Apelit të Durrësit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka qepur dosjen e tre gjyqtarëve të Apelit të Durrësit, të cilët akuzohen për korrupsion p
Dosja "Lazarati", familjarët sulmojnë gazetarët dhe gjyqtarët pas vendimit Wshtë shoqëruar me tensione seanca e sotme e dosjes së Lazaratit në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda në Tiranë.
Shqipëri – Skoci, Gjyqtarët rusë vendosin takimin Shqipëria vijon përgatitjet për përballjen e së shtunës mbrëma ndaj Skocisë, e vlefshme për grupin . Sfida do të lu
Këta janë gjyqtarët që do të gjykojnë veteranët dhe Milaim Zekën Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) ka caktuar gjyqtarët që do të drejtojnë dy prej rasteve më të përfolura gjyqësore të
Protesta për fushën e sportit në Laprakë, kush janë gjyqtarët që donin ta betonizonin Banorët e Laprakës kanë protestuar kundër vendimit të përmbarimit për të shkatërruar fushën e sportit në këtë zonë.
Ofendoi gjyqtarët? Spalletti shpjegon festimin e tij Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, u përjashtua në ndeshjen kundër Sampdorias pas fetimit si i "çmendur" për golin e
Ikin gjyqtarët, të gjithë duan t'i rrinë larg "vrasjes së shekullit" Rigjykimi i Izet Haxhisë në Gjykatën e Apelit në Tiranë, për vrasjen e ish-deputetit demokrat Azem Hajdarit, duket se ka
Si dolën nga vettingu gjyqtarët që liruan biznesmenin e arrestuar në Greqi Biznesmeni Edmond Bego ose Manoli Bega, i cili është dënuar në Itali si pjesë e organizatës kriminale të Aldo Bares në t
Rrëzohet Gjykata e Lartë, tani jemi me sytë nga Zoti Në sallën e Gjykatës së Lartë, lutja e Nënë Terezës për gjyqtarët kumbon më shumë se asnjëherë tjetër. Atëherë kur gjyka
Emërohen gjyqtarët e rinj të Kushtetueses Presidenti i së Kosovës, Hashim Thaçi ka emëruar gjyqtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës. Ceremonia e bet
Ky është arbitri që do të vendos drejtësinë në finalen e Superkupës së Evropës Arbitri polak Szymon Marciniak do të ndaj drejtësinë mes Real Madridit dhe Atletico Madrid në finalen e Superkupës së Ev
VAR ndalon gjyqtarët anësorë të ngrenë flamurin Në Botërorin "Rusia 2018", që fillon ditën e sotme, do të përdoret sistemi i teknologjisë të avancuar "VAR", që do të bë
Edhe pse ia rriti pagën vetes, Haradinaj arsyetohet me gjyqtarët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbajtur konferencë për media, pas përfundimit të mbledhjes së 51’të të Qeve
VIDEO/ Vendosën finalen, gjyqtarët largohen nga fusha të rrethuar nga policia Gjyqtari kryesor Hamiti, bashkë edhe me ndihmësit e tij, ishin protagonistë në finalen mes Skënderbeut dhe Laçit, ku me
Hapet gara, "gjyqtarët" që do të pastrojnë policinë Formularët e plotësuar nga të gjithë punonjësit e Policisë së Shtetit në kuadër të procesit të vettingut, do të dorëzohe
Kush janë 17 gjyqtarët kandidatë për Gjykatën e Strasburgut Në kuadër të procesit për zgjedhjen e gjyqtarit të ri të Shqipërisë në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut, Kës
Maqedoni, shkarkimi i gjyqtarëve do të bëhet për këto arsye Gjyqtarët të cilët do zbulojnë informata konfidenaciale për rastet në të cilat punojnë, si dhe ata që nuk do të zbatojnë
FSHF i plotëson dëshirën Vllaznisë Federata Shqiptare e Futbollit ka degjuar kërkesat e Vllaznisë dhe ka vendosur që sfidën e sotme e cila konsiderohet si
Skeda për Vitore Tushën, pasuria e gjyqtares që përballet nesër me gjyqtarët e Vettingut Vitore Tusha është gjyqtarja e tretë nga Gjykata Kushtetuese që përballet me procesin e rivlerësimit kalimtar – ose siç