999 rezultate për

gjyqtare

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e Saimir Tahirit Gjykata e Lartë ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi është mar
Rama paralajmërim gjyqtarëve dhe prokurorëve të 21 Janarit: Vettingu nuk mjafton Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ndëshkim për të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kanë dhënë drejtësi derimë
Barcelona nuk mban më, akuzon gjyqtarët se janë kundër tyre në çdo takim Barcelona nuk është e lumtur me gjyqtarët në këtë edicion, e kjo u shfaq edhe në të dielën e javës së kaluar në finalen
Vëllai i gjyqtares së KPA plagoset me thikë Admir Mulaj, vëllai i gjyqtares së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Natasha Mulaj është plagosur me thikë. Ngjarja ka
Eliona Mihali konfirmohet gjyqtare pranë Gjykatës së Vlorës Këtë të hënë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka marrë vendimin për gjyqtaren e Vlorës Elona Mihali. Pas konstatimeve
I përshirë në skemën e korrupsionit të gjyqtares Margjeka, ndryshon masa për biznesmenin Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka ndryshuar masën e sigurisë për Klaudjo
Solskjaer "thmobon" Klopp: Nuk kam kohë për fjalët e tij, bën presion te gjyqtarët Humbja ndaj Southamptonit ka bërë që trajneri Jurgen Klopp t'i kundërvihet VAR. Tekniku i Liverpool-it nuk është asp
Vendoset fati përfundimtar i gjyqtares Eneida Civici KPA la në fuqi vendimin e KPK për gjyqtaren Eneida Civici. Në ankimin e vlerësimit, trupi gjyqësor i KPA la në fuqi v
Zidane i përgjigjet akuzave të Koeman se duhej akorduar penallti kundër Realit Zinedine Zidane e ka shprehur pakënaqësinë e tij kundrejt trajnerit të Barcelonës, Ronald Koeman, i cili e ka komentuar
Fatmira Hajdari, mes gjyqtarëve që SHBA u hoqi vizën si të korruptuar Drejtoria për Sigurimin e Informacionit të Klasifikuar, në bashkëpunim me SHISH, ka hartuar dy raporte për pastërtinë e
Dosja 339: SPAK kërkoi dënimin me 10 vite burg, Avdyli kërkon përjashtimin e gjyqtares Altin Avdyli i cili është pjesë e dosjes 339 për laboratorin e drogës në Has ka kërkuar përjashtimin e gjyqtares Daniela
U shkarkua nga vettingu, Besnik Muçi ngre padi në Gjykatën Administrative Ish-gjyqtari Besnik Muçi i cili u shkarkua nga vettingu ka bërë padi në Gjykatën Administrative kundër vendimit të KPK d
Fitoi lirinë dy javë më parë, Apeli rikthen në "arrest shtëpie" gjyqtaren Margjeka Gjykata ka vendosur sërish "arrest shtëpie" për gjyqtaren Mimoza Margjekën. Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar sh
U sulmua nga Rama, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren Selimi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur që të konfirmojë në detyrë gjyqtaren e Apelit Administrativ Relinda Selim
PSG – Basaksehir do të drejtohet nga gjyqtarë të tjerë, këta janë emrat e rinj UEFA ka vendosur që ndeshja midis Paris Saint-Germain dhe Basaksehir , e cila do të rinisë sot në orën 18:55, do të drej
I arrestuar për korrupsion, GJKKO heq arrestin për bashkëshortin e gjyqtares Margjeka Gjykata e posaçme kundër krimit dhe korrupsionit (GJKKO) ka ndryshuar masën e sigurisë për Arben Carën, bashkëshortin e
U arrestua për korrupsion, jepet masa e sigurisë për gjyqtaren Margjeka GJKKO ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për ish-gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka, e akuzuar për korrups
Mbyllet sërish gjykata e Elbasanit, rezultojnë me Covid-19 katër gjyqtarë Koronavirusi vazhdon të godasë keq institucionet me rëndësi në Elbasan. Katër gjyqtarë dhe tre sekretare në gjykatën
Akuzohet për korrupsion, shtyhet seanca ndaj gjyqtares Margjeka Eshtë shtyrë seanca ndaj Gjyqtares Mimoza Margjeka si pasojë e mungesës së mungesa e gjyqtares. Margjeka akuzohet nga
Gjyqtarët turq do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen vëllazërore Nga ora 16:00, Shqipëria dhe Kosova luajnë ndeshjen vëllazërore para atyre të Ligës së Kombeve që zhvillohen pas disa di