999 rezultate për

gjyqesorit

OSBE-ja me kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut Pushteti gjyqësor në Maqedoninë e Veriut sërish është vënë në shënjestër të kritikave të bashkësisë ndërkombëtare, për m
Inagurohet godina ku do mblidhet "qeveria" e gjyqësorit Në tre vjetorin e votës për ndryshimet kushtetuese që i hapën rrugën reformës në drejtësi, është inauguruar përmes një c
"Ora e gjyqësorit në Shqipëri ka ndaluar", AFP: 32 mijë dosje flenë në pluhur Prestigjizja francëze, AFP i ka kushtuar një artikull të gjerë situatës në të cilën ndodhet sistemi I drejtësisë në vend
Haradinaj: VV po i bën presion gjyqësorit me protesta Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur për protestën e sotme të thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje, kundër kryep
I lidhur me Sorosin dhe Partinë Socialiste? Donald Lu reagon ndaj akuzave Organizata “Judicial Watch”, në një njoftim të botuar të mërkurën, akuzon Departamentin e Shtetit se ka ndihmuar me fond
Ziberi: Vendimi për Boban Iliç, rasti më i shëmtuar i gjyqësorit Sipas juristit Naser Ziberi vendimi i sotëm i gjykatës në rastin e Almir Aliut , është vendimi më i shëmtuar i gjyqësori
Në veri funksionimi i gjyqësorit ende me shumë mangësi Mitrovica e Veriut për vite me radhë ka qenë e ndarë nga pjesa tjetër e Kosovës pothuajse në çdo aspekt. Megjithëse Poli
Ndërkombëtarët të shqetësuar për emërimet e Gjyqësorit në Kosovë Ambasada e Shteteve të Bashkuara, ajo e Britanisë së Madhe dhe zyra e Bashkimit Europian në Prishtinë kritikuan të premt
Gruevski akuzon qeverinë për presion ndaj mediave dhe gjyqësorit Presionet mbi mediat dhe gjyqësorin në Maqedoni, si dhe atmosfera e përgjithshme në shoqërinë e shtetit pas ardhjes së q
Zaev, apel politikanëve të qëndrojnë larg gjyqësorit: Ndëshkimi do jetë i rëndë! Mandatari Zoran Zaev duke folur nga foltorja e Parlamentit të Maqedonisë theksoi se emri mbetet shqetësim për ta, por du
Vetingu, zbulohen emrat e 31 kandidatëve që u përjashtuan nga ONM Janë publikuar emrat e 87 kandidatëve per organet e vetingut qe kane marre rekomandim negativ nga Operacioni Nderkombeta
Zaev paralajmëron shpërbërje të gjyqësorit në Maqedoni "Ne dëshmuam se nuk ka shtet juridik në Maqedoni. Premtuam dhe e kemi situatën e pastër për këtë çështje - shpërbërje të
Kuvendi hap garën për anëtarët e Këshillit të Gjyqësorit e Prokurorisë Kuvendi ka hapur garën për anëtarët e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (KLGJ) dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP
Hapen aplikimet për "qeverinë" e gjyqësorit Kuvendi ka filluar të pranojë dosjet për të gjithë ata gjyqtarë dhe prokurorë që synojnë të jenë anëtar të Këshillit të
KLD lë Ina Ramën jashtë gjyqësorit Ina Rama nuk do të jetë pjesë e sistemit të Drejtësisë në vend për shkak të një vendimi të Këshillit të Lartë të Drejtës
Rama: Ka ardhur koha që vëllazëria në krim mes politikës dhe gjyqësorit të prishet! Pas takimeve që pati me kreun e Kuvendit, Ilir Meta, si dhe me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, kryeminis
Manjani shpalos propozimet për reformimin e gjyqësorit Me anë të një letre ku i drejtohet aktorëve kryesorë të sistemit të drejtësisë në vend, ministri Manjani shfaq propozime
Petro Koçi: As vendimet e gjyqësorit s'janë aksidente teknologjike Petro Koçi, aktualisht zv/ministër i Mbrojtjes, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me një d
Thaçi: Të vazhdohet reforma në drejtësi Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar Kryetarin e Gjykatës Supreme, Fejzullah Hasani, Kryesuesin e
Nis greva 3-ditore e gjyqësorit, i bashkohet 95% e administratës Ashtu siç u paralajmërua, administrata gjyqësore e nisi grevën tre ditore në tërë Maqedoninë, me të cilën grevë kërkohen