E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
999 rezultate për

gjyqtaret

Gjyqtarët i përgjigjen Ramës: Je kërcënim ndaj pavarësisë së pushtetit gjyqësor Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kanë reaguar pas qëndrimieve të kryeministrit Rama
'Kushëriri i Erion Braçes', PD akuzon Ramën se po kërcënon gjyqtarët Pas deklaratës së fortë të Kryeministrit Edi Rama në lidhje me prokurorin e Durrësit Arian Ndoja, ka reaguar Partia Demo
Nën ankth, kush janë tre gjyqtarët që "fundosin" ose "çlirojnë" sot Tahirin Fati i Saimir Tahirit, ish-ministrit të Brendshëm do të vendoset sot nga një trupë prej tre gjyqtarësh. Ajo përbehet nga
Panë derbin "El Classico" me paratë e biznesmenit, Krimet e Rënda kërkojnë burg për 3 gjyqtarët e Durrësit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë pretencën për 3 gjyqtarët e Durrësit që akuzohen për korrupsion. Bëhet fjalë p
EMRAT/ 8 gjyqtarët që vijojnë garën për në Gjykatën e Lartë Këshilli i Lartë Gjyqësor përzgjodhi sot kandidatët që kualifikohen për vijimin e garës për në Gjykatën e Lartë. Nga
Gjyqtarët padisin qeverinë: Duam të na rikthehen pasaportat diplomatike Gjyqtarët kanë paditur në gjykatë qeverinë. Ata kërkojnë rikthimin e pasaportave të shërbimit diplomatik. Përmes një
Qeveria blindon gjyqtarët e SPAK dhe BKH-në Qeveria miratoi sot procedurën e garantimit të sigurisë së gjyqtarëve dhe prokurorëve të dy organeve kryesore kundër kor
Shpërthen Leo Messi: Gjyqtarët na vodhën fitore, dy penallti ishin të sigurta Leo Messi pati shumë kritika nga gjyqtarëve pas humbjes me Brazilin. Ylli argjentinas ka thënë se gjyqtarët ndikuan dire
Zgjaten hetimet për gjyqtarët e "Dajtit" Prokuroria për Krime të Rënda ka zgjatur hetimet për 3 gjyqtarët e dosjes “Dajti”, të cilët janë proceduar penalisht për
Mungojnë gjyqtarët, shtyhet sërish seanca ndaj Emiljano Shullazit Ditën e sotme, Gjykata Apelit për Krime të Rënda ka shtyrë sërisht seancën ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij, sh
Gjyqtarët kosovarë në hall, nuk dijnë si t’i trajtojnë gratë me burka Në vende të ndryshme të botës, duke përfshirë Anglinë, viteve të fundit ishte bërë temë diskutimi fakti nëse është e lej
Vendimi për Dritan Dajtin: 269 faqet që i hoqën dënimin e përjetshëm Zbardhet vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, që i hoqi burgimin përjetë Dritan Dajtit. Sipas Top Cha
Vjen goditja tjetër për gjyqtarët që po lirojnë Dritan Dajtin Nuk mbarojnë problemet për gjyqtarët pas vendimit për të pranuar gjykimin e shkurtuar ndaj Dritan Dajtit dhe e shpëtuan
Këto janë pagat e arbitrave në top-5 ligat më të mira evropiane (FOTO LAJM) Gjyqtarët janë ata që pranojnë më së shumti kritika dhe fyerje në një ndeshje të futbollit. Viteve të fundit, në Prem
Testi i pasurisë ngel 65% të gjyqtarëve të Gjykatave Administrative (FOTO LAJM) Nëntorin e vitit 2013, Shqipëria i hapi dyert sistemit të drejtësisë administrative me pritshmëritë për zgjidhje të shpe
"Zhduket" një nga gjyqtarët që i uli dënimin Dritan Dajtit Shtëpitë e gjyqtarëve Skënder Damini dhe Petrit Aliaj u kontrolluan gjatë kësaj të premteje nga grupi operacional specia
Ish-drejtori i Policisë: Gjyqtarët kanë presion nga politika Arben Hajdarmataj, ish-drejtues i Policisë së Shtetit ka deklaruar se vendimi që Gjykata ka marrë për Dritan Dajtin vjen
Si votuan gjyqtarët që "liruan" Dritan Dajtin për vrasjen e 4 policëve Ka shkaktuar një tërmet të vërtetë vendimi i pesë gjyqtarëve të Apelit për t'i mundësuar Dritan Dajtit gjykim të shkurtu
Kush janë gjyqtarët që "liruan" Dritan Dajtin, ende pa kaluar Vetting-un “Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është
Flamurtari u eleminua nga Kupa, Daja akuzon gjyqtarët Trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja akuzon gjykimin si shkaktar të eliminimit të kuqezinjve nga Kupa e Shqipërisë. Në p