999 rezultate për

gjyqit

Pamjet po bëjnë xhiron e botës: Arratisje spektakolare nga salla e gjyqit, polici fluturon mbi shkallë por e pëson keq (VIDEO) Një burrë i dënuar për trafik droge ka arritur të largohet në mënyrë spektakolare nga salla e gjyqit. Në mënyrë spekt
Dhunoi gruan, kush është "trimi" që fyu e kërcënoi gjyqtarin në sallën e gjyqit Një shtetas do të gjykohej në Gjykata për dhunë ndaj gruas së tij, dhe jo vetëm që nuk ishte penduar por ka fyer gjyqtar
Ambasada Amerikane publikon pamjet: Si po trajtohen gjyqtarët e rinj shqiptarë (VIDEO) Janë zbuliar pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë të financuar nga USAID. Pamjet janë publikuar nga Ambasada
Donte ta vristë disa muaj më parë, e reja puth të dashurin në sallën e gjyqit Gushtin e shkuar, një 28-vjeçar në Brazil tentoi të vriste me armë të dashurën e tij, ndërkohë që kjo e fundit zgjodhi t
Plas sherri në sallën e gjyqit, procedohen 13 persona Precipiton ne dhune seanca gjyqesore e mbajtur sot në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ku pritej të vijohen me gjykimin nd
9 shtetas në burg pas tërmetit, familjarëve iu bie të fikët në sallën e gjyqit (VIDEO) Gjykata e Durrësit ka komunikuar masën e sigurisë për personat e arrestuar në lidhje me hetimet pas tërmetit të datës 26
ZYRTARE/ Caktohet data e gjyqit të Jenevës (VIDEO) Më 3 dhjetor do të nisë gjykimi ndaj ish prokurores speciale Katica Janeva dhe Bojan Jovanovskit të njohur si Boki 13 si
VOA: Debati mes qeverisë dhe opozitës shqiptare zbret në sallat e gjyqit me dosje konkrete Qeveria dhe opozita në Tiranë u përfshinë edhe sot në një tjetër debat mbi drejtësinë, këtë rradhë jo për ecurinë e refo
Asnjë fije pendesë, del para gjyqit babai që përdhunoi vajzën në Laç (VIDEO) Gjykata e Shkallës së Parë Kurbin dha sot masën “Arrest me burg” për Shkëlqim Isufin, i akuzuar për veprën penale të “Ma
Vdes ne sallën e gjyqit Mohamed Moursi Ish-Presidenti i Egjiptit, Muhamed Moursi ka vdekur pak minuta më parë në sallën e gjyqit ku po gjykohej me akuza të rën
Aktroi sikur i bënë atentat, biznesmeni kërcënon gazetarët nga salla e gjyqit Këto ishin disa nga fjalët që Arben Veliko i ka drejtuar gazetarëve në momentin kur këta të fundit kanë hyrë në sallën e
Skënderbeu reagon pas gjyqit në CAS: Mos bini pre e aludimeve (FOTO LAJM) Klubi i Skënderbeut ka shpërndarë një komunikatë, ku ka dhënë sqarime në lidhje me seancën dëgjimore, të zhvilluar në CA
4 ditë larg gjyqit, Skënderbeu pret me ankth vendimin e CAS Vetëm 4 ose 5 ditë na ndajnë nga gjyqi i madh në CAS. Enigmat duket se po marrin fund, të paktën referuar edhe vetë letr
Vrau gruan, gardisti habit me qëndrimin në sallën e gjyqit 44-vjeçari Alket Arapaj punonjës i Gardës së Republikës vrau me armën e shërbimit bashkëshorten e tij, Ervilma Seferi, 3
Caktohet data e gjyqit për "Eskobarin e Ballkanit" Klemnet Balili apo i cilësuar ndryshe si "Eskobari i Ballkanit" bëri bujë të madhe me dorëzimin e tij. Së fundmi ësh
Arrestohet një prokuror në sallën e gjyqit Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda është arrestuar në sallën e gjyqit prokurori i Gjirokastrës, Spartak Çoçoli
Shtyhet seanca e gjyqit, Izet Haxhia bën kërkesën e papritur Seanca gjyqësore për Izet Haxhinë është shtyrë për një datë tjetër. Kujtojmë se Haxhia akuzohet për vrasjen e ish-dep
Mjaft bizzarre janë hetimet për vetëvrasjen e Praljak Prokuroria kroate përfundoi hetimin mbi vetëvrasjen e Slobodan Praljak të dënuar për krime lufte, por hetimi nuk tregoi
Panuçi harron kombëtaren, pranë gjyqit me Nishanin Trajneri i kombëtares Shqiptare, Christian Panuçi është i destinuar për të vazhduar gjyqin me ish-presidentin e Republik
Balla sfidon Lulzim Bashën, ç'do bëjë me lekët e gjyqit për Xhisielën Kreu i PD-së Lulzim Basha, pasi dëshmoi në Prokurori për çështjen e Xhisiela Malokut, pati një reagim të fortë kundrejt