999 rezultate për

gjyqi

Shtyhet gjyqi për Izet Haxhinë, infektohet me koronavirus avokati i tij Shtyhet gjyqi i Izet Haxhisë në Gjykatën Penale të Tiranës. Shkak është bërë kërkesa e avokatit Idajet Beqiri, i cili pr
Pamjet po bëjnë xhiron e botës: Arratisje spektakolare nga salla e gjyqit, polici fluturon mbi shkallë por e pëson keq (VIDEO) Një burrë i dënuar për trafik droge ka arritur të largohet në mënyrë spektakolare nga salla e gjyqit. Në mënyrë spekt
Gjyqi ndaj Izet Haxhisë, thirret në prokurori Sali Berisha dhe Ylli Rakipi Prokuroria ka kërkuar thirrjen e 10 dëshmitarëve, për të hedhur dritë mbi vrasjen e Azem Hajdarit. Në mesin e tyre ë
Thërritet gjinekologu, shtyhet gjyqi për Fjolla Morinën Gjykata ka vendosur që të shtyjë seancën për në orën 13:00 për këngëtaren Fjolla Morina, e cila u kap me armë zjarri në
"Më mbante të lidhur në ballkon, para meje kishte një vajzë tjetër": Ç'ndodhi në gjyqin ndaj Blerim Bizgjonit Në një seancë që u mbajt me dyer të mbyllura për shkak të çështjes sensitive dhe akuzave që rëndojnë mbi 46-vjeçarin, Bl
Ish-kryehetuesi rrëfen gjyqin në Lidhjen e Shkrimtarëve për Kadarenë: Pse erdhi Nexhmija dhe Ramizi Edhe pse fushata kundër Ismail Kadaresë nuk u mbyll sipas skenarit të thurur nga autorët, pra, me arrestimin e tij, ajo
Prag "betejës" me gjyqin, Saimir Tahiri nis pushimet (FOTO LAJM) Saimir Tahiri duket se ka filluar pushimet si për të rikuperuar energjitë para 'betejës' që e pret me gjyqin. Ish-mi
"Më ka rezultuar patriot", deklarata e profesor Gabriel Meksit në Gjyqin e Regjencës Publikohet historia e panjohur e prof. Gabriel Meksit, i cili në vitin 1946 kur po zhvillohej “Gjyqi i Regjencës” ai i l
Vazhdon gjyqi për Boki 13 dhe Remenksin, sot seanca e radhës Ditën e sotme në Gjykatën Penale në Shkup duhet të mbahet procesi gjyqësor për lëndën që ka të bëjë me Organizatën joqev
"Është një shqiptar i kulluar, gjykojeni për atë që është", çfarë u tha në “Gjyqin e Regjencës Publikohet për herë të parë dokumenti i plotë i mbrojtjes që i bëri Patër Anton Harapit në “Gjyqin e Regjencës” në marsi
Shkodrani fiton gjyqin për pronën e tij, por gjykata i "zhduk" dokumentet! Një qytetar nga Shkodra ka një ndërtesë plus truall që ia kanë uzurpuar. Gjon Shkambi i është drejtuar gjykatës, ku ka f
Humbi gjyqin, si e nxorri inatin Cakaj me ambasadën në Athinë Ditën e djeshme ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar ambasadoren shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari,
Dhunoi gruan, kush është "trimi" që fyu e kërcënoi gjyqtarin në sallën e gjyqit Një shtetas do të gjykohej në Gjykata për dhunë ndaj gruas së tij, dhe jo vetëm që nuk ishte penduar por ka fyer gjyqtar
Shtyhet sërish gjyqi për Saimir Tahirin Shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se gjykata e Posaçme e Apelit do të vendos
Gjyqi në Gjykatën Federale, Skënderbeu pret uljen e dënimit Skënderbeu shpreson në përgjysmimin e dënimit të UEFA-s nga Gjykata Federale në Zvicër. Klubi shqiptar beson se me ndihm
Veliaj fiton gjyqin ndaj Tabakut, jepet gjoba për ish-deputeten Kryebashkiku i Tiranës Erion Veliaj, ka fituar gjyqin për shpifje përballë ish-deputetes së PD-së Jorida Tabaku. Më
Ambasada Amerikane publikon pamjet: Si po trajtohen gjyqtarët e rinj shqiptarë (VIDEO) Janë zbuliar pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë të financuar nga USAID. Pamjet janë publikuar nga Ambasada
Skandali me çiftin zvicerian, çfarë pritet të ndodh me gjyqin e Loredanës (FOTO LAJM) Reperja e njohur shqiptare, Loredana, u bë pjesë e një skandali një vit më parë. Ajo akuzohej se i kishte vjedhur një çi
Nuk zgjati as tre minuta, shtyhet gjyqi për Lulzim Bashën Seanca e katërt ndaj kreut të opozitës Lulzim Bashës në Apelin e Tiranës është shtyrë për në datën 14 maj, ora 10:30. Tr
Ish-ministri: Rama u tërhoq nga gjyqi me gazetën "Bild" Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sulmuar ashpër në një postim në Facebook kryeministrin Edi Rama teksa shkruan